Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veszélyben van egy macska...

Veszélyben van egy macska erkélyes lakásban? Mekkora eséllyel eshet le?

Figyelt kérdés

2019. aug. 4. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon nagy eséllyel! Ki ne engedjétek, amíg nincs az erkélyen macskaháló! Az direkt erre való, nézzetek utána!
2019. aug. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%

Attól függ, hogy mekkora az erkély. Ha sok helye van, akkor szépen felsétál és egy fiatal macska igen jól elvan az erkély korlátján is, akár órákig is (tapasztalat). Idősebb fel sem mászik, mert már nincs biztonságérzete.

Ha kicsi a hely, és nem tud felugrani, vagy nem látja biztonságosnak, akkor van annyi esze, hogy nem akar felmászni, felugrani, max. kukucskál a rácsok között.


Arra figyelj, hogy ha felugrál az erkélyre, és az a szokása pl., hogy a hátsó lábaival megkapaszodik valamiben (pl. gyékény vagy valami szövet van az erkély rácsa elé rögíztve), akkor az biztosan álljon a helyén.

2019. aug. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én használnék macskahálót.

Nekünk félemeletes albérletben az ablakban feküdt mindig kint, egyszer elaludt és fordult egyet, legurult. Nem lett baja, de megijedt.

2019. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a másodikról esett ki a macskám, nem az erkélyről, hanem a bukóra hagyott ablakon akart kimenni az erkélyre. De előtte egyszer-egyszer átugrott az erkélyről az ablakpárkányra, nem volt messze. Ráesett egy ferde féltetőre, onnan pedig már nem tudott befordulni, a betonra esett. El kellett altatni szegényt. Azóta is lelkiismeret furdalásom van.
2019. aug. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Én miközben sétálok a városban, személyszerint rengeteg macskát szoktam látni az erkélyeken. Még soha nem láttam egyiket se kaszkadőrködni, vagy akár csak megcsúszni. Mindenesetre, én semmiképp se engedném ki a macskámat csak úgy az erkélyre, csak ha kellőképpen meg van csinálva macskabiztosra az erkély. Meg ha úgy nézzük, nem olyan nagy költség megcsinálni az erkélyt macskabiztosra, szóval én mindenképp ajánlanám.
2019. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyes. Kb. egy évet laktam emeletes házban, ezalatt 4-5 macska esett ki a környező lakásokból. Úgy tudom, egy élte túl, amelyik az elsőről esett ki. Az a baj, hogy hiába ügyesek, ha meglát pl. egy madarat, gondolkodás nélkül képes utánaugrani sok macska.

Ha kiesik és valami csoda folytán nem lesz baja, nem biztos, hogy be tudod utána fogni, kimegy az útra, stb.

Kell macskaháló, vagy valami szerintem mindenképpen.

2019. aug. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Enyém kicsi kora óta kimegy az erkélyre, egyébként nagyon ügyes és jó az egyensúlya, sosem volt olyan, hogy megingott volna, persze ha erősebb szél van vagy vihar akkor behozom, nem kockáztatok
2019. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, veszélyben van. Egyrészt, ha felfedezőútra akar indulni és megpróbál átugrani egy fára-másik ház tetejére stb. bármikor megcsúszhat, leeshet. Másrészt a macskák ösztönében van, hogy ráugorjanak a mozgó dolgokra. Ha meglát egy pillangót, madarat akkor megeshet, hogy utánaveti magát... illetve lehet, hogy elalszik a korláton és álmában mocorog, leesik. Az én egyik macskám a radiátoron szeretett aludni és állandóan leesett, ugyanúgy leeshet egy másik macska a korlátról is alvás közben...

Fém szúnyogháló, macskaháló amit tudok javasolni.

2019. aug. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Nemrég volt teleplakátolva az utcánk, egy második emeleti erkélyről álmában gurult le egy cica. A gazdija kétségbeesetten keresi. Nem kellene megvárni, míg tragédia történik, ők olyanok, mint a gyerekek, mi vagyunk felelősek értük.
2019. aug. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!