Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegség lehet az, ha...

Milyen betegség lehet az, ha a macskámnak hártya van a szemén, és köhög, nem tud dorombolni, csak nyögni? (7 éves)

Figyelt kérdés
Kis fekete vagy bordó hártyácska van a cicám szemén,képes perceken át köhögni,dorombolni is csak akkor tud ha kajáz kap,egyébként doromboló-mormogó hang jön ki a torkán.8 éves cica.Hogy tudnám meggyógyítani?
2010. júl. 12. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Te sehogy, állatorvoshoz kell mielőbb vinni. Hogy tudod tétlenül nézni, hogy szenved az a szerencsétlen állat?
2010. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Hát baz+ ez hatalmas. Vidd már orvoshoz, mit túráztatod szegény cicát? Valami légúti fertőzés lehet, de én aztán nem vagyok orvos, csak rengeteg macskám volt, rengeteg etegséggel. Ez bőven az "orvos kell" kategória.
2010. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Elvinnénk,de az 15 km-re van,anyumnak nincs ideje bevinni,buszzal meg nem mehetek,nincs állathordozóm.
2010. júl. 12. 17:20
 4/15 A kérdező kommentje:
Apum azt mondja hogy meg fog halni,nincs már értelme...dehát az istenért életvidám,aranyos cica,nem látszik rajta hogy haldoklik!
2010. júl. 12. 17:24
 5/15 anonim ***** válasza:

A vírus rendszerint a kötőhártya és a felső légutak nyálkájában szaporodik, ezek begyulladnak, majd megjelennek a baktériumok, amik felülfertőzést okoznak, tehát a tünetek tovább súlyosbodnak.


Mik a tünetek? A macskanátha tünetei gennyes kötőhártya- és orrnyálkahártyagyulladás. A cica szeme csipás, beragadt, nehezen kap levegőt, szörtyög, prüszköl és taknyos. Súlyos esetben a felső légúti elváltozások átterjedhetnek a tüdőre is és tüdőgyulladást okozhatnak.


A kezeletlen, vagy viszonylag későn kezelt esetek egy részénél előfordulhat olyan idült hörgő-légcső-orrhurut, amelyre a legtöbb gyógymód hatástalan. Sajnos van olyan is, hogy a cica nem gyógyítható meg, és állandó hörghuruttal kell együtt élnie. Szintén előfordulhat, hogy a kezeletlen állatoknál befekélyesedik a szaruhártya, amely legrosszabb esetben vakságot okozhat.


Hogyan gyógyítható a macskanátha? Amint a fenti tüneteket észleljük, vigyük el orvoshoz a cicát! Antibiotikum-kúrát kap kedvencünk, és gyulladáscsökkentőket, a baktériumos felülfertőzést megakadályozandó. Mivel vírusról van szó, ezért azt a cica szervezetének magának kell legyőznie, ehhez immunerősítőkkel és gondos ápolással tudunk hozzájárulni. Házilag ne is próbálkozzunk a macskanátha gyógyításával.


Ezek a macskanátha tünetei, igencsak egybevág. Doki sürgősen! Aki macskát tart, annak ideje is legyen azt ápolni és kezelni! Ezt hívják felelősségnek! Időt kell rá szakítani.

Nekem már volt vak macskám, ne akard magadnak.


(forrás:www.macska.tv)

2010. júl. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet kihívni az állatorvost? Van ahol van rá lehetőség. Ha már nincs egy dobozban is beviheted, inkább mint hogy meghaljon!!
2010. júl. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Elég!CSELEKSZEM!De mennyibe kerülne ez?Mert a nyakörvet,tápot,én fizetem...És ha túl drága anyumék nem biztos,hogy beleegyeznek...Mert hát festik a házat,csinálják a medencét...
2010. júl. 12. 17:36
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Medencére van pénz, de a macskának egy kis antibiotikumra nem telik? Gratulálok.

Vagy kamu a kérdés és te vagy a világ legnagyobb tahoidja.

2010. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
NA JÓ ELÉG VOLT,SAJNOS A KÉRÉST NEM LEHET KITÖRÖLNI,DE A TOVÁBBI VÁLASZOKAT IS NAGYON KÖSZÖNÖM.HONAP FELSZÁLLOK A BUSZRA,ÉS A KIS MICIT ELSZÁLLÍTOM AZ ÁLLATORVOSHOZ!
2010. júl. 12. 17:38
 10/15 A kérdező kommentje:
NEM OLYAN MEDENCÉT...600 LITERES GUMIMEDENCÉT SOK SOK VÍZZEL...EGYÉBKÉNT ANYUMÉK ÚTÁLJÁK A MACSKÁKAT!CSAK ÚGY ENGEDTÉK MEG,HOGYHA ÉN FIZETEK MINDENT.DE MINDEGY,ELVISZEM ÁLLATORVOSHOZ
2010. júl. 12. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!