Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ivartalanítás megelőzné...

Az ivartalanítás megelőzné ezt a problémát?

Figyelt kérdés
2 kandúr kiscicank van, 3 hónaposak, testvérek. Szeretném mindenképpen ivartalanítani őket, párom viszont nem. Az jutott eszembe hogy az ivartalanitassal elkerulheto lenne az is hogy esetleg ők maguk is osszeverekedjenek? A másik pedig hogy kinti cicák és elég sok erre a kobor macska, ha ők ivartalanok lesznek a többi kandúr nem fogja őket gyengébbnek tekinteni?

2019. aug. 1. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Az anyjukat kellett volna ivartalanítani ilyen idős korában, akkor oldotta volna meg a problémát az ivartalanítás.
2019. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az anyukaja nem a mienk. :)
2019. aug. 1. 21:04
 3/11 A kérdező kommentje:
De köszönöm a gyors "segítő" választ!
2019. aug. 1. 21:04
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként egy rokonunk vett egy családi házat, és az ottani volt gazdának volt a macskája. A macska nem akart onnan elmenni, leellette a cicakat, mi pedig elhoztunk kettőt. Az anya Ica ivartalanítva lesz, ahogy a mieink is. Csak kíváncsi vagyok ezekre a dolgokra. Ha már mindent le kell írnom ahhoz hogy normális választ kapjak..
2019. aug. 1. 21:06
 5/11 anonim válasza:
86%

Nyugodj meg. Nem lessz ebből baj. Sokat segít az ivartalanítás. Párodnak említsd meg, hogy majd mindent megfognak jelölni ha nem lesznek ivartalnítva, viszont így nem.

Nem fognak majd bagzani és vernyogni mint egy törött nyakú citera (bocsi, ahoz tudom csak hasonlítani amikor bagzanak.), és nem fognak verekedni sem a nőstényekért sem a területért. Nem szednek össze így mindenféle macska nemi betegséget mert náliuk is van aids.

A többi cica meg nem is fogja tudni, hogy nem ivarzanak, így nem is fogják kissebb rendűnek vagy gyengébbnek titulálni őket. :)



Kedves első válaszoló. Nos igen. Nagyon sokat segítettél szerencsétlen kérdezőnek. Igazi állatvédő vagy! :)

2019. aug. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom miért mindenki azt írja hogy ellik mikor a macska fial :D

Amúgy semmi bajuk nem lesz de igen büdös lesz ha elkezdik jelölni a területet és az ajtótokat is. Nálunk is hogy nincs nagy kandur más jár néha ide és sokszor van olyan büdös de csak én szoktam érezni érdekes módon. Ex pasimnál gyakori volt hogy minden éjszaka le volt pisilve az ajtó nagyon büdös volt. Meg legalább nen fognak verekedni nem tűnnek el napokra és vagy haza jönnek vagy nem.

2019. aug. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

:D


Jelölni fognak mindketten, pláne hogy kintiek és sok macska megfordul a kertben. Az pedig nagyon büdös lesz.


A tüzelési időszakban pedig kilométereket fognak kóborolni és vagy egy kocsi alatt végzik vagy máshol, de nagy eséllyel nem térnek haza.


Verekedni is fognak más kandúrokkal és vagy aközben vagy párzás közben is elkaphatnak halálos betegséget. Ráadásul egymással is összeverekednek.


A kandúroknál nem egy költséges dolog az ivartalanítás és durva esetben 1 órás műtét. Nem értem mi a baja ezzel a párodnak.

2019. aug. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Mindenképp ivartalanítsátok őket. Egyrészt nem fognak jelölni és valószínűleg békésebbek lesznek, nem csatangolnak el annyit. És igen, egymással is jobb lesz a viszonyuk, mintha 2 ivaros kandúr lenne. Nem utolsósorban mivel kinti macskák, nem hiányzik még több felesleges szaporulat.
2019. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszoakt! Nem a pénz miatt van gondja vele, hanem inkább a férfiasság elvesztése vagy nem is tudom hogy mondjam... De mindenképpen ivartalanítani fogunk. Nem szeretném ha eltűnnének vagy megsérülnének és van elég kóbor kiscica így is. :/
2019. aug. 2. 11:30
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

Felelős állattartás alapvetö pontjai:

1. Oltások,féregtelenítés

2. Ivartalanítás

3. A macska a telekről ne távozhasson,más macska hozzá ne jusson (zárt kifutó,macskabiztos kerítés)


Hiába ivartalanítod,a többi macskával a területért fog verekedniytőlük gyógyíthatatlan betegséget szed össze. Valaki megmérgezi,elviszi,elütik és még lehetne sorolni.

2019. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!