Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tegnap voltam lovagolni,...

Tegnap voltam lovagolni, tanították nekem az ügetés járásmódot. A ló megijedt, és elkezdett vágtázni, én meg leestem. Félek hogy megint újra megtörténik. Ezen stesszelek folyton. Mit tanácsoltok? Sztetek ez újra megtörténhet?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 6. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy ilyen sport, ha leesünk, utána felállunk és visszaülünk. A lovaglás erről szól, csak a kitartóak és bátrak maradnak benne, a puhányok előbb-utóbb abbahagyják. Félelemmel nem jó lóra ülni, azt az állat is megérzi. Ezért ha komolyan szeretnéd űzni ezt a sportot, akkor kerekedj felül ezen és folytasd! Ha így teszel le fogsz még esni... És nem is egyszer! De ha kitartó vagy felállsz és tovább csinálod. Ettől lovas a lovas. Hajrá!
2019. ápr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom.

Feladni meg nem akarom,eszem ágában sincs.

Folytatni fogom tovább a lovaglást!

2019. ápr. 6. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Természetesen újra megtörténhet. Törekedj rá hogy minél előbb eljuss arra a szintre hogy mind a 3 jármódban biztos legyen az ülésed és akkor legközelebb fent tudsz majd maradni vágtában is.
2019. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne féljél. De ez még a lovas időszakodban jó párszor elő fog fordulni. Akár egy alkalommal többször is.
2019. ápr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
74%

Újra megtörténhet,meg is fog.

A legtapasztaltabb lovasok is sokat estek kezdőként.


Tanulj meg biztosan lovagolni 3 jármódban.De ne siettesd! Csak akkor próbálkozz a végtéval,ha már biztos az ügetésed. Viszont a ló bármikor,bármitől megijedhet,ezért mindíg felkészültnek kell,hogy legtyépl. Ha ilyen van,próbálj úrrá lenni a helyzeten. Ne húzd fel a lábad és ne tépd ész nélkül a ló szájét. Ha nyeregben lovagolsz,tobábbra is nyomd le a sarkad,a sörénybe vagy az első nyeregkápába kapaszkodj,és próbáld megállítani a lovat, fogd körre. Ha szőrén lovagolsz ugyanúgy nyomd le a sarkad és szorítsd a comboddal,sörénybe kapaszkodj és szintén fog körre. Ahogy szűkül a kör a ló végül megáll.

Hidd el,tapasztalatból beszélek. De mindenkivel elő fordul,hogy leesik.

Nekem anno azt mondta az oktatóm kb a harmadik esésemnél,hogy addig nem is igazi lovas a lovas,mig 10x le nem esett :D

2019. ápr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!