Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol volt a cicám? Eltűnt 3...

Hol volt a cicám? Eltűnt 3 napra mindenhol kerestem éjszakai mindennap sírva. Nem értem hogy került az ajtóm elé ma reggel

Figyelt kérdés

Azt sem tudom hogy tűnt el a lakásból, kimaszott az ablakon? Én nem tudom mire gondoljak már. Elsőn lakom nem magas.

3 éve van meg a cica nagyon szeretem mindennap ölelgetem és annyira örülök hogy meg lett

Ma reggel indultam dolgozni és az ajtóban volt a cica nagyon éhes volt és kicsit piszkos is. Nagyon sokat evett


2019. szept. 5. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha nincs ivartalanítva, könnyen meglehet hogy cicafiú/cicalány után tekergett :)

Az én gyönyörű hófehér Nyávi cicám is eltűnt napokra, el nem tudtam képzelni, hol volt, mígnem aztán beállított nagy pirimókosan egyik reggel, és mintha mi se történt volna, kérte a reggelijét :)

Olyan boldog voltam, hogy dupla adag ételt kapott.

2019. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha nincs ivartalanitva akkor szerintem ment a parjat keresni.. Regen az enyem is hazban lakott velunk,napokig hangosan nyavogott,keresett egy cicafiut. Majd megszokott. Nehany nap mulva hazatert,es kiderult kesobb hogy hasas. Innen tudtuk hova szokott. Valoszinu most jott ra a parzas
2019. szept. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincs ivartalanítva.
2019. szept. 5. 23:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elment a Kandur Bandihoz .
2019. szept. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%

Enyém majdnem 2 hónapig odavolt, harmadikról csúszott ki az erkélyről egy bogár miatt, míg leértem hogy megfogjam, elszaladt, innentől kezdődött a rémálom, nem tudtam hogy milyen állapotban van, nem-e ment ki a lába stb... persze akkor elszaladt megrémülve.

1 hétig abszolút nem láttam, utána jöttem haza melóból csak nézem a temető kerítésénél hogy nem-e a mi cicánk ül ott, hát de. Megfogni nem tudtam, mindig ahogy közeledtem elszaladt, pedig kölyökkorától nálunk van.

Hetek teltek el, ismét nem láttam, addigra már volt még egy fekete macska és mérgemben már azt hittem ő a miénk.

Ha raktam ki enni mindig megette, a többi haverjával akikkel lógott :D


Végső megoldásként rókacsapdát kértem a helyi menhelytől, és azzal tudtam megfogni, necces volt mert majdnem egy másik kóbor macska sétált bele.

2019. szept. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Cicát ivartalaníttatni, az ablakra meg macskaháló!... mert máskor nem lesz szerencséje, te meg sírdogálhatsz!
2019. szept. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Volt az ablakon háló tönkre ment és levettem hogy veszek újat csak még nem volt rá időm
2019. szept. 5. 23:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Viszont kérj időpontot ivartalanításra mindenképp. Ha nőstény, akkor nagy eséllyel vemhes lett, szóval irány a doki.

Ha kandúr, akkor is vidd el ivartalanítani, hogy ne szökdössön.

2019. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítsd!


Ha egyszer meg tudott szökni, többször is meg fog tudni.


Odakint pedig elüthetik, ellophatják, valami állat megölheti, ha kandúr akkor összeverekedhet, sőt, létezik a cicák között nemi betegség is! Kóboroktól könnyen összeszedheti!


Ivartalanítással megszűnik a kóborlási vágy, a felesleges szaporulat (ha egyszer ellátogatsz egy menhelyre, meglátod hogy mennyi magányos, gazdátlan cica vár ott valakire - ha sikerül is elajándékozni a cicákat, tőlük veszed el az esélyt, plusz simán lehet hogy a kicsik közül sokan a menhelyen, gyeptelepen, utcán kötnek ki, vagy a föld alatt...)


Bizonyos betegségek (például gennyes méhgyulladás, prosztataproblémák) is megelőzhetőek, sok közöttük a macsek életét is követelheti.

2019. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!