Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas egyetemek magyarországon?

Lovas egyetemek magyarországon?

Figyelt kérdés
Lovas szakmába szeretnék elhelyezkedni, de még nem tudom hogy mit szeretnék csinálni. Jelenleg egy eléggé erős gimnáziumba tanulok, úgyhogy egyetemre vagy főiskolára gondoltam inkább. Légyszives feltudnátok sorolni pár olyan lovas szakmát, amivel jól lehet keresni és viszonylag könnyen el lehet vele helyezkedni. Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. aug. 27. 23:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Tudom hogy régebbi kérdés, viszont az egyetem #nél kidobta és mivel én is Lovas vagyok úgy gondoltam válaszolok.

Először is: ha nem értesz a lovakhoz ne akarj lovakkal foglalkozni, ne akarj Lovas egyetemre menni, mert ott nem kapsz olyan gyakorlati tudást, amit később tudnál hasznosítani.

Meglehet élni a lovazásból egyetem nélkül is, de ahhoz az kell, hogy tudj szépen lovagolni, lovat kiképezni, belovagolni, valamilyen szakágban versenyezz. Megtudj csinálni minden ló körüli munkát. Ne legyen büdös a munka és legyen benned fejlődni akarás, tanulj sokat a lovakról.

Ha látják pl. Egy sportlovardában hogy ezek mind megvannak nálad, kapkodni fognak érted. Ja és ne legyél magaddal elszállva. Ilyen munkahelyen senki nem fogja a papírt kérni.

A lovasoktató már más téma, oda kell a papír, megfelelő lovastudas, felelősségérzet, az emberekkel jól kell tudni kommunikálni, kvázi mint egy tanár úgy képzeld el. Hiába vagy jó lovas ha a tanítványodnak nem tudod átadni a tudást.


Illetve elég sok itt gyakorin az álmodozó 14 éves lovas kislány aki párszor ült lovon de már eldöntötte hogy lovas munkát akar. Majd 1 év múlva már el is vannak felejtve a lovak sok esetben. Facebookon lovas csoportokban is látni olyan hirdetéseket hogy nulla lovas múlttal keres lovas munkát…könyörgöm ne! Akiben van egyfajta elhivatottság a szakma iránt az kifogja taposni magának az utat, de aki nem ért hozzá az ne csapjon a közelébe! Menjen el tanulja ki a szakmát mint mások, szánjon rá időt és utána lehet menni dolgozni.


A diploma ah csak egy plusz a lovasoknál, amolyan ráadás. Te nem leszel keresettebb lovas a diplomád miatt… legfőképp magadnak tanulsz, jobb is ha a magad útját járod:)

dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!