Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Lovak

A kérdés

Tegnap voltam lovagolni, tanították nekem az ügetés járásmódot. A ló megijedt, és elkezdett vágtázni, én meg leestem. Félek hogy megint újra megtörténik. Ezen stesszelek folyton. Mit tanácsoltok? Sztetek ez újra megtörténhet?

ápr. 6. 16:06  Privát üzenet  

A válaszok
Ez egy ilyen sport, ha leesünk, utána felállunk és visszaülünk. A lovaglás erről szól, csak a kitartóak és bátrak maradnak benne, a puhányok előbb-utóbb abbahagyják. Félelemmel nem jó lóra ülni, azt az állat is megérzi. Ezért ha komolyan szeretnéd űzni ezt a sportot, akkor kerekedj felül ezen és folytasd! Ha így teszel le fogsz még esni... És nem is egyszer! De ha kitartó vagy felállsz és tovább csinálod. Ettől lovas a lovas. Hajrá!

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 6. 16:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, tudom.

Feladni meg nem akarom,eszem ágában sincs.

Folytatni fogom tovább a lovaglást!

# 2/5Időpont ápr. 6. 18:45 Privát üzenet
Természetesen újra megtörténhet. Törekedj rá hogy minél előbb eljuss arra a szintre hogy mind a 3 jármódban biztos legyen az ülésed és akkor legközelebb fent tudsz majd maradni vágtában is.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 6. 20:52 Privát üzenet
Ne féljél. De ez még a lovas időszakodban jó párszor elő fog fordulni. Akár egy alkalommal többször is.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont ápr. 7. 09:54 Privát üzenet

Újra megtörténhet,meg is fog.

A legtapasztaltabb lovasok is sokat estek kezdőként.

Tanulj meg biztosan lovagolni 3 jármódban.De ne siettesd! Csak akkor próbálkozz a végtéval,ha már biztos az ügetésed. Viszont a ló bármikor,bármitől megijedhet,ezért mindíg felkészültnek kell,hogy legtyépl. Ha ilyen van,próbálj úrrá lenni a helyzeten. Ne húzd fel a lábad és ne tépd ész nélkül a ló szájét. Ha nyeregben lovagolsz,tobábbra is nyomd le a sarkad,a sörénybe vagy az első nyeregkápába kapaszkodj,és próbáld megállítani a lovat, fogd körre. Ha szőrén lovagolsz ugyanúgy nyomd le a sarkad és szorítsd a comboddal,sörénybe kapaszkodj és szintén fog körre. Ahogy szűkül a kör a ló végül megáll.

Hidd el,tapasztalatból beszélek. De mindenkivel elő fordul,hogy leesik.

Nekem anno azt mondta az oktatóm kb a harmadik esésemnél,hogy addig nem is igazi lovas a lovas,mig 10x le nem esett :D

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik.
# 5/5Időpont ápr. 7. 17:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Izlandi tud töltölni ügető kocsiba fogva?
Hogyan legyek jobb lovas?
Ha lovakkal szeretnék dolgozni, hol kell tanulnom, mennyibe kerül? Mi az, amit tudni kell, hol érdemes elhelyezkedni? Milyen lovas munkák vannak?
Hogyan tudnám lassítani a lovam?
Milyen érzés a lónak ha lovagolják?
Mi a kulonbseg az ugetes hajtasa es a vagta hajtasa kozott?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Lovak rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!