Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ebben a helyzetben mit javasol...

Ebben a helyzetben mit javasoltok, hogy jól jöjjek ki?

Figyelt kérdés
Tegnap este munka után bele tolattam a kolléganőm autójába. Az ő autója alapból tele volt sérüléssel, így nem tudtam, hogy melyiket okozhattam pontosan. Az én autómról egy kis festék jött le. Az ő első lökhárítója az elmondása szerint megrepedt, és le jött a festék kB 15cm-en. A nő megmondta hogy ő ebből az egészből csak pénzt akar látni a biztosítótól, és ezt az alapból is szanaszét zúzott autót esze ágában sincs javíttatni. Ez ugye csalás lenne. Beszéltem a biztosítómmal, elmondtam neki, hogy a nő csak pénzt akar látni ebből az egészből. Nem reagált erre semmit. Ha nem csináltatja meg a kocsit, de kap pénzt, akkor mit tudok csinálni, vagy hogy lehetne megelőzni ezt az egészet? Szerintem nem is okoztam akkora sérülést, mint amit mond. KB 5-el tolattam és egybol megálltam semmi komoly. Biztosító sem mondott semmit, csak hallgatott. Valaki aki ért ehhez legyenszíves írjon.

2019. máj. 8. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Próbálj meg vele megegyezni mutyiba, mert ha aláírod a papírt te neked ugrik valamennyit a besorolásod és jóval többet fogsz fizetni a KGFB-t.
2019. máj. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Független szakértői véleményt kell kérni tegnapra,ameddig jól láthatóak a nyomok.A te autódon keletkezett sérülésekből megállapítható,hogy melyiket okoztad te,és a másik kára és az is hogy az azonos magasságban lévő sérülések a te károkozásodkor keletkeztek,vagy sem.A bónuszodból így is lecsípnek,de nem mindegy,hogy melyikbe kerülsz.
2019. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Beszéltem vele a dologról, de ő csak a pénzzel van elfolgalva és nem akarja javíttatani. Azt is fel tettem hogy veszek neki új lökhárítót, vagy akár bontóból és én fel rakom neki, de ezt az ajánlatot sem fogadta el, mert csak a pénzre hajt, és ez nem tetszik nekem. A sérülésre kap pénzt és mégse arra költi, mert az autóját kb le se szarja, olyan szar állapotban van.

2019. máj. 9. 00:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne csalás???


Mikor belém jöttek, elfogadtam a gyorskárt, azt a pénzt akár nőkre is költhettem volna, jogilag senkinek semmi köze hozzá.


Mindegy, mekkora a kár, 1000 ft vagy 1 000 000 ft, te mindenhogy kettő bónusz fokozattal kerülsz lejjebb, ha papíroztok.

Adj neki pénzt, ha azt kér, neked ez mindenhogy pénzbe kerül!

2019. máj. 9. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra fordítja a kártérítést, amire akarja. Azért mielőtt megegyezel vele, gondold végig. Kis osszeg esetén lehet, hogy így jársz jobban,de meg arra sincs garancia, hogy nem fordul a biztosítóhoz. Erősen összegfüggő...
2019. máj. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Mint, ahogy előttem többen leírták, nincs benne semmilyen biztosítási csalás, a biztosító által megajánlott összeget, ha elfogadod, arra költöd, amire akarod, nem vagy köteles az autót megcsináltatni belőle. Te bukod a bónuszt, ő meg kap annyi pénzt, amennyit a kárszakértő úgy értákel, hogy származhatott abból a balesetből. A te bónuszod fix kategóriát bukik, függetlenül attól, hogy ő mennyi pénzt kapott. Van még egy olyan lehetőség, hogy amikor a biztosítód fizet neki, elküldi neked, hogy mennyit fizetett, és te választhatod azt, hogy kifizeted a biztosítónak, és akkor nem bukod a bónuszbesorolásodat.
2019. máj. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták...

Arra költi a pénzt amire akarja,ha az autóra akkor az autóra,ha ruhát akar belőle venni akkor ruhát vesz. Nincs olyan,hogy márpedig az autóját kell megcsináltatni abból a pénzből. Szóval ezt ne reklámozd mert nagyon nem tudod jól.

Ha neki pénz kell akkor pénz kell és ennyi pont!Lesz választási lehetősége is,hogy elfogja zsebbe azt az x összeget amit a biztosító felajánl miután a kárszakértő megnézte, vagy nem és számlásan szeretné az autóját megcsináltatni.

