Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Prima csikókról vélemény?...

Prima csikókról vélemény? Bármi jöhet^^

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kancám lassan 6 hónapos vemhes, az apuka Prima lesz. Valakinek van tapasztalata Prima csikókról? Bármi jöhet, minden érdekel. :D Ezek mellett izgulok hogy tényleg vemhes-e a kancusom. 3 hónapos ultrahangoztunk, akkor vemhes volt, nem sárlik. Az igaz hogy lefelé kell gömbölyödnie a pocaknak? (Ha igen akkor tuti áldott állapotban van)

2018. dec. 31. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha 3 hónaposan ultrahangoztátok, akkor biztos vemhes még, ha nem, azt észrevetted volna.

A Príma csikók vegyesek, aminek az is lehet az oka, hogy olcsó a fedeztetés vele, ezért nagyon vegyes kancákat kapott. Vannak nagyon jó csikói. Szerintem az árkategóriájában az egyik legjobb választás, persze nem mindegy mire szánod. Lehet reiningre, vagy távlovaglásra nem a legjobb mén. :D

2019. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Prima egy eredményes díjugrató ló. Attól hogy milyen a fedeztetési ára nem azt jelenti hogy rossz az a ló. Sőt világklasszis lovat is tudok amelyik 40ezerért fedez...

A csikói eredményeit meg tudod tekinteni. 6 csikóbol 2 nagyon eredményes 3 átlagos teljesítésű és 1 amelyik ritkábban versenyzik. Higgadságot és jó temperamentum jellemzi a csikókat is. Viszont amiben igaza van az előttem lévőnek hogy nem mindegy milyen a kanca. Ha őneki is jók a képességei akkor valószínüleg ő is jó csikó lesz. Viszont a kikézése dönt el mindent ugyanis egy tehetséges csikót is ellehet rontani illetve egy rossz képességű csikóbol is ki lehet hozni a jót.

2019. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kanca egy telivér x lipicai kanca, vele 130 cm-ig ugrottunk, rajtengedélyeztem vele úgy hogy összesen fél éve kezdtük vele ugrani. Nyilván ez a vemhesség miatt félbeszakadt, de ki tudja hol köthetett volna ki. Ha minden jól megy, leválasztás után továbbképezzük és 100-110 cm-ig versenyzek vele, tovább nem kínzom mert 11 évet gyereklovardában töltőtt, nem akarom szétgyepálni. Egyébként Principessán és Zsákai Pinocchion kívül melyik csikói versenyeznek még?
2019. jan. 3. 23:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is csak erről a 2 csikójáról tudok amik kiemelkedők, ezek közül a Principessát láttam is, ő nagyon jó, bár az anyai nagyapja egy telivér volt (Andor) aki szintén sok jó csikót csinált. Inkább a Gidrán fajtának, csak mondom, hogy ott nem csak a Príma az egyedüli jó mén a háttérben, amellett, hogy nem hobbilovas versenyeztette fel arra a szintre, ahová jutott.

Ha csak 110 cm a cél, akkor több mint valószínű hogy jó mént választottál, csak a kiképzésen múlik innentől, ha a lippXtelivér kancát (hú-ha, érdekes párosítás!) sikerült 90 cm-ig beugratni, akkor az ő Príma-csikójával szerintem nem lesz gond 110-ig.


"Sőt világklasszis lovat is tudok amelyik 40ezerért fedez..."

2-es válaszoló, erről küldenél egy linket? Határozottan érdekel a 40-ért fedező világklasszis, fedeztetnék vele tavasszal több kancát is, csak még nem találtam rá, pedig nagyon kerestem.

2019. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én azért bízok abban hogy talán 130-ig fel tudjuk rugdosni ezt a csikócskát majd. Szerintem az anya is többre vitte volna ha nem dolgozok 11 évet lekötött fejjel kisgyerekek alatt. Valószínüleg kisgyerekek "lovagolták be"..Sajnos a hátsó lábai nagyon lemerevedtek, ezért nem is szenvedünk vele többet mert esélytelen. Visszanéztem Colonado származását, azthiszem Contender oldaláról volt több lipicai felmenője is, kb az 1700-as években. Meg a Jármy mondta hogy angliában valamikor a lipicai félvér származású lovak voltak a menők. Szerintem nyilván születhet egy rossz "minőségű" csikó is, és egy jó is. Ez olyan fifty-fifty lehet.😅 Ha valaki ismerm még eredményes Prima csikót, az neveket írogathat.
2019. jan. 4. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!