Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglásnál van súlyhatár?

A lovaglásnál van súlyhatár?

Figyelt kérdés

Szeretnék lovagolni de lehet összeszakad alattam!

Vagy van egyáltalán olyan ember aki lóra tud ülni és összeszakad alatta?



2019. jan. 24. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lovardákban idehaza is, igen.

Én külföldön találkoztam olyan lovardával, ahol 100+ felett nem adtak ki lovat.

2019. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ezt kiírják a weboldalukra is?Csakmert nem találtam!De egyébként 100 alatt még lehet?Mert azért annyi nem vagyok!
2019. jan. 24. 21:01
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Ha van egy 600kg lovad, akkor a 80kg elfogadható.

Nyilván nem shetire kell ülni.

2019. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Hány kiló vagy?

Egy zömökebb ló még 80 kilót kényelmesen elvisz többet már nem nagyon.

Álltalában a kisebb lovakra olyan 60 kilós embert ültetnek és ugye így megy lejjeb

2019. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok lovardában 80 kg a súlyhatár.

Persze, elvisz a megfelelő ló többet is, csak egy kezdő ember sokkal nagyobb teher a lónak, nincs rendes ülése, pattog a lovon, üti a ló hátát.

Van olyan hely, ahol vannak nagyobb, tömegesebb lovak, sodrottak vagy akár hidegvérűek, egy olyanra 100 kilóig is felengednek.

Illetve vannak a lómészáros lovardák, ahol a lovagolni kicsit sem tudó 120 kilós német turistát is felengedik a 450 kilós szerencsétlen lóra, mert hát megfizeti.

Ismertem olyan helyet, ahol nyár végéig a lovakat dolgoztatták, aztán mikor vége volt a szezonnak, vitte őket a kupec...

Ha 80 kg alatt vagy, nyugodt lelkiismerettel ülj fel. Ha felette, akkor vagy keress nagyon megfelelő lovat, vagy kicsit fogyj le előtte. Nemcsak a lónak lesz könnyebb, hanem neked is, mert könnyebben mozogsz majd a lovon.

Ja, még annyit, hogy ha csak ki akarod próbálni, hogy milyen a lovaglás, és pár kört mész a karámban lépésben, attól a lónak nem lesz baja akkor sem, ha 100 kilós a lovas.

2019. jan. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

90-95 kb a legtöbb helyen a súlyhatár. Én dagibb vagyok, pest környékén több helyen érdeklődtem - igazából olyan helyet kerestem, ahol van esetleg sodrott ló, de az nagyon kevés helyen jellemző, nem is találtam. :)


Ezalatt nyugodtan lovagolhatsz, nem lesz semmi gond. Igazából nehezebb embereket is elbír (egy darabig), de iskolalovaknál azért fontos a korlátozás, mert nem egy ember lovagolja őket, illetve egy tanulatlan lovas eleinte lötyög mint a zsák, így nagyobb terhelés. És fontos, hogy sokáig munkaképesek maradjanak nyilván, tehát nem fogják egy ember kedvéért az egészségüket kockáztatni.

De mint írtad, ennyire nem vagy testes, szóval gondolj arra: felnőtt férfiak is lovagolnak, és ők messze nem 50-60 kgosak. :)

2019. jan. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk 80 kg körül van a határ. Aki testesebb, teltebb megkérdezzük hány kiló, mert fontos a lovaink jólléte. Aki nehezebb, annak alternatívának felajánljuk a fogatozás, fogathajtás lehetőségét, így lóközelben maradhat.

Hidegvérű lovakra ülhet nagyobb súlyú ember, de nem sok helyen tartanak lovasoktatási célból ilyen lovakat.

2019. jan. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
87kg vagyok!
2019. jan. 25. 13:18
 9/12 anonim ***** válasza:

És hogy vagy 87 kg, magas férfiember vagy, vagy teltebb hölgy? Mert az se mindegy hogyan oszlik el az a súly. Ha egy arányos férfi vagy, akkor nem mondom azt, hogy na akkor itt a motiváció a fogyásra, mert nincs értelme. Vannak erősebb termetű melegvérű lovak is, mint a nóniusz vagy gidrán, amiknek nem okoz probléma ekkora súly.

Viszont ha túlsúlyos vagy, akkor nem árt lejjebb adni a saját egészséged miatt se, illetve akkor a lovaglásnak is hódolhatsz.

2019. jan. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
175cm magas vagyok!
2019. jan. 25. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!