Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha látod hogy egy normális...

Ha látod hogy egy normális válaszodat 0%-a lepontozták akkor bosszúból leszoktad pontozni az összes többi válaszadót?

Figyelt kérdés
2016. jún. 3. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem, mert nem vagyok paraszt.


Másodszor, nem is biztos, hogy a többi válaszoló pontozott le.

2016. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Előfordul.
2016. jún. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Nem.
2016. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Nem - ugyanazért, mint az első.

Mindenkinek azt a pontot adom, amit megérdemel. Ha rossz napom volt, vagy ha jó, akkor is.

Igyekszem nem növelni az erőszak mértékét itt, a Földön.


Még egy: nézd meg a "leszokni" szó jelentését.

Biztos ezt akartad írni?

2016. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
A paraszt az, aki a kérdésre ad egy megfelelő vagy teljesen jó választ, mégis a sok ego bajnok frusztrált ember félig hasznost nyom, vagy nem hasznost.
2016. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem, sőt, olyankor még örülök is, mert látom, hogy jól belenyúltam valami számukra kellemetlenbe.
2016. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem.


Ugyanis, nem tudom hogyan értékelték a válaszaim, mert nem nézegetem. Akkor látom utoljára, mikor elküldöm. A „Megválaszoltjaid”-at rendszeresen takarítom. A GYK nem ajánlja a vitatkozást, nem ilyen célú. Akkor miért nézegetném, őrizném? Úgysem fogok feleselni.


Számomra, furcsa felvetés, a bosszú.

Két értékelés elég lehet a megjelenéshez. És ha a kérdező az egyik értékelő? Őrajta hogyan lehetne bosszút állni?

Az sem biztos, hogy a válaszírók egyáltalán értékeltek. És ha igen, nem tudni, hogy ha többen vannak, akkor közülük kik? Ha, például kilencen vannak, akkor mindenkinek piros kéz, és akik addig nem értékeltek, de felfortyannak, akkor ők is piros-kezeznek? Hát, érdekes gondolat, de nem veszek részt ilyenben.


És ha van rejtett értékelés, amit nem is lát a válaszoló? Ahhoz, hogy megjelenjen a 0%, ahhoz az szükséges, hogy az értékelők válasz-értékelési százalékainak összege elérje a 125%-ot. Kaphat bárki úgyis egy-két piros kezet, vagy akár többet is, hogy meg sem jelenik semmilyen érték. Ugyanakkor az össz-százalékába beszámítódik. Aztán írja a kérdést, hogy miért csökkent a százalékom, meg a pontszámom, mikor az utóbbi időben csak két válaszomat értékelték, és mind magasabb volt, mint az akkori össz-százalékom? Hát, a többi válaszánál a láthatatlan piros kezek az okai. Nem tudhatja melyeknél, hisz nem látható. Na, ezért hogyan állhatna bosszút?


Mikor rátaláltam az oldalra, egyből szembetűntek azok a „válaszok”, hogy „Miért pontoztátok le a teljesen jó válaszom?” és hasonlók. És az értékelésről szóló (amit, nem tudom miért, szinte kizárólag, pontozásnak neveznek), annak eltörlését, módosítását javasló kifogyhatatlan kérdések sora, itt a GYIK-ben.

Így, már regisztrálás előtt eldöntöttem, hogy nem értékelek, és értelmetlen azzal foglalkoznom, hogy a válaszaim hogyan értékelik.


Ráadásul nem is értettem, értem, hogy miért a válasz jóságának értékelése kerül szóba? Hiszen nincs olyan értékelő kérdés, hogy „Szerinted, jó ez a válasz?”, vagy hogy „Szerinted, normális ez a válasz?”, vagy hogy „Szerinted, hasznos ez a válasz?”, vagy hogy „Szerinted, a kérdező számára, hasznos ez a válasz?”. Hanem az van, hogy „Hasznos számodra ez a válasz?”. Azaz, hogy az értékelő számára hasznos e? Bármilyen tökéletesen jó válasz lehet, hogy az értékelő számára nem hasznos. Például egy hibátlan százalék-számítási házi feladat megoldás nagyon sok ember számára miért lenne hasznos? Hiszen maga is tudta, tudja. Vagy olyan témakör, ami sem őt, sem a családját nem érinti?

Úgyhogy, ha látnám, hogy egy válaszom 23%-os hasznosságúnak találtak, az egyáltalán nem azt jelenti, hogy gonosz szándékkal leértékelték, vagy, hogy jósága ellenére rossznak ítélték. Az értékelők számára, akármiért is, ilyen arányban volt hasznos, illetve nem volt hasznos. Ez miért zavarna? Jobban tudhatnám tőlük, hogy számukra hasznos, vagy sem?

2016. jún. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%
Nem, mert nagyon gyerekes, és kicsinyes viselkedés.
2016. jún. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3%
Ki a f-a-s-zt érdekel? :D
2016. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Igen, és mivel a 2 est lepontozták, most itt is lepontozok mindenkit!
2016. jún. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!