Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen legyen egy ló napirendje?

Milyen legyen egy ló napirendje?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretnék venni egy lovat, természetesen nem most, előtte rendesen felkészülök minden téren, hogy ne érjenek kellemetlen meglepetések, és ezért is kérdezem, hogy egy ló napirendje milyen legyen? Tekintve, hogy iskolába járok, reggel 7 és délután fél 4-5 között nem lennék vele. Egy ló boldog, hogyha az alatt az idő alatt a legelőn lehet? Árt neki, hogyha csak keveset van a boxban? Estére kint legyen, vagy istállóban? Hány órát legyen kint és bent minimum/maximum?

2019. márc. 5. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Kezdjük ott hogy lovat egyedül nem tartunk, mert igényli a fajtarsait
2019. márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

1. Kell mellé egy társ és utána alakítsd ki a napirendet.

2. Pont le kakilja ki mit csinál ha nincs egyedül és nincs bezárva.


Tehát kora reggel fel kelsz ki engeded és teszel elé annyi vizet hogy elég legyen valami legyen beguritva egy bála széna(nagyságtól függ meddig elég de 7-10 ált.)is hogy ha nem tudna elegendő tápanyagot megenni legyen mivel pótolnia.

A box ajtaát ne zárd be hogy el tudjon bujni akár az időjárás elől vagy ha csak "megpihenni" akar.

Hazaérsz először a trágyát szed össze a boxból és legelőröl. Ha kész akkor ápold le a lovat is. Cseréld le a vvizet is frissre. Ha akrsz akkor ezek után jöhet a lemozgatás. Elég 7 órakkor szemest adni és akkor be zárni. Vödör ne maradjon bent. Nyáron lehet később is bezárni.

A szemest lehet reggel is adni nem muszály estére hagyni de akkor egy villányi széna legyen előtte hogy tudjon mivel elleni estére.


Ha körbe van keritve zárt a legelő akkor szinte ennyi a dolgod viszont a villanypásztorral van elkeritve csak akkor minden reggel sétálj egy kört hogy nincs e valahol ki lazulva vagy nem e testel le mert akkor meglép a ló.

2019. márc. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, ezek szerint két pacim lesz :D
2019. márc. 5. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig is egy ló volt a családban. Reggel 6kor etetés, aztán mikor elmentünk otthonról előtte ment ki a legelőre, ahol van beálló. Délután kis foglalkozás, futószáron, vagy lovagoltam vagy fogat, aztán este abrak. Heti 1x a trágyát összeszedtem a legelőn, az istállóból meg napi szinten kidobtam.

Persze volt, hogy úgy jött ki, akkor 2-3 napig nem volt mozgatva, de ebből se volt sose gond.

Nyáron éjszaka is kint volt, ott kapott a beállóba abrakot, plusz szénát. Sose volt vele gond. Szerencsére mi meg tudtunk adni neki az 1 hektár legelőt.

Viszont vedd azt is figyelembe, hogy a ló sok lemondással jár. Minden reggel kelni kell és gondoskodni kell, hogy legyen előtte víz, élelem, tiszta alom. Ezt csak úgy lehet csinálni, ha az egész család benne van. Amúgy nyáron jó, mert sokáig van világos, de télen mit csinálsz, ha 4kor sötétedik? Persze, ha meg tudod oldani a villanyfényes lovaglást az ok.

Ha 2 lovad van azok mozgatása ellátása jóval több idő.

Már nem otthon élek, lovardában 2 lovat szoktam mozgatni, legutóbb jó sárosak voltak, csak a 2 ló pucolása, nyergelése, utóápolása több, mint másfél óra volt, plusz csak 1-1óra munka, szóval 3,5 óra simán elment. Szóval időigényes. Persze a társló lehet mondjuk egy kis shetlandi póni is, de azt is karban kell tartani, pucolni, heti 1-2x lemozgatni, futószárazni.

2019. márc. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt lovam egyedül de ugy a fejünkre nőtt hogy egy év alatt a jámbor kezes lóbol egy életveszélyes ló lett. Amikor kapott társat akkor kezdett vissza nyugodni. Szóval ezért sem ajánják az egyedüli tartást.

Valamint igen nagyon sok lemondással jár. Mióta lovaim vannak 1 napnál tovább nem voltam sehol se nyaralni mert nincs olyan személy a közelembe akire rábíznám őket...

2019. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lemondások sajnos igazak. Illetve ezért is fontos, hogy be legyen vonva a család is, szóval ne csak te akard. Pl ha beteg vagy akkor is legalább etetni, almolnia kell valakinek, illetve ki-be engedni. Tökmindegy milyen időjárás van, akkor is el kell látni.

Illetve jó, ha ők is kiművelődnek ló témában, hogy mire kell figyelni, pl egy kólikát jó, ha felismernek, meg, hogy mi mennyi és milyen szakemberek kellenek. Meg mivel nincs kereseted (legalább is korodból kifolyólag gondolom) így ők a költségviselők, szóval jó ha tisztában vannak ők is, hogy mivel jár ez az egész.

Családi nyaralás ezután egy álom lesz, illetve egy logisztikai probléma, mert kell egy olyan megbízható személy, akire rábízod a lovad gondozását.

Mindenre fel kell készülni, pl a takarmány mozgatására, tárolására, mert ha bálánként veszed a szénát úgy nagyon drága, 1-1 guriga több száz kiló, szóval legalább 2-3 ember kell a gurításhoz is. Persze vehetsz kis kockabálát is, de azt mire bepakolja az ember...

Trágyatárolásra is nagy hangsúlyt kell fektetni, mert elég egy "jóindulatú" szomszéd, és már a nyakadra jár a NÉBIH (tapasztalat). Jah igen szomszédok... lehetőleg minél kevesebb legyen, mert jönnek a problémákkal, hogy sok a légy, a ló büdös...stb stb


Azt írod iskolás vagy, vagyis 12-18 éves korosztálynak gondollak. Idővel le fog cserélődni a baráti köröd, mert a ló kötöttséggel jár és ezt sokan nem értik, illetve a pasizásban/csajozásban is hátránnyal indulhatsz.

2019. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tisztában vagyok a felelősségekkel, amiket vállalni tervezek, a koránkeléssel sem lesz problémám, a családom is benne lenne, sok háziállatunk van (bár egyik sem ló, sőt, közük nincs a lóhoz, de velük is törődni kell, és függetlenül attól, hogy az enyémeim, a család is figyel rájuk, foglalkozik velük). Már jeleztem is nekik szándékomat, miszerint nekem lovam lesz, de nem lepte meg őket, mostmár nagyjából tíz éve szeretnék lovat. Négy-öt évig lovagoltam, de abbahagytam, viszont most két-három évet azzal szeretnék tölteni, hogy lovardákban dolgozom, akár pénzért, akár csak a tapasztalatért.
2019. márc. 6. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!