Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A laktózmentes tehéntejnek...

A laktózmentes tehéntejnek vagy kecsketejnek inkább jótékony, vagy kártékony hatásai vannak a macskára nézve?

Figyelt kérdés

Ha adnék nekik naponta egy tállal, az jó vagy rossz?


Különben egy minőségi tápot kapnak...


2019. szept. 3. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Ha a cica nem tejérzékeny, akkor a legjobb a normál tej. Tegyél elébe egy tálkával, ha megissza, akkor nyugodtan adhatod neki.
2019. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

1# az enyém agyon fossa magát a tejtől, és még finoman fogalmaztam.

Igazából nincs szüksége se az embernek, se más felnőtt állatnak tejre.

Szerintem alkalmanként bőven elég adni, én nem adnám naponta. Inkább valami belsoseget vagy nyers húst adnék száraztáp mellé.

2019. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%

Nekem két cirmókom is van, mindkettő "tejálló". Nagyon szeretik, és egyiknek se megy a hasa.

Úgy vettem észre, a laktózmentes tejet kevésbé isszák meg, de nyilvánvaló, ha a cicód tejérzékeny, ne adj neki, csak menteset, vagy kecsketejet.

2019. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Volt két kis satnya macska kecske tejtől össze szedték magukat. Persze mást is kaptak mellette. Tehéntejet nem adok nekik. Ha nem érzékeny rá igazából kártékony hatása nem lesz.
2019. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A macskák valószínűleg laktózérzékenyek. Ami logikus is, ha belegondolunk, hogy természetes környezetükben nem is juthatnak tejhez. Elvégre egy szabadon élő macska, vagy akár fajtársaik számára nehéz lenne tehén/ kecse tejet szerezni.

Ha tejet akarsz adni a macskádnak, akkor a laktózmentest válaszd. Lehet kapni kifejezetten macskáknak szóló macskatejet, ami szintén laktózmentes. Ez persze egy kicsit drágább, mintha megvennéd a boltban a nekünk készült változatot. De egy próbát megér... Szerintem egyébként a napi egy tál, az talán sok lenne, de ez attól függ, hogy ízlik neki.

2019. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A laktózmentes tejben a tejcukor lebontásából származó cukrok vannak (ettől édes). A macskának nincs szüksége cukorra, ezért szerintem nem igazán jó nekik a laktózmentes tej sem. Bár vannak cicák, akiknek nem okoz gondot egy kis tej. De inkább a csirkemáj heti 1x és nyers csirkehús, kiegészítésnek a táp mellé, ahogy előttem is írták.
2019. szept. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak tudnám, ki az az ökör kérdező, aki mindenkit lepontoz. Írd mindjárt ide, hogy milyen választ vársz. Akkor nem szarakodunk annyit.
2019. szept. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Milyen mindenkit? Egyedül Te vagy lepontozva, de én mostanáig nem is pontoztam senkit...
2019. szept. 4. 15:03
 9/10 anonim ***** válasza:

#7 látod engem is lepontoznak a butaprolik. Ne törődj velük, olcsó játék hülye gyerekeknek.

Small thingz amuse small mindz, mondja a míves angol.

2019. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm a válaszokat... Azért gondoltam, mert elég keveset isznak, mármint vizet.

De lehet kapni külön hús levet is macskáknak, úgyhogy majd azzal is megpróbálkozom.

2019. szept. 4. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!