Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes megvennem ezt a...

Érdemes megvennem ezt a hafit? (a többi lent)

Figyelt kérdés
‌Hali! :) Van most a lovardában ahova lovagolni járok egy herélt haflingi kisló. Még soha nem volt lovam és őt szeretném elsőnek. A tanárom eladáskra kapta. 11 éves. Az első gazdája egy 12 éves lány volt kisebb versenyekre is ment vele. Nagyon jó ugrik, kiváló terepen, kényelmes és díjlovaglásra is jó. Tehát jol be van lovagolva. A lány akié volt ő neki béreltek egy nagy lovat is és a hafi háttérbe szorult. Majdnem egy évig nem lovaglolták. (vagy legalábbis nem normálisan) Az edzőjével úgy egyeztek meg hogy a lóért cserébe a lánynak nem kellett félivég (kb) az edzésekért fizetnie. De nem tudta már hol tartani az edző a lovat ezért eladja és így került a lovardába. A lány fedeles lovardában lovagolta (ahol vezetik a falak) és úgy tudta vágtáutatni. Amikor idekerült akkor az edzőm és az élettársa tudta csak vágtáztani meg én. 13 éves vagyok. 7 éve lovagolok. Nagyon szeretném ezt a hafit. Anya még meg is venné de apa....:( Apa ilyen téren eléggé macerás. Kb. 4 évbe telt mire azt a kis (3 kg os) bichonunkal meggyőztük. A tanárom azt mondta, hogy ha kicsit foglalkozunk vele akkor akár 1M t is tud. (mármint a ló :)) A amióta lovagolok (7év) még soha nem szerettem bele egy lóba sem és egyiket sem gondoltam, hogy szeretném. De ő már az első pillanatban lenyűgözött a szépségével és utána ültem rajta párszor és mégjobban "belészerettem". 152cm vagyok és már nem is leszek nagyobb. (anya, apa nem annyira nagyok és a nővérem aki már felnőtt ugyanakkora mint én úgyhogy nem kell félnem tőle, hogy kinövöm). A lovardában tartanám bértartásban. Szerintetek érdemes megvenni? (Én nagyon nagyon szeretném). Mondtok nekem kérlek tapasztalatokat lótartással kapcsolatban mik kellenek meg ha hafitok van akkor meséltek róla kérlek. Mondjátok még el hogy milyen nyereg vagy kantár vagy bármi a legjobb nekik (hafi). Milyen extra dolgokat kell venni neki pl nyalósó meg ilyenek. Bocsi, hogy ilyen hosszú lett. A válaszokat előre is köszönöm. :)

2018. szept. 1. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Az, hogy eljársz hét éve lovagolni, azt nem jelenti, hogy tudsz is ezt-azt a lótartásról.

Bértartás, oké. Extra kaja, ha kell neki? Orvosi költségekre van pénz? Elhasználódott felszerlések, neked lovasóra, ezket ki fizeti? Könnyű a lovat megvenni, de eltartani már baromira macerás, arról nem beszélve, hogy mi lesz vele, ha majd pasizni kezdesz, meg egyetemre mennél?


Azt kéred, mondjunk tapasztalatokat, hogy mi kell a lótartáshoz, nyalósótól a nyeregig. Ez nem így működik, hogy online fórumon elmondjuk, és kész, megvan a tudás. Ezt lovasoktól, lovardából, szakmabeli könyvekből ( nem kislányoknak szóló, pacis albumból hanem komoly szakkönyvből)kellene megszerezni.


Értem én, hogy baromira szeretnél lovat, meg tetszik is (lovat amúgy nem így választunk) de várjál még a saját lóval, és ne csak a lovaglás miatt legyél lovardában.

2018. szept. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valahol el kell kezdeni. Senkisem úgy veszi meg az első lovát hogy tapasztalattal mert az nem az első lóhoz jár. De valahol el kell kezdeni. És nem a szépsége alapján választottam. Írtam, hogy jol ugrik és terepen is jó és díjlovagolni is lehet vele. És kényelmes. Mellesleg n nagy hanem kisló és nekem jobban tetszenek a kislovak könnyebb felszerelni meg ilyesmik ;). Úgy tudom (az edzsőm is mondta), hogy az ilyen középtermetű lovak a legkitartóbbak és tovább élnek mint az átlag. Pénz az van. Ki tudjuk fizetni, ha valamire szüksége van. Imádom a lovakat és imádok lovagolni is. Soha nem hagyom abba a lovglást. Ha egyetemre megyek akkor viszem magammal és egy ottani istálóban lesz bértartásban. Tudom, hogy nehéz eltartani egy lovat. Ezért szeretnék kicsit tájékozódni a neten meg a livardában és bárhol. Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltál, de nem arra amit kértem hanem csak degradálást kaptam.
2018. szept. 1. 13:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem ilyen választ vártál, az előzőnek sokban igaza van. Szerintem sem érdemes megvenni. 13 éves vagy, tehát akármennyire szívesen gondoskodnál róla, mégis a szüleid felelőssége lesz. A lótartás rengeteg idő, és rengeteg pénz. Még ha futja is rá, akkor sem várhatod el, hogy olyasmire költsék, amire nem is akartak.

Még ha most lenne is rá elég időd, hamarosan jön a gimnázium, több tanulás, több program. Könnyű azt mondani, hogy majd lesz rá időd, és majd viszed az egyetemre. Még gimnáziumba sem jársz, tehát nem tudhatod, hogy egyetemre melyik városba mész, és ott milyen lehetőségeid lesznek. Ráadásul vizsgaidőszakban (ami az előtte lévő hajtással együtt kb. 2 hónap, évente kétszer), nem fogsz minden nap órákat tölteni az odautazással, lovaglással, hazaúttal.


