Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hogyan tudnék a gyengébb...

Hogyan tudnék a gyengébb lábammal is ugyanolyan jól végrehajtani műveleteket jégkorcsolyában, mint az erősebbel?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Kb. 3 éve korizok,telente max 5-6x voltam,de az idei télen minden hétvégén igyekszem elmenni legalább kétszer. Decemberben voltam ebben a szezonban először jégen,sima előremenetből most már megy a koszorúzás,hátrafelé is tudok menni,hátrafelé koszorúzni. A hokifordulást (hockey turn) és a megállást (hockey-stop) gyakorlom most.


A problémám az lenne,hogy pl. jobbra koszorúzáskor (mikor a bal lábamat pakolom a jobb elé) nem vagyok olyan biztos magamban,mintha a jobb lábam lenne a külső kanyarodás közben. Balra koszorúzás simán megy, jobbra koszorúzni fura érzés. Hátrafelé koszorúzásnál még rosszabb: ha a jobb lábam van kívül,teljesen jól megy, ha a bal, akkor kb. fél koszorúzást tudok megcsinálni,nem érzem biztosnak magam,úgy érzem,hogy elesnék.


Van valami ötletetek,hogy itthon, illetve a jégpályán hogyan fejleszthetném a gyengébb lábamat ugyanarra a szintre,amin a jobb lábam van ?


Köszi !



2013. jan. 29. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez normális dolog, mindenki így van vele. Mivel az embernek a lába hasonló, mint a keze, vagyis az egyik erősebb, mint a másik. A legtöbb ember pl. jobb kézzel jóval szebben tud írni, mint bal kézzel. Így van ez a lábbal is az egyik erősebb, mint a másik. Én műkorcsolyázom, az összes alapdolgot mindkét irányba tudni kell, mint pl. lépések, fordulatok stb. A dolog egyszerű: a másik irány/láb több gyakorlást igényel. Tipp. tanuld meg az új dolgokat a jobbik irányba, aztán ha megy, akkor gyakorold a másik irányba is. Ha eleget gyakorolod, akkor egy idő után, már nincs olyan nagy különbség a két irány között. Koszorúzni, pl. érdemes tudni mind két irányba, gyakorold a rosszabbik irányt rendszeresen, kis idő és nem is fogsz emlékezni, hogy melyik volt a gyengébbik :) Nehéz dolgokat általában nem gyakorolnak mindkét irányba, de ilyenek pl. az ugrások, forgások.
2013. jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen ! :)))
2013. jan. 30. 21:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs mit :) Egyébként biztos van érzéked a dologhoz, ha csak 3 éve korizol és csak 5-6x egy évben. Ennyi idő alatt megtanulni hátra koszorúzni nem könnyű.
2013. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!