Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A Haflingi kislovak melyik...

A Haflingi kislovak melyik lovassportban a legjobbak?

Figyelt kérdés
Tudom, ezek nem versenylovak, de érdekel, hogy melyik lovassportban lehet a legeredményesebb egy ilyen ló.
2018. júl. 15. 18:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
29%
Egyed tudásától, felépítésétől függ. A sporthafik egy szintig jók lehetnek akár díjugratásban, akár díjlovaglásban, vagy militaryban is. Mondjuk póni klub szinten, viszont elég pörgős egyedet kell kifogni, hogy a sport pónikkal versenyezni tudjon. Szóval ez is inkább egyedfüggő, mint fajta,ezért se lehet olyan ágat mondani általánosságban, amiben a legjobb, mert van amelyik jól ugrik a szintjén, és van ami inkább a díjlovaglásban jeleskedik. Tehát a kérdésedre konkrét választ nem lehet adni,főleg hogy alapjáraton a hafi egy alpesi MUNKALÓnak lett kitenyésztve.
2018. júl. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%
Na de melyik sportban a legjobb?:D
2018. júl. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
Alapjáraton szinte bármelyik szakágban, ahol nem kell egy könnyed testfelépítés, nagy mozgás a komolyabb eredményhez. Én pl egy gyerekeknek rendezett akadályhajtáson vagy a western egyes számaiban el tudok képzelni egy hafit. Jó, ezekben sem a gyorsaságon alapuló számokban. De a díjlovaglásban, amíg nagyon pontos a vonalvezetés (ami sok pontot jelenthet adott esetben) akár az egyszerű ugrásváltásig is megtanítható. Oké, a nagyobb kategóriákban a hosszú lábú lovak leszorítják, de magához képest jó százalékokat érhet el.
2018. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
29%
Díjlovaglás nem az egyszerű,hanem a lebegőugrásváltásnál kezdődik.
2018. júl. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Szerintem ti rossz lóra gondoltok. Most nem arra gondolok, amit Mo.-n "Haflinginak" csúfolnak, hanem az igazi osztrákokra. Tudjátok, magas, hosszúhátú, könnyű.


Utolsó, nem, a díjlovaglás a háziversenyeknél kezdődik, amikor körbeügetnek a pályán. :)

2018. júl. 17. 09:39
 16/21 Animalss válasza:
100%

Kedves kérdező!


A kérdést aki meg akarta érteni az meg is értette ;)


Igazából házi versenyeken több szakágból is tudnak jeleskedni ( pl.: lovasiskolán belül), az, h melyikben, az már eléggé lófüggő, de ezek közül is kisebb versenyeken ügyességiben.


Remélem segítettem :)

2018. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Részemről lezárva.

2018. júl. 17. 10:59
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én németo.-ba dolgozom belovaglóként. Eléggé sok hafit hoznak kiképzésre leginkább dijlovaglásra de néha millytarira is. Itt sokkal nagyobb az elvárás mint a magyarországi versenyeken és mégis helyt állnak a versenyszámokban. Mo.-n inkább a lovardák oktatásra használják és e miatt hiszi mindenki azt hogy sportban nem állná meg a helyét.

Akik nem csak egy ország versenyeit követi az szinte mindig találkozik hafival. Legutóbb Finnországba egy hafi lett az országos bajnok milytariban.. Osztrákban 3. hely dijloviba..

2018. júl. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. júl. 18. 09:11
 20/21 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj, olyan igazán tisztességes választ nem tudok adni. De azért idebiggyeszteném, hogy három éve a helyi lovasnapok díjugrató versenyén elborzadva néztem a jobbnál jobb felszerelésben pompázó telivéreket, különféle sportlovakat(de tényleg amit csak akarsz: magyar sportló, számos hannoveri, Holsteini stb.) amint majd' elesnek a saját lábukban már 1 méteren is, nem volt egyetlen ló-lovas páros sem akik rendesen végig tudták volna vinni a pályát, szenvedés volt nézni az egészet. Aztán jött egy lány egy haflingivel és sz@rrá verte a társaságot 120-on, ők nyertek. Nem azt mondom hogy kiemelkedő teljesítmény, nem feltétlenül az, de elnézve a többieket, és hogy nekik mennyivel jobbat kellett volna produkálni..le is vontam a következtetést hogy akármilyen remek adottságokkal rendelkező ló esetén sem lehet megkerülni a megfelelő kiképzést és edzést, viszont általa még egy hafiból is lehet valamire való sportlovat faragni.

Illetve egyszer ültem egy olyanon akivel westernben, talán reiningben versenyeztek nagyon jó eredményekkel.

2018. júl. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!