Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Váltsak vagy várjak?

Váltsak vagy várjak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy lovam, aki a ménesben utolsó/utolsó előtti. Fél éve van itt és kb minden egyes nap van rajta új harapás, nagyoktól a kicsikig minden méretben. Edzőm mindig mondja, hogy majd jó lesz, majd nem bántják stb.. de már fél éve nem javult a helyzet és mindig csak hoz lovakat és ők mégjobban, de csak őt, senki mást. Mondta, hogy majd el lesznek kerítve egymástól a lovak, ez kb 3hónapja történik.. (persze azóta semmi) most jött neki egy sérülés ezen okokból nem legelhet ezért külön tették őt meg egy másikat, tök jól elvoltak, erre odarakott még (nem tudjuk milyen okokból) egy másik lovat, azóta szintén harapásos a lovam, de eddig is tudtuk, hogy ő az egyik aki mindig harapdálja. Nagyon idegesítő, már kb szabad hely sincs rajta, volt hogy nyerget se tudtam ezek miatt rátenni, viszont elég kevés edző van itt nálunk, leginkább tudatlanok, aki nekem van ő a legjobb (legalábbis nekem, meg aki fejlődni szeretne) és egyszerűen nem lenne másik edző a másik helyen és annyira nem vagyok jó lovas, hogy fenntartsam a tudásom egyedül és nem tudom mit csináljak. A mostani edzőm meg nyilván nem jönne ki a másik lovardába. Tudom, ló épsége az első, de ha nincs jó edző, akkor a végén lehet, hogy többet ártana neki a vátás mint használna.. szerintetek mit csináljak? (bács-kiskun megyei jó ugró edzőket is várok, nem horror áron, akik kijönnek, lehetőleg nem Kecskemétről, mert az kb 100kmre van tőlünk)
2019. júl. 15. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a ló az első. És az sokkal rosszabb, ha folyton bántják, mintha nem tudsz fejlődni. Edződ lehet még, de a lovadnak fog javulni azon a helyen a helyzete.
2019. júl. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Válts lovardát vagy légy határozottabb abba hogy külön legyen a lovad. Te fizetsz azért hogy ott legyél nekik kellene azt tenni amit kérsz és nem csak kifogást keresni. Ha nem tesznek semmit válts mert egy sérült, sebes lóval se fogsz tudni fejlődni, edzeni.
2019. júl. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló eset volt velem is, bár ott nem a sérülések, mind inkább takarmányozási problémák voltak. szóltam többször, nem változott, vagy csak rövid időre változott a dolog. Megelégeltem , elvittem a lovam másik helyre, életem egyik legjobb döntése volt. Három hónap alatt a ló gyakorlatilag kipendült. Csak azt bánom, hogy annyit halogattam, könyörögtem.
2019. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Válts lovardát. A bértartás egy fizetős szolgáltatás, ahol elvileg az lenne a cél, hogy a lovadnak és neked jó legyen. Egy kis odafigyeléssel elkerülhetőek lennének az ilyen esetek.

Ha össze van baxva a lovam, és azt is tudom melyik ló/lovak bántják akkor szólok 1x,2x harmadikra már új helyet keresek, mert nem azért van lovam, hogy csak nézegessem.

Ménesi tartással is tisztában vagyok, csak ha állandóan változik a csapat, akkor állandóan megy a harc is, ha pedig a lovam olyan nyomi, hogy mindenki elveri, akkor külön tetetem. Edzőt találsz máshol is, amúgy azok sincsenek a lovardába kötve. Ha úgy van, szerintem ha kifizeted a plusz úti költséget, a mostani edződ is foglalkozik veled.

2019. júl. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!