Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől függ, hogy egy cica...

Mitől függ, hogy egy cica mennyire dorombolós?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű hófehér lánycicám, Nyávi, aki a nevével ellentétben ritkán szólal meg, és dorombolni is ritkán szokott, bár a simogatást szereti. A fia, Hópehely viszont igazi ölbecica, alig várja, hogy leüljek és az ölembe jöhessen, azonnal dorombolni is kezd. Ezt mi határozza meg?

2019. aug. 26. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Személyiség. Az én lánycicám még azt sem tűri h felvegyem. Ölbe abszolút nem marad el. Simogatást szeteti, igényli is, de akkor is csak pár simítás. Nagyon ritkán dorombol. Elvan magában. A fiú cicám meg pöccre indul, imád kézben lenni.
2019. aug. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, személyiség, de szerintem a szocializáció, a környezet is befolyásolja, ami ugye a személyiségét is formálja.


Pl. ha pici korában kevés szeretetet kapott, nem tanulta/szokta meg az ember közelségét, akkor nem lesz olyan bújós a cica, mintha születésétől fogva törődött volna vele az ember.


Valószínűleg a lánycicádat ahonnan hoztad, ott nem részesítették annyi szeretetben, mint amennyit te adsz Hópehelynek és ezáltal így jól szocializálódik. :)

2019. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicáim féltestvérek, kb. félév van köztük...

Ugyanonnan fogadtam Őket örökbe.

Mindkettő lány és ivartalanított.

Az idősebb extrém bújós, talán még egy kutyánál is jobban, igazából ha vele lennék végig, akkor amikor nem alszik követne és bújna... Ha az ölembe veszem rögtön tranzba esik. Nagyon gyengéd és figyelmes, általában az ébresztő előtt pár percel Ő ébreszt fel, behúzott körmökkel simogatja az arcomat, aztán ha felébredtem puszit is ad.

A kisebbik macska ezzel szemben csak nagyon ritkán, havi 1-2* igényli a dögönyözést, mondjuk olyankor hasonlóan viselkedik...

Az első tavasszak született, a második télen.

Kisbaba korukban kint tartották még Őket...


De én egyformán szeretem mindkettőt.

2019. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyszerűen macskafüggő, ők is külön személyiségek, mint ahogy az emberek is.


Mondok két példát. Az én bűbájos, 2 éves nőstény cicám abszolúte nem bújós, soha fel nem ugrott volna az ölembe. Reggel meg este viszont felugrik az ágyunkba, főleg a férjemhez szokott bújni, felmászik a mellkasára, dorombolva ébreszti őt, egyszer-egyszer még dagasztott is a karján.


Egyszer voltunk egy ismerősünknél, akinek van egy kandúr cicája, életemben először találkoztam vele, megsimogattam, mire a macska felugrott az ölembe, hangosan dorombolt, és dagasztani kezdett a lábamon. Kissé fájt, de annyira elbűvölt, hogy először találkozunk, és máris dagaszt. :) Csak pislogtam. Az én cicám ilyet soha nem tett, de azért odáig vagyok érte. :)


Imádom a cicákat! :) Annyira mások tudnak lenni, de pont ezért bűbájosak.

2019. aug. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!