Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska fülatka visszatérhet...

A macska fülatka visszatérhet kezelés után?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos cicánk akinek valószínűleg fülatkája van. Hétfőn visszük dokihoz.


Akinek már volt annak visszatért később?


Van erre esetleg valami amivel ez megelőzhető lenne ?


2019. aug. 3. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha kinti lesz a macska amúgy sem ártana bolha és kullancs ellen spot ont tenni rá,különben bekerül a bolha a házba. A spot onok közül több is jó fülatkára. Az majd megoldja. Egyébként ha nincs a környéken olyan másik macska amelyik fülatkás és visszafertőzheti akkor megszűnik majd. Advocate meg a stronghold szerintem jó fülatkára, de biztos van még más is. Későbbiekben már úgysem tudjátok majd kenőccsel kezelni. Egy 4 hónapos macskánál még megoldható. De később baromi nehéz lesz mert nem komázzák a fülükbe kenőcs kenését.
2019. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Benti cica lesz, 3 hete van még csak náluk és kicsit meg is ijedtünk, hogy esetleg valami nagyon nagy baja van. Mondjuk ez is lehet veszélyes ha nem kezelik.
2019. aug. 3. 22:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A cicáimnak is volt fülatkája és tényleg elég macerás a dolog. Egyrészt rengeteg türelem és kezelés másrészt ritkán, de lehetnek komplikációk is. Nálunk például fül gyulladást kaptak (véres váladék jött nekik a fülükből és így vettem észre) amit aztán antibiotikummal kezeltünk. Szépen és nyomtalanul begyógyúlt nekik. De ne aggódj, mert ez tényleg nagyon ritka!
2019. aug. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok!

Csak akkor kaphatják vissza ha nem kezeled ki rendesen vagy ha ujra érintkezik egy fülatkás macskával!

2019. aug. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi mentet kandur cicank is atkás volt.

Benti cica, kapott cseppet es szépen rendbe is jött. Ajánlott a legalább 2 havonta cseppet tenni rá, mert akar a cipővel is bevihető, és újra fertőződhet. Ezt nem én találtam ki, az orvos mondta. Kitisztította a fülét is és kaptunk cseppet, amivel tisztíthatjuk mi is itthon. Ivaetalanításra mikor vittük, már nyoma sem volt az atkának.

2019. aug. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Sajnos igen. Az én cicám is fülatkás volt, benti cica, rendszeresen tisztítom a fülét és többször megjártam vele már az állatorvost. Sajnos visszatérő probléma ez nála, mindig csak átmenetileg tudom megszüntetni! Szerencsére most egy ideje már nincs gond a fülével, de azért gyakran nézem neki, hogy visszatért-e a probléma!
2019. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kölyökcicámnak is volt, kellett neki jó pár kezelés, hogy elmúljon. Állatorvos nekem azt mondta, hogy a kismacskák zöme érintett, viszont később, ha benti cica, nem érintkezik más állattal, nem várható, hogy visszatér.
2019. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a mi macskánk is fertőződött. Az állatorvos adott neki valami injekciót, ami elvileg mindent kiöl belőle ami benne lakik 😁. Ezután még vagy kétszer alkalmaztuk az advocate cseppet. Rendbe jött, hála az égnek soha többé nem jött elő az atka.
2019. aug. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!