Kezdőoldal » Állatok » Macskák » VAGY macska VAGY kisállatok,...

VAGY macska VAGY kisállatok, ugye?

Figyelt kérdés

Még, ha külön helységben is tudnám őket tartani, akkor is veszélyes, igaz?

Esetleg törpenyuszi vagy tengerimalac? Mégsem akkorák, mint egy hörcsög.

Vagy mindenképp kilőve?


2019. szept. 3. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Össze lehet szoktatni, de nem szabad akkor sem felügyelet nélkül hagyni.


Én nem vállalnám be, de nem lehetetlenség.

2019. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a macskám össze volt szoktatva a rágcsálóimmal és a kutyám is. Nem bántották őket, de azért felügyelet nélkül sosem hagytam ott együtt őket...
2019. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az abszolút biztonságos, ha sosem találkoznak. A kisállat ösztönösen stresszel akkor is, ha hozzá van szokva. A macskáról pedig sosem tudhatod, hogy mikor kap oda. Akár véletlenül is kárt tehet a kisebben.

Sajnos nem minden macskát lehet hozzájuk szoktatni. Az enyémet sem. Szerencsére meg tudtam oldani, hogy el legyenek zárva egymástól, de másképp én sem vállaltam volna. A kisállatnak is rossz, ha hazaviszed, és utána derül ki, hogy veszélyes lenne megtartani.


Ha el tudod szeparálni őket biztonságosan, akkor nyugodtan tarthatsz kisállatokat!

2019. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen összeszoktatni, általában azt olvasom, hogy a macska még piciként legyen a kisállatokhoz szoktatva, és megtanulja, de akkor is fontos, hogy ne legyenek felügyelet nélkül hagyva együtt.


Itt egy jópofa videó, hogy össze tudnak szokni, de nyilván ott a gazdi is:

https://www.youtube.com/watch?v=u10kqKVIabQ

2019. szept. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekünk 4 felnőtt cicánk van, akik főképpen bentiek, de kijárogatnak meg 2 kutyánk, az egyik főleg benti, a másik főleg kinti nagyobb testű. A cicák mind utcáról mentett befogadottak, meg a kisebbik kutya is, a nagyobbik sintértelepről van. Na de ez lényegtelen is. Most viszont az van, hogy a kislányom imádja az állatokat, sokat foglalkozik a cicákkal, kutyákkal is, a tyúkokat is együtt etetjük stb. És egy osztálytársa szülinapján látott egy hörcsögöt és imádta, ahogy szalad a futókerékben, meg tök szelíd volt és mindenáron szeretne egyet. Mondtam neki, hogy a cicák, főleg a király, tudod, hogy mennyire szeret mindenre vadászni, ami csak mozog, de mondta, majd külön lesznek. Gondoltam kiegyeznék vele vmi nagyobb kisjószágba, ami mégsem olyan, mint egy kisegér.

Persze, tudnánk külön tenni őket, de egyszer kell, hogy a macska besurranjon és kész a baj.

2019. szept. 3. 14:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem kockáztatnék csak azért, mert nyaggat a gyerek, most érdekes neki a kisállat, de nem biztos, hogy ez sokáig kitart, felelősséget még nem tud érte vállalni.


Nekem nimfapapagájok vannak mentett kutyával, aki valószínűleg kiszolgálta magát kóborlása idején, de madaraim előbb voltak, és ő már úgy került ide, hogy a madarak megvoltak, tehát még ha kíváncsian fel is ugrál, megszokta, hogy ott vannak, már nem úgy ugrál fel, hogy levadászná őket, ha nem vagyok otthon, külön vannak zárva, ha otthon vagyok, akkor meg tudom felügyelni őket.

Nálatok előbb volt macska és kutya, így ők a ház urai egy újonnan érkező állattal szemben.

2019. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!