Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet egy saját lóra?

Figyelt kérdés
Nem akarom hallgatni a mekkora felelősség, pénz stb válaszokat mert mindennel tisztában vagyok. 18 éves vagyok. Gyerek korom óta élek halok a lovakért, lovagolni is tudok. Az anyagiak is meglennének hozzá, de a szüleim makacsok. Apa mindig azzal áll elő, hogy azt gondozni is kell, megunnám stb. Ha 18 év alatt nem untam meg akkor most miért unnám? Nem milliós versenylovat kértem, hanem egy 150ezer forintos ügetőt. Megmondtam nekik azt is, hogy ha nem gondoznám eladhatja. Pénz meglenne hozzá, ahogy a terület is. Tavaj azt mondta megveszi most meg meggondolta magát. Akinek van saját lova, hogy vette rá a szüleit? (Orvosi és egyéb költségekkel is tisztában vagyok)
2018. nov. 18. 16:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Totál nem rosszindulatból (bár ehhez a hozzáállásodhoz és követelőzésedhez lehetne tényleg mint hozzátenni), de ha dolgozni nem volt időd hogy lenne időd ellátni iskola és tanulás mellett a lovat? És nem csak lovagolni kell tudni, hanem érteni is kell hozzá, gondozni és kemény órákat rászánni, hogy a pénzről már tényleg ne is beszéljünk.


És ha a pénz megvan rá, akkor mi van? Nekem is meglenne a pénzem mondjuk egy tv-re, de nem veszem meg, mert nekem nem kell, és ez szívem joga hogy a meglévő pénzt mire költöm el vagy elköltöm-e egyáltalán. Hogy jössz te ahhoz hogy a szüleid pénztárcájában turkálva eldöntsd, mire van meg a pénz?


Egyébként mi nem ismerünk, az tény, de apukád biztos, és ha ő attól tart, hogy mi van ha megunod és nem gondozod, akkor biztos hogy van benne valami. Nyilván attól fél, hogy rájuk marad.

2018. nov. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nyáron pedig azért nem dolgoztam mert meg kellett csinálnom az érettségihez szükséges órákat + a mamámnál voltam és ápoltam. Sajnos nem volt időm rá, akárhogy is szerettem volna az én napjaim is csak 24 órából állnak.
2018. nov. 18. 17:08
 3/27 A kérdező kommentje:
Tisztáztam velük, ha én megyek továbbtanulni jön a ló is. Nem fogom a nyakukra hagyni. Nem akartam követelőzőnek tűnni, messze áll tőlem. Májusban érettségi után megyek dolgozni tehát utána már meglenne a pénzem eltartani. Ha pedig szeptemberben mennék főiskolára akkor vinném bértartásba. Nem turkálok a pénztárcájában, ő is mondta, hogy meg lenne rá a pénz. (Tehenet is szeretne venni tehát a lóra is ugyanúgy meglenne a pénze)
2018. nov. 18. 17:12
 4/27 anonim ***** válasza:
80%

Meglenne rá a pénz, de nem akarja megvenni. Nekem is lenne pénzem autóra, d nem akarok venni - mert nem akarok szívni vele, sokba kerül és akkor nem bringáznék, ami egész jó sport.

Az, hogy meglenne rá a pénz, nem azt kijelenti, hogy jó döntés megvenni, illetve meg kell venni. El vagy tévedve.

2018. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Egyébként szánalom ami itt megy a gyakori kérdéseken. Mindenért betámadjátok az embert. Tőlem fiatalabbak is tettek fel ilyen kérdést, mégsem kapták meg a kért választ. Ha nem tudtok érdemlegesen hozzászólni miért kell bántani a másikat? Kinek van köze hozzá egyébként, hogy mennyi pénzünk van vagy nincs? Nem az volt a kérdés, hogy én mire verem el a pénzem vagy mit csináltam a nyáron. Innentől inkább ne is válaszoljon senki, ha nem tud normálisan hozzáfűzni semmit. Köszönöm!
2018. nov. 18. 17:17
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem normálisan érveltünk. Erre butaság alapozni, hogy nálad fiatalabbak is tették fel a kérdést és nem lettek ennyire letámadva...hát egy 12 évestől nem csodálkozik az ember ha hisztizik és követelőzik valamiért, nem érzi a dolgok súlyát, egy 18 évestől viszont elvárnák hogy máshogy legyen, gondolom a másik válaszoló ezért indulatosabb is jóval.


Mondod, hogy nyáron ápoltál és tanultál, ezért nem volt időd dolgozni. Jön az egyetem, mondod hogy viszed bértartásba. Az alsó hangon 60ezer havonta. De te még nem ettél, nem laksz sehol, nem vettél semmit. Oké, valahogy megoldod hogy elmész egyetem mellett dolgozni, és tanulsz is. Hol lesz időd a lóra? Ezt gondold át, hidd el én nem bántani akarlak, de ez szabályosan nonszensz amit tervezel.

2018. nov. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
A bértartást is apu fizetné. Halvány gőze nincs mennyiből lehet megélni egy egyetemvárosban egy hónapban, és akkor bértartaná a lovat mellette... na persze! Akkor már olcsóbb apuéknak, ha otthon hagyja a nyakukon, csak akkor meg minek.
2018. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nekem csak annyi a problémám, hogy ti mindenben nagyon okosak vagytok. Valószínű még az életben nem voltatok ló közelében sem. Mint fent a kérdésnél láthatjátok, olyan emberek válaszát kértem akiknek van saját lovuk. Nem azt kértem, hogy azt mondd amit hallani akarok. Csupán csak azt kértem, hogy a feltett KÉRDÉSRE VÁLASZOLJATOK.
2018. nov. 18. 17:22
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Na figyelj most már kezdesz nagyon arrogáns lenni nekem is. Neked talán volt már lovad? Nem. Miből gondolod hogy nekem nincs közöm a lovakhoz és nem vagyok tisztában mennyi egy bértartás, de elmondom, Pesten mondjuk nem fogsz találni 80ezer alatt se. A mai világban egyetemisták a saját megélhetésükbe döglenek majdnem bele hogy megteremtsék a pénzt, diákhitel meg a többi, a szülők sz*rrá gürizik magukat hogy a gyerek tanulhasson, te meg itt pökhendizel meg pattogsz a tojáshéjjal a valagadon hogy ne mondjuk már meg neked jobban?


Én tényleg úgy indultam neked hogy jó indulattal segíteni akarok, de rajtad nem lehet. Ez meg egy nyilvános fórum, nem szabhatod meg ki ír ide vagy ki nem, ha feltettél egy kérdést viseld a válaszokat akkor is, ha nem ezt akartad hallani.

2018. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%
18 évesen lehetne már annyi eszed magadtól, hogy tudd: követelőzéssel maximum az ellenállást növeled a másikban, nem a hajlandóságot. Nem fogsz lovacskát kapni aputól soha.
2018. nov. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!