Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hasznos játékok/feladatok a...

Hasznos játékok/feladatok a lovammal földről lépésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy lovam, aki már egy ideje sántított, elvittük állatorvoshoz és kiderült, hogy részleges szalagszakadása van. Az orvos azt mondta, hogy két hónapig boxban kell maradnia a lónak (nem mehet ki legelőre) és első héten naponta 2× 5 percet kell sétáltatni és minden héten 5 perccel emelni. 5 perceket még simán elsétálgattam vele, de így 20 perc már elég unalmas. Szeretném hasznosan tölteni vele ezt az időt. Nem ülhetek fel rá és csak lépésben mehet. Tudnátok mondani nekem olyan ,,játékokat" vagy feladatokat amikkel építhetném a kapcsolatunkat/fejlődik valamilyen szinten a ló (pl.földről oldalléptetés segítségei)?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2019. júl. 23. 01:00
 1/3 anonim válasza:
Még ne léptesd oldalra, 20 perc még semmi velem olyan is volt mikor 40-50 percet kelett sétáltatni egy lovat. Hogy ha kapcsolatotokat fejleszteni szeretnéd alakíts ki egy viszonyt vele, próbálgasd először hosszabb vezetőszárral vezetni majd ha jobban megy egyre hosszabbal,hogy követ-e, ha igen, akkor szép lassan vezetőszár nélkül. Engem már a kedvenc lovam követ.
2019. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az éljen futószáron sétáltattam, aztán mikor nőtt az idő elmentünk egy kört a faluban.
2019. júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak léptesd hosszú futószáron, egyenletes, puha - de nem mély homokos - talajon!

Ha eddig nem dolgoztál földről, s a segítségeivel sem vagy tisztában, nem most kéne egy beteg lovat ezzel nyüstölni.

2019. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!