Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám csak az én kajámból...

A cicám csak az én kajámból eszik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 hetesen találtam, de már 8 hónapos. Fiú cica és nem tudom miért, de csak akkor és azt eszik, amikor és amit én. Reggelire zabkását/tejbedarát(cukor nélkül, laktózmentes tejből csinálom magamnak is) vagy ha szendvics, akkor vajas kifli, párizsi és egyéb felvágottak és paradicsom(igen, azt is kér).

Ebédre főtt kaja, ami van, bármit, amit én eszek és vacsira meg tök változó, de akkor is csak azt eszi.

Semmilyen tápot, konzervet, alutasakos kaját nem eszik meg, sem a sima nyers húst, vagy főtt húst, csak azt eszi, amit én a tányéromból adok neki.

Talán köze lehet ahhoz, hogy kicsiként a szájába csipegettem a kaját, meg mivel folyton az ölemben ült(nagyon anyás) mindig adtam egy egy falatot az enyémből és rászokott? Csak kb 1 hétig evett neki való ételt.

Baj, ha így eszik? Miért csinálja?


2019. aug. 4. 11:11
 1/10 anonim válasza:
100%
Szerintem egyszerűen rakj neki oda kaját aztán mikor eszel ne adj neki a saját tányérodból egy idő után úgyis rászok.Az elején kellett volna viszont erre râszoktatni szimplán.Azért csinálja ezt mivel megszokta hogy úgy eszik.Szóval rakd neki oda a tânyérjât ha éhes lesz meg fogja enni.
2019. aug. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
"igen, azt is kér" --> akkor talán NE adj neki basszus, nehogy már a macsek irányítson téged.
2019. aug. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert te vagy neki a "mami". Amit te "vadásztál" (azaz, ami a te kajád), az az övé is. Szoktasd rá a saját ennivalójára, és ne adj neki most egy ideig egyáltalán a sajátodból. Ehhez konzekvensnek és keménynek kell lenned: bármennyire is könyörög, nyávog, mindig vidd oda a saját kajájához. Pár nap után megtanulja, hogy melyik a sajátja, és melyik a tied. Később, majd, sokára adhatsz neki a sajátodból egy-egy falatot, de most a megszokás az első.
2019. aug. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoktasd hozzá a cica kajához előbb és azt követően fokozatosan le lehet választani rólad.Tegyél a tányérod mellé macska kaját és azzal etesd őt.
2019. aug. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig le kell szoktatni róla, mert a macska veséje nagyon hamar tönkremegy a párizsi, és egyéb kajáktól. Az emberi fogyasztásra használt kaják többsége sózott, ami a macska veséjének nem tesz jót.

Adj neki rendes macska kaját. Tedd ki neki. Ne adj neki. Ha nagyon éhes lesz, majd enni fog a saját tányérjából.

2019. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél pár szem macskakaját a tányérod szélére, és próbáld meg "átverni". Lassan fokozatosan át lehet szoktatni, most még gyerek. Felnőttként talán önállóbb lesz.
2019. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam ezeket. Az is csináltam kb 4 napig, hogy nélküle ettem és neki a sajátja volt kitéve, de hozzá sem szagolt, hiába mutattam neki többször.

Próbáltam ezt az átverőset, de sztem csak akkor enné meg, ha én is azt enném ténylegesen:D

2019. aug. 4. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lesz baja így! Minél előbb át kell szoktatni neki való kajára! Ha más nem, játszd el, hogy macskakaját eszel a tányérodról!
2019. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem próbáltad, ebben biztos vagyok. A macska szereti a hasát, és ha éhes mindig eszik. A macskák meg köztudott, hogy mindig éhesek. Ha kiteszel macskakaját neki, és nem adsz neki enni, max 1 napig hisztizik az éheség miatt. Utána annyira éhes lesz, hogy megeszi a saját ennivalóját.

Ha továbbra is olyan pocsék kaját adsz neki, hogy párizsi, paradicsom a macskád a 10 évét sem fogja megélni. Sőt szerencsés leszel ha az 5 évet megéli.

2019. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél főtt húst a tányérodba és csipegess belőle picit. Aztán ha kér,adj neki. Mindegy milyen étkezéshez,de ha mindig lesz veled főtt hús,talán átáll. Viszont fontos lenne,hogy egyen macskakaját,mert a neki szükséges taurint így nem tudja pótolni...
2019. aug. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!