Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A pata hátsó része fölött...

A pata hátsó része fölött csúnya seb, beköpték a legyek, most kukacos és büdös, házi praktikák? (Ló)

Figyelt kérdés
Állatorvoshoz jelenleg magán jellegű okok miatt nem tudjuk elvinni, légyszives az ilyen válaszokat mellőzni, én is tudom, h az kéne, ahogy tudom, viszem. Addig is itthon házilag mit tudok tenni? Valahogyan ki tudom írtani a lárvákat? Olyan írjon, aki tud segíteni a válaszával, előre köszönöm. <3

2018. aug. 23. 13:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van a ló? Fertőtlenítetted a sebet? Hívtál dokit?
2018. aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%
Amikor rosszabbodott az anyagi helyzetetek, azonnal el kellett volna adni. Nem is értem, hogy jutott eszetekbe megtartani, ha nincs pénz eltartani.
2018. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%

"Feketén fehéren leírta, hogy nincs állatorvosra pénze."


Mi pedig feketén-fehéren leírtuk, hogy akkor nem kell lovat tartani. Szóval az agyaskodás helyett el lehetne ezen gondolkodni.

2018. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Pedig állatorvos kéne úgy azonnal. Most már az is kétséges, hogy egyáltalán helyre jön vagy nem szerez maradandó károsodást.
2018. aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs seb addig borotvával húzd le a legyek bekopeset a szor növekedésével egy irányban mindig mikor talaljozol a lovaddal nézd át nem e koptek be a kicseszett legyek

Viszont ebben az esetben a ló érdekében hívd azonnal az állatorvost

Ha valaki meglátja és megkérdezi hogy voltál e allatorvosnal vele és azt feleled hogy nem jól megbüntethetnek akar állatkínzásért is

2018. aug. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Tájékoztatásul közlöm, hogy a paci teljes mértékben meggyógyult! Nem rohadt le a lába, és nem halt meg.:) Köszönöm mindenkinek, aki segített! Egyébként (hátha segít valakinek) úgy gyógyult be a seb, hogy először is teljes mértékben kitisztítottuk a sebet, ekkor eléggé vérzett, de "bátran" bele kellett nyúlni, hogy mindent ki tudjunk szedni, ami nem oda való, aztán nagyon alaposan kifertőtlenítettük hidrogén peroxiddal ahogy azt páran tanácsoltátok, és tényleg tök jó a cucc, aztán tettünk rá úgy egy fedőkötést, hogy egy pici "párnát" beleáztattunk a fertőtlenítőszerbe, ezt nyomtuk a sebre és tekertuk körbe, és mivel a sérülés elég hülye helyen volt, húztunk a lábára egy zoknit (szakszerű megoldás tudom) hogy jobban rögzítsük a kötést, és ez teljesen be is vált. Ezt a kötést naponta egyszer vagy kétszer cseréltük. Volt az elején egy olyan eset, hogy a kötés alatt néhány túlélő még megbújt, ezeket is kitakarítottam a sebből, és utánna már teljesen gyógyulásnak indult. Ez alatt az idő alatt nem látta állatorvos, egyszer nézte meg egy ismerősünk akinek régebb óta vannak lovai, mikor ő látta, hogy mennyire meg vagyok ijedve (ez még az elején volt (igen, még sírtam is (lány vagyok na!))) szinte kinevetett, és mondta, h ennél sokkal rosszabb sérüléseket kibírnak a lovak, és jól tesszük h kezeljük, de szerinte akkor is simán begyógyul ha semmit nem csinálunk vele (persze ezt inkább nem próbáltuk ki). Úgyhogy minden kommentet köszönök, mostmár egy mások számára valszeg láthatatlan picike csík emlékeztet csak az egykori sebre. :)
2018. szept. 16. 19:33
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Abba az ismerősbe belerúgnál helyettem? De, jobb kérdés, te ilyen környezetben élsz, ilyen emberekkel vagy körülvéve? Ott ez a természetes, hogy a ló férges, akkor jól van az, majd begyógyul az magától, állatorvost meg még nem is látott? És ha emiatt sírni merészelsz, az VICCES?
2018. szept. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Az említett ismerős a család barátja, és attól még, h valamit rosszul gondol, nem fogok se szó szerint, se átvitt értelemben belérúgni, hiszen ő csak elmondta amit gondol, és mi pedig ahogy azt le is írtam, nem fogadtuk meg a tanácsát.:) Egyébként én egy kis faluban lakom, ahol az emberek valóban egyszerűbben gondolkodnak, mint máshol. Szóval igen, itt ez a megszokott. Igazából ha ezen kiakadsz, nem ajánlom, h faluba költözz, mert valszeg idegbeteg lennél, ha látnád, milyen dolgok a természetesek.. És az ismerősünk nem gúnyolódásból nevetett, bár ez nyilvánvaló. De végülis szerintem ezek a részletek már rég mindeggyek, a lényeg, hogy a paci teljes mértékben egészséges. Legalábbis nekem ez a lényeg. :)
2018. szept. 17. 21:08
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

"ő csak elmondta amit gondol"


Csak éppen amit ő "gondol", az teljes mértékben ellent mond a lótartás alapszabályainak, tehát annak, amit minden kezdő lovasnak a lóvásárlás előtt évekkel tudnia kell. Egyébként falun lakom, és ilyenről még életemben nem hallottam, hogy beteg állatot nem visznek orvoshoz.

2018. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!