Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó ez a macskatáp?

Jó ez a macskatáp?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon nagyon drága, és ár/érték arányban nem biztos, hogy a legjobb...

Talán nincs is drágább táp, az Orijen és N&D is olcsóbb...


Viszont most szeretném, hogyha az árat, mint szempont teljesen figyelmen kívül hagynánk.

Foglalkozzunk mindem mással.


[link]


Itt vannak az összetevők:


Hal (30,9% friss hal, 18,6% szárított hal), borsó, borsófehérje, canola olaj, csicseriborsó, sörélesztő, lenmag, borsórost, tök, inulin, tengeri só, spenót, zöld tea kivonat, glükózamin-hidroklorid, kondroitin-szulfát, Yucca schidigera kivonat, alma, banán, áfonya, brokkoli, tőzegáfonya, alga, édesburgonya, rozmaring kivonat. Adalékanyagok/ kg: Vitaminok: A vitamin (retinil-acetát) 10 000 NE, D3 vitamin (kolekalciferol) 750 NE, E vitamin 146 mg. Nyomelemek: vas-szulfát 240 mg, cink-kelát aminosavak-hidrátja 160 mg, cink-szulfát 190 mg, mangán-kelát aminosavak-hidrátja 40 mg, mangán-szulfát 21,4 mg, réz-szulfát 53,6 mg, nátrium-szelenit 0,27 mg, kalcium-jodát 2,6 mg. Aminosavak: taurin 1500 mg. Technikai adalékanyagok: antioxidánsok, citromsav. Nyomokban mogyorót tartalmazhat.


Ugye e szerint a 49.5% hús tartalom, bár messze elégséges, talán lehetne több is...

Ugyanakkor van egy ilyen rész is: "

A fehérjék 88%-a halból és tojásból származik.", az analitikai összetevőknél pedig 36% fehérje szerepel, akkor hogy is kell ezt érteni?

Van az össz. fehérje, s ennek 88%-a hal és tojás.

Akkor a többi összetevő, ami amúgy a táp 50.5 százalélát teszik ki, azok az össz. 36%-os fehérje tartalom 22 százalékát hozzák?

Mert az szerintem nem rossz, csak kicsit hihetetlen.


Akkor van egy olyan problémám is, hogy tudvalevő, hogy az összetevők mennyiségi csökkenő sorrendben vannak feltűntetve a tápokon...

Ehhez képest a tengeri só, az kicsit hamar szerepel a listában. Hamarabb mint a gyümölcsök, melyekből azért 0.1-1% közötti mennyiség simán szokott lenni a tápokban, viszont ugye itt a halon túl nincsenek százalékok feltűntetve, de ez azt sejteti, hogy tengeri sóból jóval 1% feletti mennyiséget tartalmaz. Ez nagyon sok, nagyon káros?


Még egy észrevétel: Amikor olvasgattam a témában, mindenféle tápokról, akkor több helyen is találkoztam azzal az állásponttal, hogy a szintetikus vitaminokra, ásványi anyagokra és aminosavakra nincs szükség. Nem kívánatosak...


Az a jó, hogyha a táp ezeket természetes formában tartalmazza.

Elvileg.


Én mondjuk nem egészen értem ennek az okát, mindenesetre az Orijen ilyen, csak cink, réz és kolin van benne hozzáadva. A többi dolog az "természetes".

Csak, hogy az ém extrém válogatós macskám nem eszi meg az Orijent.

Ilyen táp lenne még a Carna4 is, de azt nem tudom beszerezni, illetve más szempontból, de azzal is vannak problémák.


Enn a kinézett tápnál viszont ez a helyzet, mint már fentebb és a linkben is olvashattátok:

Adalékanyagok/ kg: Vitaminok: A vitamin (retinil-acetát) 10 000 NE, D3 vitamin (kolekalciferol) 750 NE, E vitamin 146 mg. Nyomelemek: vas-szulfát 240 mg, cink-kelát aminosavak-hidrátja 160 mg, cink-szulfát 190 mg, mangán-kelát aminosavak-hidrátja 40 mg, mangán-szulfát 21,4 mg, réz-szulfát 53,6 mg, nátrium-szelenit 0,27 mg, kalcium-jodát 2,6 mg. Aminosavak: taurin 1500 mg. Technikai adalékanyagok: antioxidánsok, citromsav. Nyomokban mogyorót tartalmazhat.


Na most igazából ezt a utolsó dolgot szeretném megérteni, hogy miért is probléma, valamint hogy valóban probléma e, mert kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban... De szeretném érteni!


Előre is köszi a válaszokat!


2019. aug. 18. 21:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is kicsit túlpörgöd, bár, ha ennyit költesz rá. Nagyon drága, mondtam a kandúrnak, ha nyerünk a lottón...


"A fehérjék 88%-a halból és tojásból származik.", az analitikai összetevőknél pedig 36% fehérje szerepel, akkor hogy is kell ezt érteni?


Van az össz. fehérje, s ennek 88%-a hal és tojás."


Igen, pontosan így van, a fehérjének 88 %-a hal és tojás. A többi a borsó stb.


De amúgy sem jó szerintem a túl magas fehérje tartalom, meg ugye a hú sem csak fehérjéből áll, hanem vannak más összetveői is...


"Akkor van egy olyan problémám is, hogy tudvalevő, hogy az összetevők mennyiségi csökkenő sorrendben vannak feltűntetve a tápokon...


Ehhez képest a tengeri só, az kicsit hamar szerepel a listában. Hamarabb mint a gyümölcsök, melyekből azért 0.1-1% közötti mennyiség simán szokott lenni a tápokban, viszont ugye itt a halon túl nincsenek százalékok feltűntetve, de ez azt sejteti, hogy tengeri sóból jóval 1% feletti mennyiséget tartalmaz. Ez nagyon sok, nagyon káros?"


Sehol nem írnak ilyenekhez százalékot, meg nem feltétlen mennyiségi sorrendben vannak. A hal szöveteiben alapból vannak tengei sók, tehát alapból tartalmaz. De nem lesz agyonsózva, az tuti.


Túl aggódod, bocs de a saját étkezésedet is ennyire túlgondolod?


A vitaminokra visszatérve persze jobb embernek is, hogyha természetes formában viszi be táplálékból, nem étrendkiegészítőkből, de nem lesz káros, ha nem adagolod túl, már amelyiket túl lehet.

2019. aug. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!