Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a Fríz lóról és...

Mit gondoltok a Fríz lóról és a Gypsy Vannerről?

Figyelt kérdés

Nekem hobbi célra kellene, itthon lovagolnám őket.A lovardában ahol lovagolok ott is vannak frízek, velük szoktunk terepre menni. 200km-re tőlünk van is egy tenyészet, ahol Gypsyt és Fríz lovakat is tenyésztenek.

Valakinek vannak itt tapasztalatai ezekkel a lovakkal kapcsolatban?(inkább a Gypsyvel, mert Frízzel van tapasztalatom).A Gypsynek is hasonló a mozgása, mint a Fríznek? Hobbi célra, itthon megfelelő lenne egy gyugodtabb egyed?



2018. okt. 13. 16:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Még nem vennék lovat, és edző segítségével persze. Csak véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi!
2018. okt. 13. 16:03
 2/4 anonim ***** válasza:
Gypsyt lovagoltam egyet. Okos, tanulékony de kocsilónál több nincs benne. Zömök, lassan, lomhán tudod elléptetni a csizmától.. Ez a 2 fajta lenne az utolsó amit vennék. Ráadásul túlárazott..
2018. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Gypsyk megbízható kedves lovak, nem az a nagyon ijedős fajta, bárhova elvisz, állóképessége is jó. Viszont a mozgása darabosabb ugroló nem lesz belőle, de hobbira tökéletes csak erősen túlárazott.
2018. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%

A Gypsy inkább kocsihúzó lónak jó. Zömök, lassú. Nem túl alkalmas lovaglásra. Mivel a romák, akik kitenyésztették őket kocsikaravánokon utaztak, érthető, hogy miért nem hátasló.

A fríz is zömökebb (bár messze nem annyira a Gipsy Vanner) fajta, mivel hazájában, Hollandiában mezőgazdasági munkákra használták. Viszont a másik fajtánál sokkal mozgékonyabb, élénkebb. Értékes fajta. Mondjuk nekem sokszor túlértékeltnek tűnik, de attól még szeretem.☺

Szóval sztem inkább a fríz.

De Te döntesz.😉

2018. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!