Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talált cicát hogy barátkoztass...

Talált cicát hogy barátkoztassak meg az új környezetével?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Találtam ma egy kb 4 hónapos cicát egy parkolóban. Elvittem orvoshoz, kapott szurit, mert náthás, plusz féreghajtót meg bolha elleni cseppeket. Egyelőre kint van a kamrában, van két kutyánk meg egy kisfiúnk, ezért amíg egészséges és parazita mentes nem lesz kint marad.Még nem jött ki a dobozából, enni evett, de látszik rajta, hogy nagyon fél. Ma még hagyjam bent a dobozban, vagy hozzam ki az udvarra kicsit? Hogyan kell ezt fokozatosan csinálni? Mit tudtok tanácsolni? Köszönöm a segítségetek!
2019. júl. 29. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyelőre hagyjad kint a dobozban, amíg megnyugszik. Közben egyenként menjenek be hozzá a családtagok, simogassák, babusgassák, hadd szokjon meg benneteket, hadd érezze biztonságba magát. Ha már játszik, jókedvű, akkor lehet elkezdeni hasonló fokozatossággal hozzászoktatni őt a kutyákhoz.
2019. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2-3 vagy akár 4 napig hagyd,hagy szokja meg eg,enlőre a dobozát. Más állatoknak még ne mutasd be.

Egyébként kb pont 2-3 nap múlva ki is derül férges volt e. Ha nem produkál kiürült férgeket,akkor akár be is viheted. Bent újra kell szoknia mindent.


Ha bent van,ne mindent mutass meg. Először 2-3 napot egy szobában legyen,aztán 1-2 napban tágítsd a terét. Mutasd meg neki az almokat,helyezd le a tálkáját.

Valamint először ne nagyon bántsátok. A dédelgetés 3 napig várjon,kivéve ha ő kéri. Ha megijedt,jobb hagyni,míg feloldódik.


Off: remélem nagy korában sem rakjátok ki. Mindegy mekkora egy macska,mindig veszélyben van kint. Autók (és a sofőrjeik is),agresszív kutyák,mérgezett rágcsálók vagy szándékosan kitett méreg,paraziták,ivarzáskor verekedés-territoriális harcok,vagy egyszerűen valaki felkapja és hazaviszi magának.

2019. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, valahogy én is így gondoltam. Nem terveztük kitenni és amint teljesen rendbejön, visszük is ivartalaníttatni. Már mászkál a kamrában, de még nem nagyon haverkodik velünk. Remélem rendbe jön teljesen, szerdán viszem vissza injekcióra. Bizom benn, hogy még időben elkezdtük kezelni a macskanáthát, nem szeretném elveszíteni, ha már megtaláltuk egymást.
2019. júl. 29. 22:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert a cicusnak és az összeszoktatásnak. Ne félj,ha ilyen gondos vagy,jobb helye nem is lehet,mint nálad! 😊
2019. júl. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon jól esik! Igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni 🙃
2019. júl. 30. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!