Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sunyi rugós lovat hogy lehet...

Sunyi rugós lovat hogy lehet megbarátkoztatni az emberrel?

Figyelt kérdés
Két napja vettem egy csikót rossz helyről mert megsajnáltuk, 1 éves fél az emberektől egyedül úgy hajlandó oda jönni ha vodorbe viszek neki abrakot de akkor is ha megakarom simogatni a fejét sunyit elrantja és fordul is az emberre farral, utána hajlandó vissza jönni ha nem akarjuk simogatni. Most karámba van bealloval. Hogy lehetne a bizalmába férkőzni? Tudom boxoltatni is ha az jobb lenne
2018. nov. 19. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Boxba kellene tenni és naponta sokszor foglalkozni vele.

Megfogni, vezetni lehet? Még mielőtt öngólt lőnél a boxozással, mert amíg ilyen, nem lehet kialmolni, csak ha addig karámban van.

2018. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj a lovak "nyelvével" közeledni hozzá. Vannak ezek a "suttogók" és nekik a módszereik nagyon jók sokan használják még akkor is ha a ló nem fél az embertől de így erősitik a kapcsolatukat. Sajnos konkrét oldalt és nevet nem tudok mondani. Valahogy keress rá xdd
2018. nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mikor hozták úgy vezettek h hozzá nem értek mivel akkor próbált szabadulni régi helyen kotofek rajta volt rá csomózott vezetővel most is így engedték be ide úgy hogy meg fogni meg tudnám csak birkozna egy kicsit
2018. nov. 19. 20:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát nem lesz egyszerű. Menjetek ki hozzá, ahányszor csak tudtok, nem kell sokat egyszerre, csak 5-10 percet. Egy falat valami, alma, répa, valami finom, kedves beszéd, dicséret, hamar le fog esni neki, hogy nem pofozóbabának vettétek. Ha meglát, és jön, tartd elé a kezed, és próbáld csak az orrát megértinteni, aztán a fejét. Türelemmel, sok rossz élménye van.
2018. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az hogy sunyít is, nem jó jel. Biztos nagyon fél, de valószínűleg alapból is rossz természetű lóról van szó. Amelyik csak simán fél, mert verték, az nem sunyít és nem támad, max. beugrik a box sarkába, ha tüsszentesz. Így látatlanban nekem ez jön le. Ha minden nap foglalkozol vele és összeszoktok biztos jó kis lovad lesz, de ne várj csodát pár hét alatt. Idegenekkel valószínűleg mindig távolságtartó lesz.
2018. nov. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen volt egy félős lovam az nem támadt soha vele nagyon jó kapcsolatom lett, ezt most beraktam boxba így ha fogjuk tudjuk simogatni le tud nyugodni de pl ma megint támadósra vette a figurát ha megakartuk fogni elrántotta a fejét és már dobta is a seggét ha tudna szerintem meg is harapna biztos vagyok benne... Valamelyik nap lemozgattam egy percre néztem el a kutyára egyből nekem akart rontani akkor kicsit ráijesztettem egy dobbantással hogy kapjon már észbe akkor irányt váltott. Annyit haladtunk hogy ha fogjuk vezetővel akkor meglehet simogatni, ha sunyit rá szólunk vagy ha nem reagál vezetővel meg szoktam kicsit rángatni a fejét akkor abba hagyja... Majd meglatjuk írok ha lesz fejlemény. De biztos hogy az emberrel van a baja minden mással állattal jól kijön, nem tudom verhették azért támad? A másik lovam legelorol vettem ő azért félt mert egyáltalán nem volt kontaktja az emberrel de ő nagyon kedves lett igaz csak az felé akit ismer de sose rúgott vagy sunyitott
2018. nov. 26. 21:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Alapból rossz természetű ló nincs. Nem támad, csak védekezik, egyértelműen leírta a kérdező, hogy akkor farol, ha megpróbálnak hozzáérni. A csikó azt tanulta meg, hogy ha felé nyúlnak, fájdalmat fog érezni, és ez ellen akar valamit tenni. Most ezt az élményt kell valahogy átprogramozni. Embert látok=kaja, jó élmény, felém nyúlnak=simogatás. Nem vagyok híve én sem annak, hogy szíre-szóra jutalomfalatot kapjon a ló, de nálunk is volt olyan ló, hogy a box elé volt téve egy vödör, és mindenkinek szóltunk, hogy ha elmegy a box előtt, adjon neki, simogassa. Most meg olyan már, mint a kezesbárány. Jó, 12 évesen, csontsoványan beletelt a program egy jó fél évbe, és még most is vannak fura összerezzenései (három év után). Egy ilyen fiatal állattal talán kicsit könnyebb lesz.
2018. nov. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Alapból rossz természetű ló nincs."

Oké meghagylak téged ebben a hitben. Szerintem olyanok mint az emberek, és emberből is van rossz természetű. Oké persze, a lovak tökéletesek, és nincsenek hibáik.

Ha mégis van, az is a te hibád. Emellett is azt javaslom, hogy mivel a "te hibád" hogy a lovad hülye, ezért nézd el neki, hogy mindig is lesznek bizonyos fura szokásai, és mindig lesznek egyedre szabott játékszabályai, amiket be kell tartani, ha valaki hozzá akar nyúlni. Ettől még lehet egy szuper ló, csak kicsit körültekintőbben kell kezelni.


Most egy éves, szerintem 3 éves korára jól kiismered, pont amikor be kell majd lovagolni. Nem hiszem, hogy neked gondot okoz majd a belovaglása, hiszen tudod a dilijeit, inkább azt hiszem, hogy nem tudod majd bátran rábízni idegenre.

2018. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó, hogy meghagysz a hitemben, mert ez így igaz. Olyan nincs sem emberben. sem állatban, hogy "rossz természetűnek" születik. Azt mindig valami külső hatás váltja ki, látott-tapasztalt dologra reagál így. Aki emberben ilyen, körül kell nézni a család, a tanárok, az osztálytársak, stb körében. Nem véletlenül undok. Mert piszkálták, mert ráhagyták, mert nem nevelték, sosem mondtak nemet... A lónál ugyanez a helyzet. Ha elhanyagolják, rosszkor-rosszért szólnak rá vagy büntetik, ha indok nélkül agyonverik, akkor igen, akaratos lesz, elkapatott, erőszakos, vagy úgy viselkedik, mint a sarokba szorult farkas. Mindezeken felül a lónál ugyanúgy játszik anyuka hatása az első fél évben. Ismertem olyan lovat, hogy kenyérre lehetett kenni, sose volt egy rossz mozdulata sem, csak folyamatosan sunyított, mert az anyjától ezt látta, és szentül meg volt győződve, hogy az a normális fülállás..
2018. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Aki emberben ilyen, körül kell nézni a család, a tanárok, az osztálytársak, stb körében"

Engem pl. nem érdekel, hogy aki gyerekgyilkos lesz, vagy nőket erőszakol meg, és darabol fel, azt mi váltja ki, melyik tanár, melyik osztálytárs. Ha te ilyen toleráns vagy az jó, de nem mindenki ilyen.

Úgy általában egyetértek veled, de vannak extrém esetek, akiken nem segít pusztán a szeretet ereje.


Ha sunyítva rúg rád a lovad, az nem jó jel, ha riadt szemmel rúgna rád, akkor egy kicsit több jót jósolnék, ami sok türelemmel orvosolható, de nem erről van szó a kérdés alapján.

2018. dec. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!