Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta ló illik hozzám?

Milyen fajta ló illik hozzám?

Figyelt kérdés
Mindenképp kislovat szeretnék. Hobbiló, ridegtartásban lenne, csak füvön élne, heti kb. 3 órát lenne lovagolva. Eddigi ötletek a Haflingi, Hucul, Fjord.
2018. júl. 19. 10:18
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"Egy lónak rendes táp kell,fajtájának megfelelő,figyelembe véve a korát,méretét stb. Néha vitaminok,táplálékkiegészítők. A fű max kiegészítés a rendes evéshez,de nem élhet csak azon."


Ezen azt hittem, elsírom magam. :"D TÁP a sport-, vagy munkalónak kell. Vitamin, táplálékkiegészító szintén. A fű pedig nem "kiegészítés a rendes evéshez". Normál esetben a fű a rendes evés.


"Olyan sovány lesz mint egy csontváz ha amellett még dolgozni is akarsz vele."


És megint csak, az összes vadon élő és ridegtartott ló olyan sovány, mint egy csontváz? :D Nem, ők a legkerekebbek. ;)

2018. júl. 21. 20:56
 12/28 anonim ***** válasza:
69%

Jó,nem vitatkozom,valószínűleg nem vagy több 12nél és anyuciék vesznek neked a szülinapodra egy lovat,mert az húde menő. Olyan vagy mint fényévekkel ezelőtt nálunk pár idióta csaj akik azt hitték mennyire értenek hozzá, már egyből saját lóról álmodoztak,csak azért mert felteszik őket egy lóra hetente kétszer jutalomként amiért ganajoznak meg etetnek, talicskáznak stb.


Egy vadállatot ne hasonlíts egy karámban tartott háziállathoz. A füves pusztákon a természetben nyilván olyan a fű mint nálatok a hátsókertben,az összetétele és a tápanyagtartalma is ugyan olyan. ;) Főleg amikor nyáron teljesen kiszárad a 40 fokban. Remélhetőleg inni azért adnál a hipotetikus lónak,nem azt várnád hogy az esőt szívja valahogy magába.

2018. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Nem, 22 éves vagyok, és magamnak veszek lovat, mert 5 éves korom óta lovazok. Nem, olyan vagyok, mint egy tapasztalt lovas (és lótulajdonos) aki ló nélkül maradt, mert a társa elpusztult. A fű pedig nyilván nem ugyanolyan, de az eddigi lovaim tökéletesen eléltek rajta. Egyébként nem a "hátsókertről" van szó, hanem egy hektáros legelőről. ;) Nem tudom, te hol laksz, de itt soha nem száradt még ki a fű, nyáron pedig 30 fok a plafon.
2018. júl. 21. 22:16
 14/28 anonim ***** válasza:
47%
Jut eszembe télen is baromi sok füvet fog enni ám.. :) Nem a ridegtartással van bajom,de annak is van kultúrált módja. (ez már félrideg mondjuk) Egy tetővel kezdődik ami alá beállhat ha esik. És adnod kell neki szénát legalább. Nem spórolsz vele 15-20 ezernél többet egy hónapban. Akkor már nem érdemesebb normális körülmények között tartani,nem kibszni a legelőre aztán csináljon amit akar? A heti 3 óra foglalkozásról már nem beszélek,mert úgysem jut el oda ahova kéne. A ló nem annyiból áll hogy hetente egyszer felé nézel,csinálsz pár képet fb-ra, megsimogatod, mész vele két kört és megveregeted a vállad hogy mennyire jól csinálod. A barátnőm 15éve lovazik,és elajándékozta a kedvenc saját lovát mert nem tudott vele eleget foglalkozni. És ő hetente kétszer kint volt egész nap vele. De érezte hogy a lónak ez kevés, idegbeteg lett a ló mert hiányzott neki a gazdája, harapott és rúgta a többi lovat a karámban,ágaskodott az emberekre is és senkivel nem volt hajlandó dolgozni ha ő nem volt ott. (ő istállóban tartotta,úgy hogy napközben kint volt a mezőn a többi lóval,szerintem ez a legnormálisabb és a legjobb a lónak, a fajtársaival is lehet,de este nyugodtan pihenhet a kényelmes almon és nem rohad be a patája mondjuk ha vizes földön áll mert egy hétig esik pl.)
2018. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
65%
És ezt a csecsemő korom óta lovazok ezért mindenhez értek hozzáállást felejtsük már el. Az hogy 5 évesen befizetnek két körre a búcsúban valami öreg gebén az nem lovazás. Ahogy az sem,hogy anyádék beiratnak valahova és felraknak egy jámbor pónira ami körbe körbe megy alattad lépésben. Hány éve van saját lovad, eteted és gondoskodsz róla egyedül,hozol róla felelős döntéseket, lovagolod rendesen úgy hogy le is fáradjon, tanítod, pucolod, ganézod,hívsz hozzá orvost ha beteg,kint alszol vele ha kell? A felülés a lovardában más lovára és azon pár óra bohóckodás pénzért,úgy hogy mindezeket nem neked kell csinálni, még nem tesz felelős gazdává,ahogy két anatómia könyv elolvasása után sem műtheted meg valaki agyát.
2018. júl. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
73%

Ajánlom figyelmedbe,csak hogy ne én legyek a hülye:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__8932453-rideg..


