Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cica ivartalanítás...

Nőstény cica ivartalanítás után hány napig kell a gallért fent hagyni?

Figyelt kérdés
Kinti cicáról van szó, nagyon el van kenődve, néz ki az ablakon,nyávog, a szívem szakad meg érte, de varrat szedésig nem engedhetem ki. Ötödik napja van rajta a gallér, de volt egy kis gond a harmadik nap éjszakáján valahogy leküzdötte magáról és addig nyalogatta magát ameddig a varratok háromnegyedét ki nem szedte. Reggel amikor észrevettem rohantam vele a dokigoz, de azt mondta szerencsére annyira már õssze van forrva, hogy ne legyen gond, nem kellett újra varrni. Azt viszont nagy izgalomban elfelejtettem megkérdezni, hogy meddig kell mindenképp rajta hagyni, mert feleslegesen nem akarom kínozni, tiszta depresszió a macska amiért hordania kell. Szombaton kell amúgy vissza mennünk a varratszedésre.

2019. aug. 27. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
10-12 nap, ha szükséges akár 2 hétig is! :(
2019. aug. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy varratszedésig, ami nálatok elég hamar lesz!
2019. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Két hét az baromi sok idő. Ha kiszedik a varratait gondolom utána már nem kell hordania, nem?
2019. aug. 27. 15:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Utána már nyilván nem, a 10-14 nap a varratszedésre vonatkozik, addig jó, ha fent marad a gallér. Én a 9 napot korainak tartom varratszedésre, szerintem minél később, annál jobb. Egy barátnőm macskája a 10 napos sebet még simán begyullasztotta ahogy elkezdte piszkálni, bár az övé eleve nehezen gyógyult.
2019. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 10 nap után szedték ki. Azt mondta a doki,minnél többet van benn a varrat,annál nehezebb kiszedni. De a mi dokink profi munkát végzett. Se gyulladás,se szépnyílás. Semmi komplikáció.
2019. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondolom mqcskája válogatja, hogyan gyógyul a seb. Én napi 1x betadine oldatot csepegteteg rá, remélem ha szombaton megyünk, kiszedi a doki és onnantól levehetem róla
2019. aug. 27. 20:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Varratszedés után már nem kell a gallér.
2019. aug. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!