Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák esetében mik a mérgezé...

Macskák esetében mik a mérgezés első tünetei? Mit tudok tenni a macskámért addig, amíg nem jutunk orvoshoz? Mennyi idő után öl a méreg?

Figyelt kérdés

Nem, még nem mérgezték meg a macskámat, de pár szomszédét igen. (Az összes macska túlélte szerencsére) (Nem tudom ki csinálja, de ha megtudom, le fogom nyomni a torkán a mérget hogy érezze milyen jó.)

Előre fel akarok készülni, ha megtörténne.

Az alap, hogy azonnal dokihoz viszem. Autónk ugyan nincs, de most félretettem elég pénzt taxira, meg beirogatom az összes taxi számát a telefonomba, ami a környéken üzemel.

Az állatorvosokat ugyan így beírom, meg a legközelebbi állatkórházat is.


Mérgezték már meg macskánkat, de ők nagyon késő fázisban keveredtek haza... Már járni is alig tudtak.

Mik a mérgezés legelső tünetei? Mire figyeljek?

Illetve különböző mérgek milyen gyorsan hatnak? Mennyi időm van eljuttatni a macskát orvoshoz?

Van bármi amit tehetek a macskámért addig, amíg nem érünk oda az orvoshoz? Esetleg valami extra tipp?


Megj.: A macskám már 2 éves, nagyon félős, az utcán majdnem tőlünk is elfut. Gyakran jár haza enni és ha jön mindig kap, és minden alkalommal jó minőségű, finom kaját adok neki (kicsit el is kényeztettem mert nem akartam, hogy máshol egyen). Szóval talán kicsik az esélyei. Plusz a mérgezések az utca másik felén történtek inkább, ő arra nem nagyon jár... De akkor is jobb félni, mint megijedni..



#macska #mérgezés #értéktelen emberek
2019. aug. 26. 19:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Már leírtam, hogy miért nem tudom.

Kezdem feladni a reményeimet a gyakorikerdesek-kel kapcsolatban. Értem én, hogy ti lakásban tartjátok a macskáitokat és az a legbiztonságosabb, de ezzel én mire megyek? Semmire. A válaszok jók, de nem az én kérdésemre. Lehetne, hogy akkor csak azok válaszoljanak akik a feltett kérdésre tudnak és akarnak is válaszolni és nem egy komplett más témát kezdenek boncolgatni, ami nekem nem hasznos mert kifejtettem, hogy nem tudom bent tartani a macskát?

2019. aug. 28. 21:54
 12/13 anonim ***** válasza:
36%
Most sokaknál kiverem a biztosítékot, pedig egy pár utcával arrébb lakó haveromról van szó....csak kulcs szavakat írok... 12 éve szerezte a macskát....fiú cicát akart a gyereknek ..átverték kislányt adtak neki.. mikor ivar érett lett elkezdett ezerrel fialni... a környéken sok fiú macska van...a faterja eleinte (ma már 80 körül lehet az öreg...) mint nagyanyáink vízbe fojtotta a pár napos kicsiket, vagy mit tudom én... Aztán már az öreg is unta mindig bántani az újszülött cicákat...Aztán egyszer az egyik kölyke megmaradt és az is lány lett.. volt, hogy mindketten hasasok lettek.. a másikat meg sem lehet fogni, tehát ivartalanítani sem lehet viszont azt mondják, hogy az drága, meg minden évben csinálni kell.. úgyhogy kemény döntést hozott a haver... megmérgezi a macskákat.. majdnem két éve csinálja már időnként..patkányméreg bele keverve finom macska eledelbe...fagyállóval összekeverve... de semmi mindig mondja, hogy a macskáknak 9 élete van... vagy ezek rutinosak?? van, hogy mindet megeszik, van hogy napokig nem esznek.. élnek viszont s az egyik megint hasas... olvastam már valahol, hogy egy öreg néninek rengeteg macskája volt, elszaporodtak s a szomszédok mindenféle méreggel próbálták ritkítani őket, de egy sem pusztult el...(meg talán a mai mérgek már biztonságosak a kisállatokkal szemben?) Mindenesetre a havernál mindig ezt a téma...lelőni, vagy valami kegyetlenebb módszerrel elpusztítani meg nem akarja.....Már csak azért furcsa nekem ez a macska mérgezés....
2022. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
#12 Hát, fogalmam sincs mire akarsz kilyukadni, meg hogy miért válaszoltál egy 3 éves kérdésre. A haverod meg egy állatkínzó, ennyi a lényeg. Ha fegyvertartási engedélye van, meg tud folyamatosan mérget venni (ami nem olyan olcsó), akkor kitellne az ivartalanítás is. Egyszeri történet és annyira azért nem drága. Csak utána kéne nézni.
2022. máj. 3. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!