Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Először fogom a lovamat...

Először fogom a lovamat lószállítóba rakni. Mik a teendők?

Figyelt kérdés
Először fogom a lovamat lószállítóba rakni és az lenne a kérdésem, hogy mitől függ, hogy rakunk e rá kamáslit vagy nem vagy hogy ti szoktátok e takarni ilyenkor. Van esetleg első lószállítós történetetek?

2018. okt. 2. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kamásli, istállófásli mindenképpen előnyös, nem is azért, amikor fent van, hanem ha előtte-utána jut eszébe bénázni. Nekünk volt olyan, hogy az egyik tulaj nem akart beruházni kamáslira, elvittük a lovat csurdén, és mikor szállt le a kamionról (arról előrefele vezetjük le), akkor persze ugrott-megcsúszott, és centire ott húzta le a bőrt, ahol a kamásli lett volna. Úgyhogy én mindenképp tennék valamit a lábára, a biztonság kedvéért, pláne hogy nem szállítottátok még, és nincs vele tapasztalat, hogy mit művel.

Takarni időjárás- és nyírásfüggő. Egy polártakaró nem árthat, ha hideg van, ha nincs, max egy légytakaró, mert ugye a lószállítóban nincs sok helye a farkát lengetni, és nyugodtabban elvan így.

Amit még érdemes, hogy a faroktövet lazán befáslizni, mert a lószállítókban általában hátul is van streifa, és ott esetleg kidörzsölheti, ami csúnya is meg macera is.

Ha nagyon nem megy fel, és van lószállítóbiztos ló, meg lehet próbálni az orra előtt felvezetni, állni egy percet fent, agyondícsérni a fent lévőt, adni esetleg valami harsogós jutalmat, hogy kihallatszon a rágás. Hamarabb felcsillan a tied is, hogy semmiért lehet jutalmat kapni. Aztán, ha fent van, már csukni is rá mindent :)

2018. okt. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem raktam rá kamáslit soha, de az amúgy hasznos, ha van. Illetve én mindig takarom, mert huzatos azért a lószállító.

Saját tapasztalatból azt javaslom, hogy ha lehet, de a szállításnál találkozzon első alkalommal a futóval. Ha lehet, állítsd egy időre a karám mellé, aztán vezesd ki a lovat, járjátok körbe, engedd, hogy megnézze, megszaglássza, és elsőre mindenféle édesgetés vagy pátyolgatás nélkül (de ugyanakkor kényszer nélkül!) próbáld utána felvezetni. Ne érezze a ló rajtad, hogy ez valami hú de nagy dolog. Ha megtorpan, ne told, ne üsd, vezesd még egy kört a futó körül, s megint egyenesen próbáld felvezetni. Ha sikerül, nyert ügyed van. Ha nem, és a ló pánikol, akkor se üssed vagy rángassad, egy marék zabbal vagy valami más finomsággal próbáld felcsalogatni.

Nekem első alkalommal nem volt ilyesmire idő, a lovam teljesen bepánikolt a helyzettől, kis nyugtatás után a szemét eltakartam egy törölközővel, ketten a fara mögött összefogtuk a kezünket, s úgy feltoltuk őt a futóra. Rángatva, megütve nem volt, amúgy sem vagyok ennek híve...

Ettől függetlenül annyira stresszelt, hogy az egész futót összef...sta a szállítás végére, slagolhattam meg sikálhattam le, erre számíts, előfordulhat :D

2018. okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 3. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!