Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóval aratni-vetni? 13 hektárn...

Lóval aratni-vetni? 13 hektárnyi földet meg lehetne művelni két lóval?

Figyelt kérdés

Vagy nagyon sok lenne nekik?

Van már egy lovam, 4 hónapja, már összeszoktunk, szeretnék mellé még egyet, egyrészt, hogy legyen társa, másrészt, itt van 15 hektárnyi földem, amiből kettő legelő, a többin viszont szeretnék termelni szénát és gabonát.



2018. okt. 22. 13:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem most, majd tavasszal, de addigra szeretnék összeszokni a másik lóval is és egy közös összhangot teremteni.
2018. okt. 22. 13:07
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a ló fajtájától is függ. Pár hete akkora igáslovakat láttunk, mint egy-egy IFA!!! Ekkoráknak nem annyira megterhelő, max szünetet tartotok vagy 2-3 nap alatt intézitek el a földet. De egy pipaszár lábú inkább lovaglásra való hobby lóval nyílván macerásabb.
2018. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Semmiképpen nem egyszerre akartam volna, délelőtt legelnek, aztán kapnak egy kevés abrakot, délután dolgozunk, estére több abrakot, meg még hagyok egy órát legelni nekik mielőtt bemennének estére.

Az érdekelne, hogy mennyire bírnák a több napon át tartó folyamatos munkát.

2018. okt. 22. 13:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondom, fajta függő...
2018. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt csináltam kb 10 éve.

Annyi különbséggel hogy én 15 hektárt(nagyjából 7 különböző helyen) csináltam 2 lóval (kukorica, gabona meg napraforgó). Kb 5 évet csináltam így. Nem volt jó, sem nekem, sem a jószágoknak.

Így eladtam egy hektár földet és vettem belőle egy traktort (nem egy hiper-szuper GPS vezérelt gépre gondolj). Azóta azzal csinálom, és még szállítmányozásban- földmunkákban is tudok vele dolgozni. Így könnyebb azért, nem 2 hét a kezdés, hanem 2-3 nap, és a maradék 9-10 napban tudok menni másoknak is csinálni.

Így anyagilag is jobban kijövök (bár szerviz költség van). Azóta így tudtam venni még 5 hektár földet(ebből mondjuk kettő akácos lett, mert rossz minőségű a föld), meg egy fokkal normálisabb traktort és a hozzávaló ezt azt.


Én ezt tenném a helyedben (eladni egy hektárt, vagy valahonnan szerezni egy gépre pénzt).

Embert próbáló feladat mindent így emberi- és állati erővel csinálni, pláne majd a gabona aratás lesz velük külön erőpróba.

(külön műveltetni sem gazdaságos)

2018. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk van 2 lovunk már 16 évesek, de sosem voltak munkára fogva, pedig nekünk is vannak földjeink.

Szerencsére egyre jobban felismerik az emberek, hogy az állatokat ne hajtsák, ne zsákmányolják ki.

Ha szereted a lovadat, akkor ne végeztess vele ilyen kemény munkát.

Vegyél mellé másikat, mert egyedül nem szabad tartani.

De jól írja az előttem író, hogy vegyél egy traktort, te is jobban jársz, könnyebb lesz vele dolgozni, meg a lovak is jobban járnak.Nem lesznek kihasználva.

Nekünk is egy rossz csotrogány traktorunk van, mégis inkább ezt használjuk.

2018. nov. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!