Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan oldjam meg, ha nagyon...

Hogyan oldjam meg, ha nagyon nehezen tudok jobb kézre végrehajtani feladatokat?

Figyelt kérdés

Jobbkezes létemre szinte csak balra tudok lóval dolgozni. Lépésnél és ügetésnél még viszonylag rendben vagyok, de a vágta szinte esélytelen. Lehetséges, hogy azért, mert amikor tanultam lovagolni, az oktató mindig csak bal kézre vágtáztatott futószáron? Vagy ez már csak ráadás volt a "ballábasságra"?


A gyakorlás önmagában elég? Milyen gyakorlatok léteznek ennek a javítására?



2019. máj. 25. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Többet kell jobb kézre lovagolni. Nekem is balra jobb az egyensúlyom, de most már jobbra is egész jó vagyok.
2019. máj. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ez még így elég kevés információ. Hogy esélytelen a vágta? Jobbra beugratni? Egyenesen vagy körön? Vagy átvált? Vagy milyen feladatokról volna még szó? Mások által belovagolt, mások alatt rendesen működő ló? Mi az, hogy ügetésnél viszonylag rendben? Ügetésnél is balra állítódik/fordul/megy?
2019. máj. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2-es: Nem a lóval van a gond, mindkét kézre tökéletesen lehet vele feladatokat végezni. Velem van valami. Teljesen mindegy, hogy körön, vagy egyenesen, nagyon rosszul esik, rosszul megy a jobbos vágta. Az ügetésnél még viszonylag kényelmes, nincs olyan érzésem, hogy "mindjárt lefordulok, annyira nem esik kézre (nekem)". Vágtábaugratásnál kezdődik, hogy sokkal nehézkesebb, a vágta közben is érzem, hogy nagyon nem esik jól. Kicsit ahhoz lehet hasonlítani az érzést, mintha az ügyetlenebbik kezemmel próbálnék írni.

#1-es, köszönöm a segítséget :)

2019. máj. 26. 12:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs valami gerincferdülésed vagy egyéb ortopédiai problémád?
2019. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak lúdtalp, de kezelve van, gerincferdülésem nincs
2019. máj. 26. 16:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az edződ is egyetért, rengeteg hajlításos feladat, így nem kell sokat egy kézen menned (kb ugyanaz a hatás, mintha a ló miatt csinálnád :)). Köröket válts, körben válts, lovardában válts, sokívű kígyóvonalak. Igen jól javítja az egyensúlyt a nyeregben a fél kezed lógatva, csípőn, középtartásban, tarkón, hát mögött feladatok, váltott kezekkel.

Egyébként igen, a mindig bal kézen vágta az elején biztos rátett egy lapáttal. Azt jegyezte meg az agyad, mint alapot, és a másik kéznél érzi az idegrendszered, hogy valami nem olyan, mint amikor tanultad.

2019. máj. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nem a lóval van a gond"

Kérdéseim háttere nem is a ló problémáira utalt, hanem a te problémáidra, amelyeket a ló tükröz. :)

2019. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!