Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyírrothadása van a lovamnak...

Nyírrothadása van a lovamnak lehet vele valamit házilag kezdeni, vagy orvosi kenőcsök, kellenek?

Figyelt kérdés

a középső nyírbarázdában van, és fekete puha, nagyon büdös krém alakult ki, még nem folyik, de jobb lenne csírájában elfojtani ezt a betegséget.

Sokat olvastam róla, de mindenhol SBC paszta, rézgálic, FitoCavallo STIF, stb...


Réz szulfát:

azt olvastam róla, hogy mérgező hatású, 8-12g a halálos adag. Ha most ezt a ló patájának a nyírbarázdájába beletömködöm, akkor az ok, hogy kiszárítja,( sok lovas oldal ezt a módszert írta) és az anaerob baktériumok nem szeretik a szárazságot, de ez onnan nem szívódik fel?

Mert azt írták: -

a rothadás eleve egy belső, pangó folyadéktöbblet, ami a külső környezet nedvességének hatására felerősödik.


Ezek szerint a pata a vizes közeg miatt felveszi a vizet, ami miatt víztöbblet keletkezik a testében, Ha a vizet felveszi, akkor a rézgálicot is. Tudom, hogy a rézgálic szilárd halmazállapotú, de ha vízben oldódik ( nem tudom, hogy tud-e)


Amikor a körmölő észrevette, hogy ez van neki (jobb első, hátsó, bal első lábán), akkor azt mondta, hogy naponta tisztítsuk ki, és a frecskendős tűvel, tű nélkül ecetes vizet frecskendezzünk rá, amiatt el fog múlni. Ezt meg is tettük, nem is volt gond, aztán egy hétig nem kevertünk be ecetes vizet, mert száraz idő volt, és amikor újra elkezdtük, akkor láttuk , hogy rosszabba helyzet, mint múltkor volt. Folytassuk ezt, vagy felesleges? A bal első lábán a középső nyírbarázdák közt elkezdett felválni az a ruganyos rész, és alatta fekete büdös kenőcs van. :( Segítsen valaki!!! Nem akarom, hogy felemésszék ezek a mocsok anaerob baktériumok az egész patáját!!!



2018. jan. 30. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Mire vársz még? Mikor hívsz hozzá orvost?
2018. jan. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell egy sima patarohadáshoz orvos... Szép is lenne, ha én a 25 ló mellett mindig kihívnám.

Hidrogénperoxiddal jól át kell öblíteni, egy gézlappal lesikálni, amit lehet, megtekerve a nyírban is fel-le húzgálni, amíg fehér nem marad. Utána pataápoló spray (lovasbolt), spraycaf (patika), sbc (állatorvos + patika kikeveri), alu-spray is jó.


[link]


[link]

2018. jan. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Ami még fontos: legalább egy hétig, 10 napig mindig száraz legyen alatta a talaj. Boxot gondosan takarítani, ha egy helyre pisil, ott akár kétszer naponta, karámba, pályára ne nagyon menjen, ha sáros. Az első pár napban a kezelés után a nyírban lehet hagyni egy gézlapot, hogy ne nedvesedjen (másnap nyilván kezelés, csere).
2018. jan. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Otthon van, és hobby ló, hétvégenként megyünk ki vele terepre, ha nincs nagy sár. Otthon 3 lerekesztetlen telken van egy másik lóval, ő a főnök. Van istállójuk, nyalósóval, azt hetente 1x takarítva van, teljesen por szárazra. Sajnos alom nincs alatta, csak tiszta deszka padló. Akkora az istálló, hogy ketten is beleférnek.

Takarításonként 4-6 talicska lócitrom, és széna keverék megy ki. Naponta kikaparom a patáját, mint már amúgy írtam. :D


Még egyszer köszönöm a hasznos információkat, oldalakat.

2018. jan. 30. 19:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek ( akár tapasztalat) melyik a jobb, a spray vagy a Equinart nyírápoló lötty. a lötyi 3990 és 250 ml, a spray 3710, és 200 ml. Mind a kettő, a nyírrothadás, kezelésére, megelőzésére alkalmas. Nem mint ha sajnálnám rá a pénzt, a lovam minden pénzt meg ér nekem!!! Csak azért nem végtelen a pénztárcám, és ahol lehet ( 2 egyforma minőségű árún) ott spórolnék abban, hogy pár száz forinttal kevesebb-e vagy több. DE ha a drágább a jobb, MINDENKÉPP azt választom!!
2018. jan. 30. 19:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Míg elmúlik legyen bent, szalma almon és napi takarítással. Na meg folyamatos kezeléssel. Utána is legalább 2 naponta takarítsátok a helyét.
2018. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én lovaimnál is előfordul. Most is épp az egyiknek, és már sántít(ott) is miatta. Én rézgálicot kevertem tejfölbe (eleinte csak vízzel elkevertem de nem nagyon hatott), a lovam nagyon fájlalja a középső nyírbarázdáját, takarítás után bekenem ezzel jó vastagon. Másnapra már nem sántított annyira, tehát nekem használ, két lovamon is használt.
2018. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Katránnyal kenegesd...tudom büdös meg ragacsos de nagyon hatékony

Persze előtte gondosan mosd ki

Szárisd meg

2018. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utolsó előtti, előtti: Én azt hallottam, hogy a rézgálic mérgező emberre és állatra is, és bőrön át is felszívódik, és ha bekened vele a patáját, akkor az felszívódik nem? Mert a pata egy részét vérerek hálózzák be.
2018. febr. 5. 16:49
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagy mennyiségben mérgező igen!
2018. febr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!