Te vagy kifizeted azt a pénzt amit ő akar vagy majd a biztosítód fizet neki. Ha a biztosító fizet akkor 2 lehetőséged van miután a biztosító kiküldi a teljes kárkifizetésről szóló értesítést és az azt követő 45 napon belül a teljes összeget a biztosítónak megfizeted akkor a besorolást illetően úgy veszik figyelembe mintha a biztosító részéről kártérítési kötelezettség nem keletkezett volna. Ha nem fizeted ki akkor -2 bónusz ugrik.

Hidd el mind1 ,hogy te adsz neki pénzt,vagy a biztosító akinek te vagy kifizeted vagy nem, ő akkor is pénzt kap amit arra költhet amire csak akar... itt egyedül csak neked nem lesz mind1,hogy melyik opciót választod a három közül.

2019. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

▬ Hogy a biztosítód semmit sem reagált, azt megértem.

• Ami először a biztosító ügyintézőjének eszébe juthatott arról, hogy ezt csalásnak minősíted, azt legfeljebb nagyon jó barátod közölheti veled, de ő is jobban teszi, ha úgy mondja, hogy mások ne hallhassák.

• A biztosító örül annak, hogyha a károsult nem számla alapján kéri a kár megtérítését, ugyanis, akkor csak a kárösszeg ÁFA nélküli részét fizetik meg, azaz 21,26%-ot megtakarítanak.


▬ Alaptalanul nevezed csalásnak, nincs jogszabályi kötelezettség a helyreállításra, akkor sem, ha kap kártérítést. Még közvetve sem; nem kell sem a biztosítónak, sem a kár okozójának, sem másnak bemutatnia a javított járművet.

Márpedig, ezek híján, jogilag semmilyen csalás nem történik.

Így viszont, ha mások előtt csalónak nevezed, akkor személyiségi jogi pert indíthat ellened. (Éppen azért, mert a pénzre utazik, igencsak óvatosnak kellett volna lenned, bár feltételezem, hogy nem rejtetted véka alá a véleményed a munkahelyen sem, másutt sem.)

Ilyen perekben nem a per tárgya, hogy valaki az e, aminek – adott feltételek fennállásával – nevezték. Mivel nincsenek, nem is tudsz jogi érveket felsorakoztatni amellett, hogy ez csalás; de ha tudnál sem érnél vele semmit, mert nem tárgya az ilyen pernek. Az lenne az esetleges per tárgya, hogy megtörtént-e a személyiségi jog sértésére vonatkozó jogszabályi feltételek szerinti eset, vagy sem. És a bíróság – összeghatár megkötés nélkül – állapíthat meg sérelemdíjat, a sértettet ért nem vagyoni sérelemért. A jogsértés tényén kívül további hátrány bekövetkeztének bizonyítása nem szükséges.

Hát, ha bántóan viselkedsz, én a hölgy helyében ezt nem hagynám ki. Még színjátékra sincs szüksége (nem tud aludni, hogy csalónak nevezted, pszichiátriára kell járnia stb.). Elég, hogy tanúk bizonyítsák, hogy akár szemtől szemben, akár a háta mögött csalónak nevezted, csalásnak nevezted, amit tenni szándékozik.

De az biztos, hogy közvetlen pénzt, ezek után, nem fogadnék el tőled, nem alkudoznék veled. Intézkedjen a biztosító, aztán majd döntsd el, hogy fizetsz nekik, vagy vállalod a visszasorolást az emelkedett alapdíjjal és a kedvezmények megvonásával.


▬ Hogy hogyan jössz ki jobban?

Számolsz, és a több évre kiható biztosítási díjnövekedés összege és az egyszeri kármegtérítés közül a kisebb összeget választod.

És a hölgynek kezétcsókolom, nagy csokor virág, bonbon, és sűrű bocsánatkérés a hebehurgya csalásnak nevezés miatt. Még mielőtt valakinek panaszkodik, és az illető súg neki a személyiségi jogi perről.

2019. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20%

Tagadd le az egészet!

Van kamera? Van tanúja? Nincs? Akkor bizonyítsa be, hogy azt a sérülést te okoztad.

Mielőtt ezt felvezeted neki, a te festéknyomaidat gondosan tüntesd el a kocsijáról.

2019. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!