Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan lovarda ahol a...

Van olyan lovarda ahol a bértartót nem csak lehúzzák?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a ló jóllétére elsősorban. Fizetsz érte h jó legyen a lónak,ezzel szemben van ahol víz nincs a lónak adva,porosan elé van rakva a takarmány,saját szarjában áll 2-3 napig a bokszban és ez csak egy pár dolog. Megjártam már az 50 ezres helytől a 90 ezresig,voltam mindenhol és egyiksem tisztességes csak addig jó a lónak még ott vagy abban az 1-2 órában. Van még normális lovardatulaj aki csinálni is akar valamit a pénzéért?
2018. júl. 26. 14:58
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Van ahol már lovász nincs mert mind el lett üldözve
2018. júl. 26. 14:59
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Igen még vannak jó lovardák. Ahol én jártam lovagolni ott naponta takarítva voltak. És amelyiknek szüksége volt rá lefutószárazták. Mindegyik ló kapott rendesen kaját meg mindent ami kellett.
2018. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Van, de nem könnyű megtalálni.


Sok helyen ugyanis hiányzik a hozzáértés, vagy/és a nemtörődömség jellemző.


Egy jó lovardát üzemeltetni nagyon nehéz, rengeteg szakmai tapasztalatot és nagyon sok áldozatot kíván és ha lelkiismeretesen csinálod, akkor nem hoz sok pénzt, viszon sok-sok munka, szinte semmi szabadidő.


Ma sok olyan lovarda van, ahol van egy tulaj, aki többnyire vagy nem ért hozzá, vagy nincs is ott, csak szeretné, ha nem lenne ráfizetéses a lovardája. Akikre meg rábízza, hogy vigyék a napi munkát, azok meg vagy jók szakmailag vagy nem jók, vagy érdekli őket, vagy nem, vagy elmennek egy jobban fizető helyre, vagy maradnak még egy kicsit. Ha jók és érdekli őket, akkor meg a tulaj nem biztos, hogy visszaforgat elég pénzt, stb.

Tegyük fel, hogy a tulaj ért hozzá, és ő maga viszi, vezeti is az üzemet: akkor még kérdés, hogy valóban a lovakhoz akarja-e igazítani az életét. És, ha még így is akarja, vajon a családi kötelezettségei, anyagi lehetőségei engedik-e.


Van egy-két ilyen "szakma", amit nem lehet jól csinálni, csak, ha egészen ráteszi magát valaki.

2018. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Igen, van. Például ahol én tartottam az enyémet. De gondolom ez rajtad nem nagyon segít.
2018. júl. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
2# ez mind a magánügye,aki kifizet egy valag pénzt havonta az elvárja h kapjon érte valamit. El is mehetne egy gyárba 12órázni ,Ő vállalta a lovardát,te fizetsz havi 50-80 ezret akkor gondolom nem szakad bele ha megitattja a lovat.
2018. júl. 27. 13:31
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Az én lovamért 30.000-et kérnek, úgy, hogy a takarmánykeveréket magam állíthatom össze neki, és azt adják. Emellett napi kétszer takarítják a bokszot, csutakolják a lovat stb. Szóval nem mindenki sóher. Mielőtt valaki belekötne az árba, azért ilyen olcsó, mert több, mint harminc bértartott ló van.
2018. júl. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Persze,napi 2 takarítás 30 ezerért :D cssk azert mert 30 ló van senki nem fogja a 2 szép szemedért ennyiért tartani a lovad. A legputrisabb helyen is a rideg 40-45 ,ez alatt nincs. 80 ezres helyeken ahol van 40 ló szarnak rád ,akkor 30 ezerért kötve hiszem h te ilyet találtál.
2018. júl. 27. 20:10
 8/20 anonim ***** válasza:
A két szép szememért elolvashatnád és megtanulhatnád értelmezni a válaszom, ugyanis épp most bizonyítottam az ellenkezőjét annak, amit írsz. :)
2018. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mivel bizonyítottad ökör? Írd le a lovarda nevét,mi is megyünk oda. Azzal tudsz bizonyítani.
2018. júl. 27. 20:55
 10/20 A kérdező kommentje:
30 ezer forintért senki nem fog neked lovat tartani,hol van a haszon? Vízszámla,lovasz fizetese,takarmany,aram stb ..álmodozzál kislány,csak ne itt..
2018. júl. 27. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!