Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr cicát mikor érdemes...

Kandúr cicát mikor érdemes ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy 8 honapos kor után, de most meglepődve látom, hogy már néhány hónapos korban is viszik műtétre őket. Az enyém most 5 hónapos, várjak még vagy már vihetem? Mikorra a legjobb ezt időzíteni?

2019. szept. 3. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
6 hónapos kora után.
2019. szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ivarérés előtt érdemes, hogy ne kezdjen el jelölgetni. Én már vinném a helyedben de hívd fel az orvost akihez vinni fogod és kérdezd meg, hogy ő mit tanácsol.
2019. szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

6 hónapos kora körül már viheted.


Az első meg nagyon igényes lehet, ha szereti szagolni azt, amikor az ivaros kandúr mindent összepisil. ;)

2019. szept. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6-7 hónapos kor körül.
2019. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor lassan megkeresem az orvost:)

A többieknek: ha összehasonlítjuk azt az "allatkínzást", hogy ivartalaníttatok egy kandúrt azzal a (valóban) állatkínzással, hogy ha ezt nem teszem meg a környék nőstényei évente több almot szülnek, amiket nagy eséllyel senki sem fog megtartani és nem fognak gazdára találni, vagy evente 10-20 kismacskát folytanak vízbe vagy kerülnek az utcára, ahol fel sem sorolom mi vár rájuk, akkor nektek melyik a kevésbé szimpatikus? Nézelődjetek a gazdátlan, kóbor macskák környékén és döntsétek el annak a rengeteg észnek a segítségével, ami ott lapul a fejetekben.

2019. szept. 3. 10:44
 6/6 anonim ***** válasza:
6-9 hónapos korban
2020. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!