Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lopkod a macskám?

Lopkod a macskám?

Figyelt kérdés

Erről le lehet szoktatni?

Amit el tud hozni a szájában mindent hazahoz.

Ruhákat, kisebb drotdarabot, faágakat.

Ma például ellopta a szomszéd konyhájából a csirkepástétomot.

Ami ilyen fenbobozba van.

Beleakasztotta a fogát és elhozta.


De amit elbir, meg tud fogni a szájával azt elhozza.

Ez már Nagyon kellemetlen,a szomszédok előtt is.


Ha autót szerelnek onnan is ellopja a csavart.

Múltkor ebből nagy balhé volt.


Nem tudóm bezárni, kinti benti cica, de ebből a szempontból nagyon jó környéken lakunk.


2019. aug. 7. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Nagyobb lehetőséget látok a tevékenység célzott irányításában, mint az arról való leszoktatásban. Szerintem inkább erre a vonalra feküdj rá.

Apránként hazahordhat egy teljes autót! :)

2019. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Így kívülállóként persze vicces, de képzeld el amikor rohangalokt a szomszédok hoz a felpar gyerek zoknival, hogy most hozta a macska.

Ráadásul mindenhol van kisgyerek.

Nekem nincs, csak egy lopos macskám.

2019. aug. 7. 16:23
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Próbáld meg a saját telkeden tartani a macskát, ez a macskának is sokkal biztonságosabb, és megszűnik ez a probléma is:

[link]

2019. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó,ez a görgős tetejű kerítés jó ötletnek tűnik.
2019. aug. 7. 16:42
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Hát, a legjobb szándék mellett se tudok érdemben hozzátenni, ezért maradtam inkább egy poénnál.

A macskák ilyen szempontból abszolút ösztönösek, nagyon direkt módon lehetne leszoktatni dolgokról, hatványozottabban igaz ez rájuk, mint a kutyákra.

Tehát tényleg abban a pillanatban, amikor épp ellop valamit,

(tulajdonképpen nem is magát a cselekvést kell leállítani, -persze a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a cselekvést kell, de nem ez a lényeg- hanem azt a tudatállapotot, ami akkor uralkodik el rajta, amikor lopni készül, illetve lop.)

Ezt egy intenzív negatív élménnyel kell összekötni, a macskáknál viszonylag jól beválik, ha rettenetesen ráijesztesz.

Illetve nem te, mert pont ez a nehézség benne, hogy te már semmit nem tudsz vele kezdeni.

Az akkori pszichés tudatállapotával tudja összekötni, még magával a cselekvéssel is csak közvetetten, de mikor már megérkezik hozzátok, akkor már ennek nyoma sincs, szóval ez így nehéz.

Egy szomszédot meg azzal megbízni, hogy nyugodtan ijesztgesse csak a macskát, mert így kell leszoktatni... hát az nem egy életbiztosítás, lehet légpuskával kezdenék el leszoktatni.

Szóval nem egyszerű.

Tovább bonyolítja a történetet, hogy minél hétköznapibb dologról van szó, amihez amúgy alapvetően nem ragaszkodik, annál könnyebb róla leszoktatni.

Na de amiket elmondtál... hát ez elég szélsőséges! :)

Mondjuk nekem tényleg vicces, de ha belegondolok, amiket leírtál, hát az a macska szempontjából már-már rögeszmésnek nevezhető.

Egy ilyen erős szokásról még ideális körülmények között se 1-2 nap lenevelni!


Még egy dolog, amit nem tudom hogy lehet kivitelezni, de más alternatíva bevetése is szokott segíteni, ilyen megrögzöttségen. Mármint az aktív leszoktatás mellett, kiegészítésként.

Ingergazdagabb környezet, foglalkozások, kihívások, stb.

2019. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem nem lehet leszokatni, benne van a vérében.

Nekem is volt ilyen macskám. A szomszédtól lopott halat, kis csirkét, meg mindenféle dolgot.

Mindent megkapott tőlünk, a legfinomabb kajákat, sokat volt vele foglalkozva de akkor is csinálta.

A végén megmérgezték vagy elkapták és megölték mert nem jött haza többet...

2019. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, hogy ez jó ötlet lenne, a szomszédok itt kifejezetten utálják a macskákat.

Alapjáraton a macskákat.


Már félve csengetek ,kopogok be hozzájuk hogy kié mié.


Persze ők is szellozetetnek, és akkor ugrik be.

De most úgy látom a szomszéd lecsót főzhetett, mert idepakokta a paprika, paradicsimcsutkat.

Áhh...


Egyébként ez egy ivartalanitotr nőstény cica. Korábban kiscicakat hozott haza.

Pár napos cicákat.


Erről leszokott most rakezdett erre.

Már letört az egyik szemfoga is, kozepso fogai közül is kiszakadt egy pár darab.

Tehát már a macskának is egészségügyi problémát is okoz.


Megnéztem ezt a kerítést jobban, de Magyarországon nem elérhető.


Meg hát 2500nm re lehet, hogy nagyon drága is lenne.


Meg annyi, hogy állítólag nem besétál és felkapja a mosogatoszivacsot például, hanem bemegy elbujik és levadassza.

2019. aug. 7. 16:56
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Egyáltalán nem szokatlan, ajándékba hozza. Nem bűnöző, honnan kéne tudnia, hogy nem viheti el! Ha a szomszéd látja, kergesse el. https://www.youtube.com/watch?v=M64tZhRM7XI
2019. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Valahogy be kellene idomítani, hogy inkább a pénztárcákat hozza. :D


Egyébként én sem röhögnék a szomszédok helyében, neked kellene megakadályoznod, hogy kijusson a kertből a macsek. A görgős tetejű kerítést próbáld meg!

2019. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!