Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá a lovam a...

Hogyan vegyem rá a lovam a pályán való vágtázásra?

Figyelt kérdés

A lovam nem akar pályán vágtázni, néha beugrik, de szinte azonnal meg is áll.

Mit tegyek?



2018. dec. 13. 10:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, a fentiekhez javaslom hívj szakértő segítséget.
2018. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Na álljunk csak meg! Ez nem egy javíthatatlan ló!

Mit mondtam, már terepen szépen dolgozik, nem ő főnök, s nem visz úgy, mit a szaros zsepit...

Itt a hiszti orvosolására kértem tanácsokat, nem pedig okoskákat.

Nem fogok több 100e kifizetni, magukat szakembernek hívó bolondoknak, azért, hogy csak az OKJ-s oklevelüket villogtassák nekem, és a ló nem tanul többet, vele, mit velem...

2018. dec. 15. 18:09
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szakemberről volt szó, nem olyanokról, akiket leírtál. Ha te nem tudod kezelni a problémát, túlnőtt rajtad, igenis hozzáértő kell. És nem kell tóbb százezreket kiperkálni.
2018. dec. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"és a ló nem tanul többet, vele, mit velem"

Hát a megállapodás az eredményességről szóljon, és kész.

2018. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
Lepontozhatsz, de add el szegény lovat,mindenkinek jobb lesz. Vagy ha befejezed a hisztit hívj hozzá egy normális szakértőt, aki ért is hozzá és nem csak papírlovas. Hidd el, nem feltétlen kell 100ezreket kiadni rá.
2018. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A főnökség nem csak abból áll, hogy nem visz el terepen. Hanem apróbb jelzések feladatok végrehajtásából is, vagy a hozzáállásból. Pl Ha a lovad tisztel, akkor nem nyom a falhoz, elsőre adja a lábát, nem néz vakarófának , elvégzi a kért feladatot.

A futószárazásban nagyon jól látszanak a szerepek, ló testbeszéde, feladatok végrehajtásában.

Viszont azt írod a lovad "tanyaló" volt, tehát a képzése valószínűleg hiányos, lehet nem ismer dolgokat, mint pl a futószár vagy mire is kell beugrani vágtába.

Ezért kell visszanyúlni az alapokhoz, mintha egy csikó lenne. Szóval futószáron kezdődik minden, de annak is csak akkor van értelme, ha szakszerűen csinálják,pl nem belekergeted a vágtába, hanem előkészíted és beugrasztod, mind ügetésből, mind lépésből.

Ha futószáron működik a lovad, lehet nyeregből trenírozni, akár segítővel futószáron, hogy megtanulja a lovad összekötni a segítségeket.

És mivel ezekre magadtól nem jöttél rá, innen jön, hogy szaksegítség kell. Ez nem kerül 100 ezrekbe, elég pár alkalom, hogy helyre kerüljenek a dolgok. Mellesleg te is rengeteget tanulhatsz és a lovaddal töltött idő minősége is javul.

2018. dec. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak hasonló tapasztalataim egy nem éppen menős fiatal lóval. Összefoglalom e tapasztalatokat, hátha segítséget jelent.


A lovat, amelyről beszélek, nálamnál jobb - és 20-30 kilóval könnyebb - lovasok könnyen hajtják, nekem viszont nagyon tudatosan kell arra figyelnem, hogy kicsit se tartsam vissza, hanem nagyon puhán vele menjek.


Teljesen egészséges és tud menni, ha akar. Különösen terepen, illetve a többi lóval együtt a karámban is szaladgál. Lovassal a hátán viszont nagyon pontos segítségeket és leginkább könnyed, jó ülést kíván, különben "nem érti", hogy mit kérek tőle.


Egy-egy alkalommal keményen is jelezni kell feléje rövid, határozott módon (pálca), hogy nem "szórakozhat", de ez a jelzés nem lehet sok, mert különben nem megy, hanem feszengve csinálgat valamit, amiből - oktatóm szerint - akár ellenszegülés is lehet, ha túlzásba visszük a "harcot" vele szemben. Ennél a lónál is a klasszikus szabály látszik érvényesülni: valójában az "engedésből" tanul. Ha jól csinálja, akkor békén hagyom, dicsérem. Arra törekszem, s ez működik is, hogy minél többször lehessen békén hagyni.


Tehát egyszerre kell a lovat még készségesebbé formálni és - esetemben - a saját lovas tudásomat finomítani.


Nekem annyiban könnyebb a helyzetem, hogy az edzőm mellettem van, és aktuálisan mondja, hogy éppen mire van szükség e kettős cél együttes eléréséhez.


Eredményes munkát kívánok. Menni fog! :)

2018. dec. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan erre kaptál választ, okoska. Ha nem vagy hajlandó az elrontott lovadat helyrehozni, akkor hagyd úgy, hogy tovább romoljon, de akkor nem tudom, minek tettél fel kérdést.
2018. dec. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
30%
Ilyen embernél, aki a ló neveléséről még csak nem is hallott, bárki többet tudna tanítani, ugyanis neked ezzel a hozzáállással eszedbe sem juthatott volna állatot tartani.
2018. dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!