Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit tennétek az alábbi...

Ti mit tennétek az alábbi helyzetben? Rád bízott kinti cicát elütötte az autó.

Figyelt kérdés

Az egyik ismerős család elutazott nyaralni 10 napra. Rám bízták, hogy vigyázzak a 4 macskájukra, amelyek náluk vannak kinn az udvaron. Vigyázzak rájuk: adjak nekik enni-inni. A család egy forgalmas út mellett lakik. 3 napja utaztak el. Ma délelőtt, amikor mentem át megnézni a macskákat, akkor láttam, hogy nem messze a házuktól az egyik cicát elüthette egy autó.

Biztos, hogy az övéké volt, mert megismertem, illetve hiába hívtam náluk, mindegyik előjött, kivéve azt.

Természetesen eltemettem a cicát, mert nem hagyhattam csak úgy... Nagyon sajnálom és lelkiismeret furdalásom is van. Bánt a dolog.


Ti szólnátok már azonnal a családnak, hogy mi történt?

Szerintetek én mennyire vagyok felelős ebben az esetben, hogy a cica így végezte?



2019. aug. 9. 17:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

Mit tudok tenni, hogy nehogy ugyanez megtörténjen bármelyikkel is? Bezárni nem lehet egész napra őket, mert az szinte kínzás volna számukra és egész nap nyávognának, amiért a szomszédok szólnának is (nekik). Az udvarra, kintre vannak szoktatva.

2019. aug. 9. 17:54
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem a te hibád. Alapból ők tartják kint a cicáikat, bármikor megtörténhetett volna. Most az, hogy pont nálad, az nem jelent semmit. Meg nem is nálad történt meg, ha úgy nézzük, mert te csak szimplán inni-enni adsz nekik. Szóval még sem csak arról van szó, hogy a benti cicákat véletlen kiengedted, és elüttötte az egyiket az autó. Egyáltalán nem a te hibád. Sőt, ők a felelősek. Én alapból nem engedném a cicámat, hogy kint mászkáljon, nemhogy még egy forgalmas út mellett.


Szóval ne legyen lelkiismeret furdalásod. Sajnálom szegény macsekot, de ez egyáltalán nem vagy felelős.


Nem tudsz velük semmit se kezdeni, nem nagyon tudod őket megvédeni. Kintre lettek szoktatva, szóval nem nagyon tehetsz semmit, mert emiatt nyilván a házba se lehet őket bezárni, mert nincsenek hozzászokva. A családnak kéne erről gondoskodnia, nem neked.


Az, hogy rögtön szólnák-e a családnak, azt nem tudom. Mert most 3 nap telt el, nem akarnám elrontani teljesen az utazásukat, viszont az se jó, ha úgy jönnek haza, hogy nem tudnak a macsekról.

2019. aug. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudsz mit tenni. Ha kintre vannak szoktatva, akkor a maradék 7 nap alatt nem tudod őket lakásba szoktatni,

A kinti macskatartáshoz sajnos hozzá tartozik, hogy a szerencsétlent elütik. Emiatt (is) a benti macskatartás az, amit az állatvédők elfogadnak. (nálam felmerül a kérdés, hogy egy szobacica hogyan fogja meg a rágcsálókat)

Azt sajnos neked kell megbecsülni, hogy most jobb szólni most, vagy amikor hazaérnek.

2019. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon mérges lennék a gazdakra, hogy kint tartják a macskákat.

Nem tehetsz erről.

2019. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Először is nyugodj meg! Nem vagy felelős a történtekért!

Megértem, hogy sajnálod az elütött macskát, én is sajnálnám.


Tudnod kell, hogy egy macskának SEMMILYEN kerítés nem akadály. Ezek a macskák egész életükben járnak-kelnek a környéken - beleértve az úttestet is.

Bármikor elüthették volna a macskát, pláne éjjel, amikor mindenféle vándorutakra indulnak. Pech, hogy pont akkor, mikor a gazdái nem voltak otthon, és rád voltak bízva.


Szerintem hívd fel a gazdáit és mondd el. A szülőknek mondd el, hátha nem is olyan egyszerű a gyerekeknek beadagolni, hogy egyik kiscicájuk nincs többé.

2019. aug. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

hiába nem az ő hibája , a gazda őt fogja elővenni.

sajnos ez ilyen. jönni fog a "bezzeg amíg velünk volt nem történt ilyen és a többi"

2019. aug. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó rossz tanácsot adott nem kell felhìvni mert el lesz cseszve a nyaralásuk . Inkább ha haza jönnek mond hogy 1 napja nem jött elő de kerestétek . A balesetet meg temetését titkold .
2019. aug. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Aha...a titkolózás/hazudozás aztán marhajó tanács...
2019. aug. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem felhívhatod öket és elmondhatod a szülöknek. Ne hazudj mert úgyis kikerül. Nem a te hibad, ha van eszük ök is tudják. Bármikor megtörténhetett volna, pech, hogy pont most történt. De nem a te hibád.
2019. aug. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha valóban annyi volt a feladatod, hogy a vsalad kertjeben lévő macskakhoz átjárj és megetesd és itasd őket akkor nem a te hibád. Ahogy mások is írták barmikor megtörténhetett volna. Reméljük a többivel nem fog. Hogy szólj e a vsaládnak? Alapból azt gondolom elrontaná a nyaralásuk ami felesleges mert már nem támad fel a cica. Viszont olyan szempontból nem lenne hülyeség, hogy esetleg meg tudnad kérdezni most mit csinálj? Hátha mondanak valami jasznosat a többi cica védelmében. Mert ha tovabbi cicakat is elüt az autó amíg tenvigyazol rájuk, akkor már sajnos a te hibád lesz, hogy nem szóltál és nem adtal rá esélyt, hogy mondjuk azt mondják, hogy zárd be őket. Az nagyon ciki lesz ha nem lesz cica aki túléli a nyaralást. Aki azt tanacsolta ne mond meg mi történt mikor hazajönnek sem. Az szégyellheti magát. Gyava szánalmas alak. Inkább keresse a vsalád hetekig a cicát? Gratulálok. Siman ki is derülhet, más is láthatta. Akkor lesz igazán kínos az egész.
2019. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!