Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol kell (ene) tartanom 3,5...

Hol kell (ene) tartanom 3,5 hónap lovaglástanulás után?

Figyelt kérdés
Mit kéne tudnom ekkorra? Csak kíváncsi vagyok, jól haladok-e az átlaghoz képest. Igazából aug. eleje óta tanulok (5 hónap), de kihagytam 2x3 hetet. Heti két alkalom, kb. félóra/alkalom.

2013. dec. 30. 15:38
1 2
 1/14 anonim válasza:
45%
Ha futószár nélkül már megy a vágta az jó.
2013. dec. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
És persze a kisebb akadály átugrás..... szerintem :)
2013. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
én soknak gondolom ilyenkor a vágtát és ugratást... szerintem 3,5 hónap után szabadon lépés ügetés, futószáron vágta. szabadon esetleg alakzatok, ilyesmik.
2013. dec. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek megy a zöld :) Várom még a válaszokat, majd a végén leírom, hogy hol tartok.
2013. dec. 30. 17:53
 5/14 anonim ***** válasza:
ha heti 2 szer jársz fél órát 3,5 hónap alatt az az 28 alkalom 14 óra lovaglás az sztem nem sok én a futószár vágtára gondolnék kengyel és szár nélkül ugrás semmiképpen sem ezt így nehéz megítélni mert lehet h fent maradsz szabadon vágtában stb de nm biztos h kellő képpen tudod is rendezni a lovat nem a sebességre kell hajtani hanem elsajátítani az apró részleteket.
2013. dec. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sokkal többet szeretnék járni, de nem tudok :(, inkább csak kíváncsi vagyok, hogy szerintetek hol kéne tartanom ennyi idő után. Továbbra is jöhetnek a válaszok, köszönöm szépen.
2013. dec. 30. 19:51
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Olyan nincs, hogy hol kellene tartanod. Azok a lovasok, akiket pár alkalom után már osztályba tesznek és nem potyognak le vágtánál már nagyon büszkék szoktak lenni magukra, máshol meg még futószáron van a lovas, de az ülésük az összehasonlíthatatlan. Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy nem az a lényeges, hogy mit csinálsz, hanem hogy hogyan. Ez nagyban függ az oktató elvásársaitól, igényességétől. Mert írhatod, hogy három jármódban szabadon lovagolsz, de ez semmit nem jelent, mert nem látjuk, hogy tulajdonképpen mit és hogyan csinálsz a lovon. Lehet, hogy gyorsan tanulsz, de az is lehet, hogy még bőven futószáron lenne a helyed (csak mondjuk lusta az oktató).
2013. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Felnőtt lovastanuló vagyok, úgyhogy tudom ezeket. Nem fogok depresszióba esni, ha az jön ki, hogy ennyi idő után általában X, Y, Z dolgokat tudnak csinálni az emberek, én meg még nem tudok annyit, illetve tudom azt is, hogy azokat a dolgokat jól is kell tudni csinálni, nem csak csinálni kell. És hogy mindenhol más az oktatási sorrend és az oktatás minősége. De tényleg kíváncsi vagyok, hogy hol tart az átlag ennyi idő után. Valetta, ha te tanítottál lovasokat, hol szokott tartani egy átlagos képességű lovas ekkorra?
2013. dec. 30. 21:12
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok lovasoktató.
2013. dec. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hol tartasz?

Én 3 év alatt szabadon mentem de semmit nem tudtam. Miért? Mert a lovasoktatót nem érdekelte.

Új helyre járok április óta kezdettől fogva szabadon de rájöttem a 3 év felesleges vot nem tanítottak semmit nem tudtam semmit.

Most már rengeteg mindent tudok az alakzatok menne a vágta kivételével a jármódok is elég jók.

Van még mit gyakorolnom de ezt tanították fél év alatt (takarítani és leszerelni is a felszerelésnél még segítség kell).

Míg 3 év alatt eljutottam a felszállásig és addig hogy a ló ment körbe-körbe.

Nem hiszek az első órán 3 jármód és elengedésben a 7 mikliárd emberből ha 2 ilyen van de nem minden 2.

Heti egyszer 45 percre járok

Ha kérdésed van írj

2013. dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!