Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet baja a macskáimnak, ha...

Lehet baja a macskáimnak, ha csak száraz táppal etetem őket?

Figyelt kérdés
A tasakos táp ebben a melegben csak belerohad a táljukba nagyon gyorsan, ezért újabban csak szárazat kapnak (Purina One, Perfect Fit). Korábban Shah tasakosat is kaptak. Viszont felmerült bennem, hogy ez baj lehet-e. Friss vizet mindig kapnak, azóta többet is isznak.
2019. aug. 21. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak száraztáppal etetek, mert ezt javasolta a tenyésztő, akitől a cicámat hoztam és az állatorvos is. Nemcsak nyáron, mindig. Ha minőségi táppal etetsz, nem lesz baj. Friss víz mindig legyen a cicáid előtt.


Még annyi plusz tippem van, hogy érdemes olyan tápot választani, ami megfelel a cicáid igényeinek, pl. ivartalanított macskáknak érdemes ivartalanított macskáknak való tápot adni, hogy megelőzd a vesebetegségeket és az elhízást :)

A perfect fitet nem ismerem, a purina one az középkategóriás. Én nem vagyok az, aki mindenképp a gabonamentes tápokat tukmálja, mert nem minden cicának jön be. A miénknek pl. érzékeny a gyomra és hány, szorulása van tőlük. De egy ismerősünk is nemrég váltott acanáról -> royal caninra (ami egy elég rossz visszhangú táp) és azt mondták sokkal jobb a cicájuk szőre azóta, nem hullik annyira, szép fényes.

A gabonamentesek közül az applaws, purizon amik olcsóbbak és elég jónak tűnnek.


Zooplusról tudsz jó tápokat rendelni egész olcsón. :)

2019. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

A tenyésztő és az orvos menjen el kapálni.

A száraz tápok tömeges megjelenésével rohamosan megnőtt az állatok fogászati problémája.

Ezeket nevezik szaknyelven abrazív anyagoknak, azaz koptató hatásúnak. Magyarul, olyan, mint egy köszörűkő.

A kutyás topicokban is állandóan ezt olvasom, hogy jó minőségű száraztáppal kell etetni.

Egy frászt....

2019. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez pl csirke hús nagyon jó lenne legalább,mert egy táp sosem tudja visszaadni a teljes hústartalmat!

Én a száraztáp mellé veszek es főzök nekik csirkecombot,amit bőrözve-csontozva,fűszermentesrn odaadok,illet mivel nagyon szeretik Grau konzervet (gabona és színezékmentes,magas hústartalommal).

2019. aug. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 egycsészetea ***** válasza:
37%
Semmi baj nem lehet ebből, csak lehet a cicusok meg fogják egyszer unni. :)
2019. aug. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó kommentelő a hús maradék stb fogkövet hasmenést okoz férgesedést mint csak a házikoszt meg a gagyi konzerv . Mivel a vadonban vadásznak 3s alig esznek más a taplálás , ezt legjobban a tqp oldja meg . Barf részmegoldás .
2019. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!