Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy normál méretű ló hány...

Egy normál méretű ló hány kg-os embert bír el, aki csak ül rajta lépésben?

Figyelt kérdés
A ló már idős, de egészséges.
2018. aug. 27. 07:11
 1/2 piriiiii ***** válasza:
32%

A normál méretű ló az nálad mit takar? Nálam a 155-170 centis lovat, ha melegvérű, akkor úgy 400-500 kg. Egy ilyen ló szerintem egy 80 kilós embert simán elbír még. De van, aki több kilóval is felül a lóra, akkor viszont kicsit sajnálom szegény lovat, főleg, ha még ügetnie is kell...

Mindenesetre azért, ha idős a ló, kíméljük.

Egyébként az, hogy mennyire lovagol jól az illető, szinte lényegesebb, minthogy hány kiló. Egy 50 kilós ember kényelmetlenebb tud lenni, ha nem tudja megülni a lovat, csak pattog és csapkodja szerencsétlen ló hátát, mint egy lovagolni jól tudó 70-80 kilós ember.

2018. aug. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy mennyit és milyen gyakran akar ülni az illető a lovon.

Pl. ha felül csak azért, hogy egy fotó készüljön rajta, vagy egy kört vezeted a karámban lépésben, akkor egy 100 kilós embertől sem lesz semmi baja.

De ha rendszeresen, napi szinten és hosszabb ideig lovagolja, akkor egy öreg lónak még a 80 kg is lehet sok.

Nálunk volt egy idős ló, társnak, de csak kicsi (max. 30 kg) gyerekeket tettem fel a hátára, és egy-két kört kézen vezettem őket a karámban. 24 éves volt a ló, egész életében dolgozott, joga volt már a békés pihenőhöz. De azt szerette, ha a gyerekek bügyürgették, pucolgatták, simogatták.

2018. aug. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!