Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta ló illik hozzám?

Milyen fajta ló illik hozzám?

Figyelt kérdés
Mindenképp kislovat szeretnék. Hobbiló, ridegtartásban lenne, csak füvön élne, heti kb. 3 órát lenne lovagolva. Eddigi ötletek a Haflingi, Hucul, Fjord.
2018. júl. 19. 10:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%
sya, A legfontosabb, hogy a saját tudásodhoz mérten válasz magadnak lótársat. Meg természetesen ha lovaglás célja miatt veszel lovat, akkor mindenképp a súlyodat és a magasságodat is vedd figyelembe. Legelőn tartott ló lenne? A Haflingire sokszor hallottam már, hogy kezdőknek nem mindig a legjobb választás, de természetesen ez is ló függő. A nagyobb típusú welsh póni is jó választás lehet.
2018. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kezdő, úgyhogy nem baj, hogy kezdőnek nem ajánlott. A Welsh pedig nem jó takarmányhasznosító, nem bírná ridegben. :/
2018. júl. 19. 15:01
 3/28 anonim ***** válasza:
65%
Ezt honnan hallotad? Nekem is van egy welsh pónim, és ridegben tartjuk és remekül el van. És a takarmányt is jól hasznosítja. ( az első válaszoló vagyok) én például nagyon meg vagyok elégedve a fajtával, mert szép, nem lusta, erős, és nincsenek akkora igényei és jól el van ridegben is, sosem volt vele probléma minusz fokokban sem. :))
2018. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
47%
valami nagyobb sodrott póni?
2018. júl. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Az edzőmtől. És minden Welsh tulaj ismerősömtől. Szerintük lehetetlen ridegben takarmány nélkül eltartani.
2018. júl. 19. 19:11
 6/28 anonim ***** válasza:
65%
Miért nem akarsz neki rendesen enni adni? Sajnálod rá a pénzt?
2018. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Légy szíves, és máson vezesd le. :D
2018. júl. 21. 19:58
 8/28 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen komoly kérdés. Minek neked ló,ha nem akarod,hogy minőségi tápot és vegyes étkezést kapjon? Csak fűzabálással nem fog jóllakni,nem fűnyíró és kb. 0 tápértéke van. Nem bántásból kérdezem. De olyan mint venni egy macskát és kizárni a kertbe,hogy csak egeret ehet meg amit megfog,de te nem adsz neki enni.
2018. júl. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%
Kérdésedre válaszolva hozzád ilyen mentalitással a plüssló illik. Ha lebetegszik,állatorvost se hívsz mert spórolsz rajta? Egy lónak rendes táp kell,fajtájának megfelelő,figyelembe véve a korát,méretét stb. Néha vitaminok,táplálékkiegészítők. A fű max kiegészítés a rendes evéshez,de nem élhet csak azon. Olyan sovány lesz mint egy csontváz ha amellett még dolgozni is akarsz vele.
2018. júl. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő, a vadlóméneseket pl. ki eteti, vagy azok is éheznek? Nem, mivel a ló legelésre lett kitalálva, eredetileg egész nap legel.
2018. júl. 21. 20:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!