Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fejben dől el, na de ennyire?...

Fejben dől el, na de ennyire? (vágta)

Figyelt kérdés

Most vágtáztam életemben másodszor, az első mondhatni siralmas volt, pattogtam, nem találtam a ritmust, folyton visszaesett a pacó ügetésbe, kicsúszott a lábam a kengyelből szóval tényleg elég bénácska voltam.

Előtte nagyon sokat olvastam a helyes vágtáról,szerintem túlságosan rágörcsöltem, mindent helyesen akartam csinálni. Emiatt egyáltalán nem élveztem az egészet, alig vártam hogy vége legyen.

Ezután több hétig nem mertem vágtázni, az oktatóm mindig kérdezte, már az ott lévő lányok is biztattak, mégis úgy éreztem, nem vagyok rá képes.

Ma viszont megpróbáltam ismét. Itt gyakorin írta valaki, hogy a vágta számára olyan, mintha repülne. Elhatároztam már napokkal ezelőtt, hogy ma vágtázni fogok, sőt, repülni.

Mikor beugrott alattam a ló, azonnal kiesett a lábam a kengyelből, de azzal a lendülettel vissza is tettem és hajtottam előre a lovat. Csodálatos volt. Semmi másra nem koncentráltam, csak a ritmusra és arra, hogy élvezzem az egészet.

Csodák csodájára alig pattogtam, a sarkam végig lent maradt, az egyensúlyom megvolt és tényleg hihetetlen érzés volt.

A két vágta egyébként ugyanazon a lovon történt - a félreértések elkerülése végett.

Tényleg a hozzáállásom miatt történt, vagy valami más oka lehet?



2018. okt. 16. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tényleg a hozzáállásodnak köszönhető. Nyilván a legelső vágta előtt félni fogsz, hiszen fogalmad sincs milyen érzés, így ez teljesen érthető. Másodszorra pedig már nagyjából tudtad, hogy mit várj, és éppen ezért nem estél kétségbe, hanem próbáltál ellazulni. :) Egyébként én azt tanácsolom, hogy gyakorold minél többet. A vágta eszméletlen jó, és ha sikerül úgy igazán ráérezned, akkor ez lesz a legkönnyebb és legélvezetesebb jármód számodra. Most még úgy tűnik, hogy egyszerre 100 dologra oda kell figyelned, de idővel minden természetes lesz a testednek. A pattogós időszak szerintem majdnem mindenkinél megvan, igazából itt arra kell ráérezned, hogy hogyan lazítsd el a felsőtested és a derekad, illetve hogyan kövesd a ló mozgását. A másik, hogy a kezeddel is kövesd a ló száját ütemesen előre-hátra, így sokkal könnyebb lesz minden másra figyelned. Egyébként ami nekem tök érdekes volt az az, hogy valójában kengyel nélkül mennyivel könnyebb volt a vágta, szóval ne ijedj meg, ha kicsúszik a lábad. Persze azért próbáld meg lassan megkeresni a kengyelt, de ne gondold, hogy kengyel nélkül leesel. Hiszen egészen addig sem az tartott a lovon, hanem az egyensúlyod és a vádlid/combod. :) Kitartás, menni fog!
2018. okt. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Idővel biztosan gyakorolni fogjuk a vágtát úgy is, a tanügetés már megy kengyel nélkül :)
2018. okt. 17. 20:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Szinte csak fejben dől el, és általában csak a hozzáálláson kell változtatni. :)
2018. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!