Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes lovat venni 3 hónap...

Érdemes lovat venni 3 hónap lovaglás után? Többi lent!

Figyelt kérdés
3 hónapja lovagolok és még of course nem vágtázok de a többi dolgot pl ugratni saját lovon szeretnék megtanulni... mit gondoltok? Negatívakat nem kérek!!! Köszi

2018. nov. 11. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Negatívakat nem kérek!!!"

Nos, akkor pozitívan!

Tisztában vagy, mennyibe kerül egy hátasló?

Tudod-e, hogy a lovon kívül mi mindennek kell még lennie, hogy lovat tarthass?

Lesz-e időd rendszeresen foglalkozni lovaddal? (NO, nem a lovaglás, hanem az istálló kitakarítása stb!)

Ha nem, te gondoskodsz saját-istállós elhelyezéséről lovadnak, tudod-e, mennyibe fáj a bértartás?

.

Ha mindennel tisztában vagy, kérdésed magad megválaszolni képes vagy.

2018. nov. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt még átgondolnám. Nem űzöd túl régóta ezt a sportot, lehet az első esés elveszi majd a kedved (persze nem tudom, mennyire vagy kitartó, mekkora álmod teljesült azzal, hogy elkezdted).

Az anyagi helyzeted nem ismeresem, de azért egy lovat megvenni nem olcsó, emelett majd minden hónapban jön a boxbérlet, takarmány költség. Orvosi ellátás se olcsó, patkoltatni is kell a lovat. Nézz utána, mi mennyi.

Ami még szintén fontos, hogy akkor minden nap foglalkoznod kell a pacival, le kell mozgatnod. Lesz erre időd?

2018. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő után már nem érdemes lovat venni. Nem is tudsz olyan lovat venni jelenleg ami jó lenne. Így kezdésnek egy iskola lovat kellene venned amin megtanulod rendesen az alapokat. Utána lekellene cserélned mert már ha magasabb szinten vagy az kevés lesz és kell egy olyan ló ami nem iskola ló de nem fog kiugrani alólad hanem egy átlagos hobbi ló ami iskola lónál jobb. Utána megin cserélhetsz lovat hogy komolyabban tudj foglalkozni az ugratással mert egy sima hobbi ló nem biztos hogy fog veled métert ugrani.

Annyiból is nem ajánlom ennyi idő lovaglás után a ló vételt mert nagyon könnyen el lehet őket rontani és az szintén egy ló cserével járna. És ugye egy ló nem egy olcsó mulatság és nem is praktikus se neked se a lovaknak hogy mindig más minden.

Várj még ezzel addig amíg biztosan tudsz vágtázni és szinte az összes lovardai lóval tudsz dolgozni.

2018. nov. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit tennék hozzá az előzőekhez, hogy egyébként sokkal jobban megtanulsz lovagolni, ha nem mindig ugyanazt a lovat lovagolod.

Minden ló viselkedése más, mindnek van valami "heppje", s a lovardai lovakon ezekhez hozzászoksz.

Minél több lovat lovagolsz, annál jobb, rutinosabb lovas lesz belőled. Ne korlátozd le magad rögtön az elején.

2018. nov. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha ram hallgatsz, ne vegyel lovat. Eloszor tanulj, olvass utana mi kell egy lotartashoz. Alapszinten tudj lovagolni, beleertve a vagta is!! En 13eve lovagolok, 13ev lovaglas elteltevel vettem csak lovat magamnak. Most 5honapja megvan. De nyilvan en itthon tartom mert van itt 5lo ferohelyes box/istallo es nyilvan konnyebb igy lovat tartani.

Remelem tudtam segitteni!

2018. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
1. -nek mondom! Tudok mindent, mi mennyibe kerul! 2.-nak nyilvan nem tudod es nem is szeretnem elmondani bocsi! Es mindenkihez szolva: APUVAL GONDOLKODTUNK EZEN AZ EGESZ LOVASARLASON! Nem egyedul talaltam ki ezt a “hulyeseget” szoval azert mondtam hogy negativat nem kerek! Koszi mindenkinek aki segiteni probalt! Ugy dontottunk (mivel most 7.-es vagyok) mininum 8. Vegefele veszunk lovat mert maskor nem biztos hogy lenne ra ido minden nap! Ugyhogy koszi mindenkinek! Ja es az elso esesem is megvolt nem is volt kicsi!
2018. nov. 16. 16:57
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ha az anyagiak megvannak és értesz hozzá vehetsz. Mondjuk kicsit még várnék a helyedben :) pl. hogy mindhárom jármódban biztos legyél. Sok sikert kívánok ;)
2018. nov. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Hozzá ugy jött anno csaj lovazni (felestarto volt) hogy ket honapja ült először lovon. Szertet jo oktatot es ennyi.
2018. nov. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Tudom késve.... De! Elve 8.-ban sem jó lovat venni. Ott jön a gimi ami nagy valószínűséggel elveszi az időd. Sajnos ahhoz hogy legyen saját lovad egyrészt nagyon, nagyon sok pénz kell. Egy betegség el vihet akár 200-300.000-is. Nem akarok a pénztárcátokba nyulkáni, csak elmondom. Másrészt nem csak lovagolni kell tudni. Fel kell ismerned a betegségeket, mert nem lesz ott miindig olyan aki szólni fg ha bármi van. Ha sántít. Alapvető sebeket el kell tudnod látni. Tudnod kell mikor kell orvost hívni. Fel kell szerelned egyedül, tudnod kell egyedül lovagolni, nem csak oktató melett. Szerintem legalább várj még 2-3 évet. Akár egy esés még most el is veheti a kedved. Egyeztess majd akkor az oktatóddal, hogy ő hogy gondolja.
2018. dec. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Még annyi kimaradt. Ha pl szétmegy a nyerged, kantárod tudsz majd S.O.S-be venni egyet? Én 5 éves korom óta lovagolok. Most 17 vagyok. Még mindig nincs lovam mert nem vagyok benne biztos, hogy ha bármi történik fizetni tudom a kezelését. Másokhoz pénzért járkálni, meg kéregetni meg nem kellene. Legfőbb képp ezt kell átgondolni. Utána lehet hogy meg van-e a tudásod
2018. dec. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!