Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék még (beteg macska)?

Mit tehetnék még (beteg macska)?

Figyelt kérdés
Kicsivel több, mint 1 éves ivartalan kandúr cicám 1-1,5 hete étvágytalan. Nagyon lesoványodott már, eleinte azt hittem a meleg miatt vagy nem tetszik neki a kaja, de már szinte semmit nem eszik. Tegnap volt orvosnál (dolgoztam, ígx nem én vittem), elmondás és papírok alapján kicsit gyomorfájós, kapott elég sok gyógyszert, injekciót. De alapvetően semmi komoly. Eltelt 1 nap, viszont a viselkedése nagyon zavart, rengeteget iszik, továbbra sem eszik. Ami a legjobban aggaszt, hogy a legkisebb zajtól is kb retteg. Kijárós benti cica mióta megvan, nem volt ezzel gond, de most elgondolkoztam, hogy valaki/valami bánthatta? Nagyon aggódom érte és fogalmam sincs mit tehetnék még érte, de nekem úgy tűnik, hogy egyre rosszabb bőrben van. :( Tudnátok tanácsot adni, cicások? Én sajnos nem vagyok annyira tapasztalt etéren.

2019. aug. 11. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Az "egyre rosszab bőrben van" orvosi részére az állatorvos tud válaszolni. A többire magadnak kell rájönnöd. Figyelj oda rá. Egyébként, ha a cicád távozni akar (értsd: meghalni), ugyanúgy nincs mit tenned, mint egy embernél, aki eldöntötte, hogy nem akar többé élni.
2019. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Doki- labor-alaposabb kivizsgálás.
2019. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Te vidd el orvoshoz ne más. Most nem tudod pontosan hogy mit mondott az orvos, és lehet hogy akit megbíztál hogy vigye el nem figyelt oda, rosszul mondta el a dolgokat, vagy le se szarja az egészet. Kérj egy szabadnapot a munkahelyeden. Nem nagy dolog, ilyen esetben szoktad adni.

Vidd vissza az orvoshoz hogy még mindig nincs túl jól a cica, és szeretnél egy alaposabb kivizsgálást.

2019. aug. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy MÁSIK dokihoz, nézessetek egy vérképet!
2019. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy a "papírok" alapján? Labor készült? Gyanítom nem, mert annak nem szokott meglenni azonnal az eredménye. Ha egy cica sokat iszik és fogy, az utalhat pl. veseelégtelenségre, ami nem derül ki egy vizsgálatból, csak laborból (plusz esetleg ultrahang).
2019. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt teheted érte, hogy te elviszed dokihoz, és alaposabb kivizsgálást kérsz, mondván, hogy nem javul. Labor kezdetnek.

Jelen helyzetben ezt és csakis ezt teheted még érte!

2019. aug. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha iszik és nem eszik, akkor lázas. Bármi lehet, fertőzés vagy vírus esetleg baleset érte és annyira megütötte magát hogy belső vérzése esetleg fájdalma van. Állatorvosi kivizsgálás kellene még és az előttem elmondott labor. Vigye el még egyszer a cicát! Leukozis gyanús is lehet. Az egy nagyon csúnya betegség, viszont azt is labor által tudják kideríteni.
2019. aug. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!