Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Őszintén! Volt hogy megbántáto...

Őszintén! Volt hogy megbántátok, hogy állatot vállaltatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár éve egy vihar után találtam egy kiscicát az árokban, nem tudott kimászni a vízből és keservesen nyávogott.


Hazahoztam, eleinte fent volt minden felületen hogy gazdikereső, de nem jelentkeztek érte, így 2 hónap után annyira hozzám nőtt, hogy megtartottam. Menhelyre semmiképp nem akartam vinni.


Volt már cicám előtte akit 17 évesen kellett elaltatni, így pontosan tudtam mivel jár a macskatartás.

Gyerekkoromban is volt egy cicám, ő 15 évig élt.



Szeretem, mert nyilván szeretem, vannak cuki pillanatai amikor imádnivaló, de több bosszúsággal jár, mint vidámsággal.


Hiába van kaparófa (2 is), akkor is a vadi új kanapét használja.

Kirámolja a szemetest, ha véletlenül nyitva hagyom.


Folyamatosan kipisil az almostálból, pedig marha nagy és 2 is van neki. Ezáltal befolyik a tál alá minden és ha nem veszem észre és kellemes szaga van...


Mindent leamortizál, borogat, felmászik mindenhova, takarítás után 1 órával minden olyan, mintha semmit nem csináltam volna.


Imádom, semmi pénzért nem válnék meg tőle, de megfogadtam, hogy soha többet nem tartok meg macskát. És nem azt bántam meg, hogy megmentettem az életét hanem azt, hogy nem kerestem neki kitartóbban gazdit.


Lelkifurdalásom van amiért így érzek, mert szeretem, de az életem egy véget nem érő takarítás miatta és egyik cicám sem volt ilyen.


Most vettem új ablakpárkányokat mindenhova, már tiszta karmolásnyom az összes. Úgy, hogy vágom a karmait.


Érez még valaki hasonlóan? :(


2019. júl. 31. 14:30
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
84%

A kismacskákkal borzasztóan sok gond van, olyanok mint a rossz kisgyerekek. Ne keseredj el, ez valószínűleg egy ideiglenes állapot, előbb-utóbb kinövi. Esetleg vidd el ivartalanítani, attól lenyugszik egy kicsit. Csinálj papírgalacsinokat amikkel tud játszani, valószínűleg azért rombolt mert unatkozik és mindenben a játékot látja.

Engem a társasházban szerintem teljesen hülyének néznek, de szoktam sétáltatni is a macsekom. Eleinte hámmal, most már hála az égnek a nélkül is jön.

2019. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt. De en vegül kerestem neki olyan gazdit, akinel sokkal jobb elete van. Persze eleinte lelkiismeretfurdalasom volt, de az vigasztal, hogy neki igy sokkal jobb (nagyobb hely, több idöt tudnak raszanni).
2019. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Ez a baj. :D hogy már nem kismacska. 4 éves és ugyanolyan, mint eleinte.


Igazából néha kezdem azt hinni, hogy direkt csinálja.

2019. júl. 31. 14:45
 4/26 anonim válasza:
100%

Igen, szerintem ezt sokan érzik és nem csak macska tartása esetén. Ne legyen lelkifurdalásod, mert teljesen normális. Nekem is voltak hasonló tapasztalataim, az ember sokszor azt érzi, hogy az állat tartás teljesen leköti és sokszor kikészíti idegileg.


,,Szeretem, mert nyilván szeretem, vannak cuki pillanatai amikor imádnivaló, de több bosszúsággal jár, mint vidámsággal.'' Szerintem ez a mondat mindent elmond az érzéseidről, ami érthető.


Nagyon részletesen, humánusan fogalmaztad meg a kérdést, de ez még nem zárja ki, hogy esetleg ide is jönnek a trollok. Velük nem kell foglalkozni, fel a fejjel, nem véletlenül mondják sokan, hogy egy állattal több gond van, mint egy gyerekkel.

2019. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Ivartalan nőstény egyébként. Marha nagy a ház, vannak játékai. Van idegesítő csörgős labdája, felhúzható egere, lézerrel is szoktunk játszani. Igazából mindene van, de csak egy ideig van el velük. Akkor is, ha én is beszállok a játékba. Utána elvonul.


Olyankor gondolom, hogy jó, lefeküdt, megyek a dolgomra. Aztán hallok egy marha nagy csattanást és összetörtek a cserepek. Úgy, hogy előtte 5 perccel még aludt.

2019. júl. 31. 14:48
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt az évek során több rágcsálóm (hörcsög, tengerimalac, nyúl) és idővel mindet megbántam legbelül. Sok volt utánuk a takarítani való, kicsit büdösek voltak így is és nem adtak túl sok szeretet.

Ettől függetlenül szerettem őket nagyon, de megfogadtam, hogy nem lesz több.

Szerintem megesik az ilyesmi, nem leszel tőle rossz ember.

2019. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a macsek inkább a szőr miatt gond 2 fehér perzsám van.

Akármit csinálok, még a lelkem is szőrös, az egyik hagyja magát kefélni, a másik nem.

A kutyákkal meg a lekötöttség a gond, ameddig a cicát be tudod zárni 2-3 napra, a kutyát nem.

Ennek ellenére soha nem bántam meg az állataimat, csak mivel idős emberek vagyunk, ha elmegy ez a garnitúra (a macskák 15 és 18 évesek, a kutya 15) többet semmilyen állatunk nem lesz, mert nem akarjuk kitenni őket menhelynek, vagy altatásnak a halálunk után.

Viszont ha lenne még 50 évünk, azt nem tudnánk kutya-macska nélkül elképzelni, mert a mi életünk velük teljes.

(Legfeljebb nem fehér perzsánk lenne)

2019. júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha 4 eves, akkor ő már ilyen roszcsont marad.

Megértelek, nekünk is van 2 cicusunk. Mindkettő a halal torkából mentett.

Lehet hülye ötlet, de lehet társra lenne szüksége.

Az öregebb cicam is akkor nyugodott le, mikor jött a 2. Cica.

2019. júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
5%
Az allatok nem emberek! Nem tudja, hogy rossz, amit tesz! Nem tud gondolkodni, neki a karom koptatasa osztonos es szukseges! A kaparofa - vagy mi a fene - egy nagy marhasag. Az almos talka is az, marmint arra tekintettel, hogy a macska nem ember, nem tudja, hogy bele kell celozni... Hagyjuk... Legyeg: allat lakasba eleve nem valo!
2019. júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Jó utolsó, köszönöm az elmés hozzászólást, de nem fogom kivágni a macskámat a kertbe, akkor ennyi erővel az árokban is hagyhattam volna. 👏 Mellesleg nem hülye, mert belemegy az almostálba, azaz tudja, hogy ott kell végeznie a dolgát, csak gondolom közben kifelé lógatja a valagát.



A kötöttséggel nekem nincs bajom, mert van 1 nagy kutyánk, aki jön velünk mindenhova, illetve mint említettem volt nekem 2 (szintén benti) cicám, de azok nem a pokolból jöttek, mint ez. :D


Társat nem szeretnék neki, mert volt nálam ideiglenesben 1 kiscica (szintén talált) és annyira fújt rá meg ment volna neki, hogy el is kellett zárnom őket egymástól. Egyszerűen bunkó és kész.


A sok szőr engem is nagyon zavar, fehér a padló, a macska meg teknőc színű, mindenen meglátszik. A sötétebb bútorokra meg csak a vöröses testrészeiről hullik a szőr. :D

De mondjuk a 2 perzsa az még többet tud termelni...

2019. júl. 31. 15:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!