-Attól függ,tud-e elég vastag szőrt növeszteni télre,nem mindegyik tud és szívás ha akkor derül ki mikor kint akarod hagyni télen és kemény fagyok vannak,mert nincs hova bevinned se.

-ETETNED KELL a fű mellé,minimum szénával különben megdöglik.

-takaró kell neki és beálló,ha nem akarod hogy a sárban dagonyázzon egy eső után,vagy télen ha olvad a hó

-mellesleg amit itt nem írtak,a hótól kisebesedhet a lába (saját tapasztalat) ha mondjuk bokáig áll benne egész télen.

2018. júl. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Nem, drágám, télen nem füvet fog enni ám, hanem szénát. :) Ahogy mondod, amiről beszélsz, az félrideg. Azt mondod, hogy nincs bajod a rideggel, aztán meg azt, hogy a félrideg a minimum. :) Sokkal normálisabbak nekik ezek a körülmények, mint az, amiről beszélsz. Tető? Szerinted ez a normális? :"D Ez a 3 óra heti 6 nap lovaglást, és mindennap 2-3 óra foglalkozást jelent, úgy, hogy mellette 4 másik lóval is megcsinálom ugyanezt. ;) A barátnődet meg nem tudom, minek hoztad fel. Igen, sajnos ilyen emberek is vannak. "És ő hetente kétszer kint volt egész nap vele." És én pedig hetente hétszer vagyok egész nap velük. :D Az istálló a legjobb a lónak? Egy éjszakára becsuknálak egy 1x1-es területre, meglátjuk, mennyire tetszene jobban az ágyadnál.
2018. júl. 22. 09:11
 18/28 A kérdező kommentje:
Nem értek mindenhez, de a lótartáshoz igen. És nem tudod, mennyire mellélőttél. :D A szüleimnek lovasiskolájuk volt, ott nőttem fel, ők tanítottak meg lovagolni. 5 éves koromtól minden nap lovagoltam, és 10 évesen kaptam az első lovam. :) Szóval, hogy válaszoljak a kérdésedre, 12 éve. Más lován még életemben nem ültem, és nem is fizettem soha lovaglásért. 10 éves koromig az apám lovait lovagoltam, utána a sajátjaimat.
2018. júl. 22. 09:16
 19/28 A kérdező kommentje:
Pedig ettől most pont te lettél az. Minden, amit írtál, fajtafüggő. És én fajtát kértem. :) Ha akarod, most hátranézek a legelőre. Meg is volt, mind a négyen életben vannak, 3 éve élnek így, egyik sem "döglött meg", a te szavaiddal. :)
2018. júl. 22. 09:20
 20/28 anonim ***** válasza:
69%
Fajtánként is egyedeket kell nézni. Barátnőm 3 hafit (anya, és két kanca csikója), mellette 2 fjordot (amikor a kancát megvette, nem tudta, hogy vemhes, van egy félvér fjord csikója tőle). Az egyik hafi a legelőn kerekre hízott (az egyik kanca csikó), a másik kettőnek kevés. A félvér fjord szintén gurul, az anyja nem. Az 5 lovat majdnem 6 ha legelőn tartja, amit már le is kaszáltatott és bebáláztatott, mert a lovak eltűntek a fűben. Szuper legelője van, mégis 3 lónak kevés. 1 ha egyébként 4 lóra kevés, lovanként min. fél ha az ideális, 4 lóra akkor min. 2 ha. A vadlovakhoz meg nem érdemes hasonlítani a szelídített házi lovakat. Ha utána olvasol, a vadló átlag életkora 6-8 év, pont az életminőségük miatt, mivel nem tudnak fedett helyre menni, áznak, fáznak, az életben lévő példányok jelentős része kehes, beteg. Ez ugyanolyan, mint a kóbor kutya meg a felelősen tartott kutya közötti különbség. A legideálisabb egy lónak a félrideg tartás, egy betonozott, fedett hely biztosítása, ahol a ló pihenhet, menekülhet, a takarmánya is szárazon marad, lábának, patájának sem tesz jót, ha folyton fagyott talajon vagy vízben jár. Ez mellett én is fontosnak tartom az istállót, hisz bármi történhet a lóval, betegség, sérülés, a felépülése leginkább egy boxban biztosított. A táplálása munkától függ. Az a 2-3 óra, amit írsz is nagyon változó. Ha ennyit terepezel vele, edzések, ugrás, idomítás, akkor hozzá kell táplálnod, mert a legelő füvéről nem lesz energiája. Ha ez könnyebb munka, akkor az egyed takarmányhasznosító képességeinek és a legelő minőségének függvényében érdemes beállítani a táplálást. Oda kell figyelni a megfelelő fehérje bevitelre, az energiaforrásokra, a ló aktuális egészségi állapotára, hajlamosságokra (hafiknál pl egyre gyakrabban jön elő patairha). Nem biztos, hogy kimondottan fajtát kéne keresned, hanem ha a tartáshoz mindenképp ennyire ragaszkodsz (amiben azért valóban vannak téves elképzeléseid), akkor olyan eladó lovat keresned, akit már korábban is így vagy hasonlóképpen tartottak, számára jobb eséllyel lesz megfelelő ez a tartás is. Szerintem ne ragaszkodj fajtához, inkább a megfelelő lovat keresd, inkább ne legyen tisztavérű, de legyen egészséges és nem belterjes. De ha szüleidnek ekkora tapasztalata van, biztosan tudnak benne segíteni.
2018. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!