Szerintem akkor lenne jó ötlet megvenni, ha már régóta lovagolnád, és pontosan ismernéd az igényeit és a teljesítményét. És emellett másnak is fontos lenne a családban, tehát ha te éppen nem érsz rá foglalkozni vele, akkor vagy másnak kell fizetni az állatorvost, akkor nem kényszerből tennék.

Nem bántani akarlak ezzel, de nagyon fiatal vagy még, és sok változás lesz az életedben a következő években. Ezért lesznek olyan időszakok, amikor az akarat és jóindulat ellenére sem fogsz tudni eleget foglalkozni a lóval. Inkább várj még néhány évet amíg kiderül, hogy hosszú távon mit tudnál biztosítani egy lónak, és akkor vágj bele.

2018. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válszt.:) De én nagyon elszánt vagyok és ha nekem egyetemem lesz és esetleg vizsgaidőszakom akkor a nővérem fogja tudni lovagolni mert együtt járunk lovagolni és ő is jol tud lovagolni és szerintem a 7 év elég hosszú idő és ennyi idő alatt tapasztalatokat gyűjtöttem és mostmár úgy érzem, hogy ő tényleg a legjobb ló számomra és anya megvenné. És tudnék vele foglalkozni másnak is van rá ideje, hogy foglalkozzon a lovával ennyi idősen nekem miért ne lenne.? Én tudom, hogy sikerülne! Úgyhogy ha valakinek van tapasztalata esetleg hafija akkor az írjon.;)
2018. szept. 1. 15:16
 5/10 anonim válasza:
100%
Az előbbiekből én azt vontam le,hogy te már ezt eldöntötted,ugyanis mikor nem az a válasz érkezett amire számítottál,rögtön felháborodtál és mondani kezdted,hogy elszánt vagy stb. Na de akkor miért kérsz véleményt, ha már úgy is mindegy?;)
2018. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocs elrontottam a kérdést. Akkor csak tapasztalatokat meg tanácsokat hafi tulajdonosoktó.
2018. szept. 1. 17:46
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Kicsit rácáfolnék az előttem levő válaszolokra. Ha az anyagi helyzet megengedi és a család is támogató ez simán megoldható. Egy ismerősöm önerőből vette meg a saját lovát, önerőből veszi meg a télre valótakarmányt pedig még középiskolában tanul. Nagyon sokat küzdött és dolgozott évekig. A szülei pedig csak nagyon minimálisan segítenek neki anyagilag.Minden reggel és délután ő megy a lóhoz, és iskolaidőben is ő fog. Szóval szerintem bértartásban meg pláne meg tudod oldani ezt ha elég elszánt és kitartó vagy.

Igaz még fiatal vagy de nagyon sok ismerősömnek van saját lova akinek még fiatalabban vettek lovat, és boldogulnak. Van aki állatorvosira ment meg van olyan aki hát..nem igazán vitte sokra( de nem azért mert van egy lova).

Egy biztos hogy egy lóra rá unni és elhanyagolni nem szabad, de igenis lehet álmodozni meg küzdeni azért amit szeretnél. Ilyen kommentek ugysem fognak megakadályozni senkitsem, egyszerűbb ha támogatjuk a másikat.

Ha megtehetitek anyagilag és esetleg egy komolyabb allatorvosi költség sem okoz akkora gondot akkor igen megéri megvenni. Persze azért nézz utaná még mindennek és készülj fel alaposan és legyen melletted az oktatod ha valamit nem tudsz de bele fogsz tanulni. Nyerget meg kantart pedig nem fajtanak veszunk, hanem a méret számít, mennyit pénzt akarsz rá áldozni meg milyen tetszik neked. De szerintem egy jó cobos kantárt kapsz olyan tizenvalahány ezerért. Nyeregnél meg a markamra szamit meg hogy neked mekkora ulofelulet kell, nyeregnél inkább kell sok pénzt rááldozni. Nyalósó sem kőbevésett dolog de pl én vennék. Ezenkivul ugye kellenek a pucolocuccok, nyeregemelo nyeregalatet stb

2018. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Moat eszembe jutott amikor én kaptam a lovam :)) 11éves voltam, a lovam akkor volt 8éves. (Ő egy magyar sportló) kedden lesz 6éve, hogy megkaptam :)) igen nekem is mondták ismerősök, hogy jajj majd megunom, jajj majd ugy sem foglalkozok vele. De ha te, ugy erzed, h keszen allsz, és a családod is támogat, akkor nincs probléma. Neked kell tudnod, és érezned, hogy készen állsz-e rá. Beszélj az edződdel is erről.
2018. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lótartásról ennyire nem tudsz semmit, még a leges-legalapabb dolgokat sem, akkor egyelőre ne legyen semmilyen lovad, várj még néhány évet. De ha apád eleve nem akarja, akkor miről beszélünk? Akkor végképp nem lehet.


3 kilós Bichon meg nem létezik.

2018. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

De éppen ez az, hogy ha a válaszok nem állítják meg és tök mindegy, hogy mit írunk, nem érdekli, akkor minek tette fel a kérdést?


"Nyeregnél meg a markamra szamit meg hogy neked mekkora ulofelulet kell, nyeregnél inkább kell sok pénzt rááldozni"


Csak épp a legfontosabbat sikerült kihagynod, méghozzá azt, hogy passzoljon a lóra, ne nyomja sehol, ne legyen kényelmetlen.

2018. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!