Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van ennyi válogatós macska?

Miért van ennyi válogatós macska?

Figyelt kérdés

Bocsi csak annyira fura, mert rengeteg olyan kérdést olvasok ahol azzal van a gond, hogy semmilyen tápot sem hajlandó megenni a cica.

Csak, mert nálunk soha sem volt gond ezzel! Igaz a lány cicám picit válogatósabb, de nála sincs gond és a kandúr tényleg szinte mindent szeret. Egy szóval tényleg nálunk az étel soha sem okozott gondot. Azt hiszem meg örülnék ha folyton noszogatni kellene a cicáim, hogy egyenek vagy beléjük kellene erőltetnem minden egyes falatot.



2019. aug. 12. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
És szerinted az a normális és követendő példa amit nagymamád csinált? Az enyém nyilván azért válogatós, mert el lett kapatva. Én meg megengedhetem magamnak, hogy elkapassam. Nekem ő nem fogyóeszköz, mint nagymamádnak. Nem fogok ezért elnézést kérni. Gyökér.
2019. aug. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Az enyém sose válogatott de nem okozna lelki törést ha megunná a jelenlegi tápot, konzervet. Vennék más ízt, márkát és kész. Nem nagy ügy, ők macskák, náluk nem jelent ez akkora gondot mint egy gyereknél ha egyáltalán nem eszik zöldséget, gyümölcsöt (ismerek ilyet, és már 16 éves a lány, vitaminokat szed...)
2019. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Én is azt hittem,hogy válogatós az egyik cicám... közbe nem is válogat,hiszen 2 féle táp is van amit hajlandó megenni és semmi mást,még konzervet se,de még az én csirke mellemet is előtte hagyhatom,bele se nyalna :)
2019. aug. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nyilván én is mindent megtennék a cicáimért mégha válogatósak is lennének, de hogy idegtépő az biztos!

Az igaz, hogy rengeteg rossz minőségű táp van ami tele van ízfokozóval és rá tud kattani a macska.

2019. aug. 12. 19:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezért is kezdtünk el nyersen etetni. Így is van néha nyafi, az egyik nem annyira szereti a csirkét, a másik a marhára néha "húzza a száját". De mindig megeszik, ha látják, hogy nincs más. Úgy értem, hogy jön oda hozzám panaszkodni, ha nem a kedvére való a koszt, aztán én mondom neki, hogy nincs más és 5 perc után nyoma sincs a kajának, elnyeli a cicapoci.

Egyébként igen, kicsit idegtépő mikor már az x-edik tápból nem hajlandók enni, mikor a kis termékmintát falták. Vagy úgy tűnik, hogy ezaz, megvan a jó, aztán egy hét után sztrájkba kezdenek, vagy egy hónap után hasmenés.

Lehet, hogy sok cicának még nem szóltak, hogy a tápot kell enni és nem a husit. Húsért sírnak :p

2019. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Fordítva! Sok gazdának nem szóltak még, hogy nem a tápot kéne adni a cicának, hanem húst, mivel a macska ragadozó.Emésztése, mindene húsevésre és nem tápevésre van kialakulva.Ha kiskorától kap húst, akkor természetes elesége ez lesz.Mellé lehet kis táp is, de nem fordítva.Nekem most van egy 18 évesem, meg 2 cicám 17 éves.Egészségesek, húst esznek meg kettő tápot is.Persze a gazdinak az a kényelmes ha táppal etet, de attól ez még nem jó a cicának.Az enyémek soha nem válogatnak, jól ettek mindig.Nem csak ez a három van.
2019. aug. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért válogatnak, mert nem igazán éhesek. A macska ragadozó, arra van beállítva a szervezete, hogy ha zsákmányt fog, akkor telezabálja magát, viszont zsákmány hiányában jóval tovább kibírja kaja nélkül, mint az ember. Viszont mellettünk ők is elkényelmesedtek, már rég nem csak akkor esznek, ha éhesek. Akkor viszont nem mindegy, mit.
2019. aug. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

Minél gyakrabban kap enni egy cica, annál válogatósabb.

Harmincöt éve vannak macskáim, a legrégebbi időszakban külön tápnak még híre sem volt, azt ette a macska, amit a család. Ha rántott hús volt, akkor azt, ha túrós tészta, akkor meg azt. Ettek reggel, aztán munka után este adtunk nekik megint, addigra éhesek voltak annyira, hogy vígan ették akár a háromnapos töltött paprikát is.

Mostanság divat lett egész napra száraz tápot hagyni a cicus táljában, mi is így teszünk, bár nem vagyok meggyőződve, hogy ez valóban olyan üdvös a macskának, vagy a gyártók érdeke mindezt elhitetni velünk. Mindenesetre ha egy macska egész nap nassolgat, nem csoda, ha az esti etetésnél már legfeljebb a lazac megy le garnélamártásban.

2019. aug. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!