Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jobb vagy bal kézben kell...

Jobb vagy bal kézben kell fogni a pálcát?

Figyelt kérdés
Rajtengedélyen "elfogadják" ha jobb kézben fogom? Most készülök letenni, de több mint 10 éve a jobb kezemben fogom, jobbkezes vagyok, és múlt edzésen megpróbáltam a bal kezemben fogni, de olyan ügyetlenül csináltam mindent, a szárakat nem tudtam így használni, a pálcával szintén nem tudtam semmit kezdeni, egyszerűen nem megy. Ötletek, hogyan tudnám a bal kezemet fejleszteni? Vagy jó, ha a jobb kezemben fogom?

2015. szept. 23. 16:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tanultam, hogy karámban mindig a belső kezedben kell tartani. Ez csak a karámban igaz, a többit nem tudom...
2015. szept. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én mindig a belső kezemben tartom, sosem a "falon".(Keret a lónak,egyik oladlon a pálca, másikon a fal.)
2015. szept. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Pályán én is mindig a belső kezemben tartom a pálcát, terepen mindig a balban van. Pedig jobb kezes vagyok...

Azt nem tudom, hogy rajtengedélyen elfogadják-e. Edződet esetleg nem tudod megkérdezni?

2015. szept. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom rajtengedély vizsgánál, hogy van de ha fejleszteni akarod a bal kezed, akkor kezdj el most egy ideig úgy lovagolni hogy a bal kezedben fogod. Az elején nyilván furcsa lesz és nem fog úgy menni, mint jobb kézzel, dehát gyakorlási teszi mesterré az embert.
2015. szept. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Belső kézben kell fogni.

Én eddig mindig jobb kézben fogtam, faltól függetlenül, mert a pacim bal szemére vak.

Nagyon fura volt egy másik lónál bal kézzel fogni, de viszonylag hamar megszoktam :)

2015. szept. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez az állandó belső kéz óriási berögzött hülyeség. Mindig abba a kézben kell tartani amelyikben az adott szituáció megkívánja. Pl ha bal kézen vagy de jobbra sodródik a ló akkor mi értelme lenne balról pálcázni ? A bal kézben teljesen ilyenkor funkcióját veszti a pálca. Ilyen esetben a jobb (külső) kézben célszerű tartani. Vagy ha balról jobbra akarsz elléptetni,combravalózni. Ilyenkor észszerű bal kézben tartani,ha balra tolod el akkor meg a jobb kezedben legyen. Szóval ilyen szabály csak közhelyben létezik h állandó belső kéz,ilyen nincs,szituáció által megkívánt kézben kell tartani.
2015. szept. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mivel a jobb kézzel van a meghajlás általában, ezért elég tahóságnak számít, ha abban van a pálca is... Lehet elfogadják, de szóval... Na.
2015. szept. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Tudtommal a szabályzatban nem szerepel, hogy melyik kézben KELL fogni.


Ahogy halasz előre a lovaglással, fogod látni, hogy lesznek olyan szituációk, amikor nemcsak korrigáláshoz vagy x szabály szerint (mint pl a belső kéz) szükséges adott kézben fogni a pálcát, hanem pl. az oldaljárások tanításához, lovaglásához az adott csizma megerősítéseként. Ehhez szükséged lesz arra, hogy mindkét kézben egyformán, szártól függetlenül tudd használni, szóval minél előbb kezded el gyakorolni, annál könnyebb lesz később. Ha pedig a szárakat sem tudod megfelelően kezelni így, akkor meg pláne.

2015. szept. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy kell.

Általában belső kézben szokás, de pl ha 110-es díjlovas pálcával lovagolsz, akkor nem nagyon tudsz oldalt váltani, nem is kell, nem is esztétikus, meg sok ló nem is bírja, amikor átveszed.

Ha ugratsz, akkor a ló gyengébbik oldalához szokták rakni, pl ha tudod, hogy balra jobban kitör, akkora bal oldalon tartod, hogy ott szabályozd.


Fejlesztheted a bal kezed, nem árt, ha abban is szokod a pálcát. Az meg az éppen ott ülő vizsgáztatók kedvétől függ, hogy emiatt kapsz-e negatívat vagy sem, de emiatt nem lesz sikertelen vizsgád.

2015. szept. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 RarityLuv válasza:
0%

Amelyik kívül van, hiszen fordulatnál a külső kezeddel tudod a lovat ugye befelé, vagyis az ellenkező irányba fordítani. Ha megfordulsz és a másik irányba váltasz, a pálcát akkor is vedd át hogy a külső kezedben legyen. Ez kifejezetten osztályban, vágtába ugratásnál szükséges.

:)

2015. szept. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!