Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica Fülatka! Megoldás?

Cica Fülatka! Megoldás?

Figyelt kérdés
A cicámnak fülatkája van ,és szeretném a segítségetek kérni ebben , az állatorvosnál már jártam, vettem egy Advocate cseppet , amit a tarkójára csepegtettem miután kimostam a fülét, kamilla teával hogy csökkentsem a gyulladást , de még mindig úgy érzem nem elég hatékony... a Paraffin olaj használatáról olvastam sokan használják, mit gondoltok? mennyire segít? A másik pedig egy nagy macska tartó ismerősöm mondta nekem a Tobrex terméket, hogy azt csepegtessek a cica fülébe , mert neki mindegyik cicájánál elmulasztotta az fülrüht. Valaki használta már ezt a terméket? Mit gondoltok? Az állat orvoshoz nem igazán akarok többet menni , mert egy bunkó szemét alak , így gondoltam hogy a ti segítségetekkel együtt felveszem a harcot az atkák ellen...

2014. jún. 18. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Mért nem mész másik dokihoz, nem egy állatorvos van a világon. Fülgyulladás esetén embernek állatnak frissen facsart vereshagyma lé a fülbe csepegtetve enyhíti a tüneteket, oldja a gyulladást.
2014. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy nem ő az egyetlen, de ahol lakom ott igen , és nem igazán akarom kitenni a cicámat nagy utazásnak, főleg úgy hogy gépjárművem sincs, tehát hordozóba kéne vinnem egy jó ideig vonaton, de ha nem múlik el ez a dolog még egy 2 hétig akkor mindenképpen felkeresek egy másik dokit, de egyenlőre megpróbálom én megoldani. Erről a vöröshagymás módszerről még nem hallottam , elég morbidnak hangzik. Én még a fülfűre gondoltam ( Kövirózsa ) de ennyi mindent meg már nem akarok belecsepegtetni a fülecskéjébe , mert a végén még jobban ártok, mint gyógyítok , azért kéne egy biztos megoldás amit tudok alkalmazni amíg ki nem tisztítom neki teljesen.
2014. jún. 18. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Kövirózsa levélből facsart lé is jó.

Vereshagymát magamon próbáltam, bevált strandolás után begyulladt fülre.

2014. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat és segítséged! :) Utána olvastam, és nem gondoltam volna hogy erre is jó a vöröshagyma !
2014. jún. 18. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Mikor jártál az állatorvosnál,mikor történt a kezelés? Belenézett a fülébe műszerrel, és látta, hogy atka van benne? Vagy esetleg vett mintát?

Csak egyszer mostad ki a fülét, vagy minden nap tisztítottad neki?


Ha valóban atkás, a Tobrex nem fog hatni, az az atkát nem öli meg, csak antibiotikum van benne.

A paraffin olaj sem fogja kiölni az atkákat.

2014. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!